Záhradné dekorácie a inšpirácie pre každého

21. augusta 2022

Záhrady sa momentálne stali dôležitejšou súčasťou bývania ako kedykoľvek predtým. Či už ste šťastlivec a máte rozsiahlejší vonkajší priestor, malú záhradku alebo typickú vidiecku záhradu. Prinášame Vám zopár inšpirácií pre úžasné dekorácie od prírodných materiálov až po industriálne záhradné posedenie, aby ste aj vonku nadobudli pocit útulného domova s Vašim kreatívnym odtlačkom. 

Prírodné materiály sú vždy výhra

Ako sa hovorí, tie najkrajšie materiály už vyrobila príroda. V tomto prípade musíme súhlasiť. Drevo, kameň, rastliny, šišky a iné dary ktoré nájdete len v prírode sa dajú perfektne využiť na malé či veľké dekorácie keď zapojíte fantáziu. Ak siahnete po týchto materiáloch, Vaša záhrada sa stane ešte viac priateľská k samotnej prírode. Poďme už ale na sľúbené dekorácie. 

  • Zoberte drevené dosky ktoré Vám poostávali v pivnici, trochu ich obrúste, zbúchajte dohromady, namaľujte farbou na drevo, vyrežte otvor a máte dokonalú drevenú vtáčiu búdku. Kľudne si ich vyrobte viac, môžete ich následne zavesiť alebo pribiť na Vaše stromy, položiť na okno pri terase a čakať na malé stvorenia. 

C:UsersBibianaDesktopkamen-atanassov-xhQhvAkoaZg-unsplash.jpg

  • Po prírodnom jazierku na vlastnej záhrade snáď túži každý. Vytvorte si svoje osobné záhradné jazierko, či už väčšie alebo menšie podľa Vašej záhrady. Návod je jednoduchý. Najprv si vykopte jamu, natiahnite spodnú fóliu, ohraničte okraje kameňmi, ktoré nájdete na záhrade alebo v lese, napustite vodu a hotovo. Jazierko je na svete! Je už na Vás či po čase pridáte ryby alebo posadíte okolo rastliny. Jazierko sa stane centrom pokoja a príjemnej atmosféry. 

Ozdobte si záhradu osvetlením

Nezabúdajme že záhrady využívame nielen cez deň, ale aj vo večerných hodinách, hlavne v letných mesiacoch kedy sa stretneme s rodinou a uvarenú večeru si užijeme na terase ktorú si môžeme veľkolepo osvetliť. Pri výbere osvetlenia však dbajte na dôležité parametre ako je odolnosť voči vonkajším vplyvom, intenzitu svietenia alebo ich samotnú funkčnosť. 

  • Neopísateľnú atmosféru docielite zavesením malých reťazových LED žiaroviek nad záhradný stôl. Kľudne ich kombinujte, hrajte sa s nimi alebo ich skúste omotať okolo stromu. Zaručujeme Vám že sa každý rok budete tešiť na letné večere.
  • Solárne svietidlá majú nulové náklady na energiu a dokonale spĺňajú svoju funkčnosť. Postavte ich popri jazierku alebo ich rozmiestnite na okraji pozemku. Záhrada tak nadobudne tajomnú atmosféru! 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyzahrady2randy-fath-csK5XPO87lI-unsplash.jpg

Záhradný nábytok 

Čo sa týka záhradného nábytku, je dôležité vyberať podľa pohodlnosti a Vášho štýlu. Ak ste skôr minimalista siahnite po jednoduchšej sade, no ak ste človek, ktorý má svoj určený dizajn nielen v interiéri, inšpirujte sa našim typom. 

  • Fanúšikovia industriálneho dizajnu by mali siahnuť po kovovom záhradnom nábytku, ktorý na prvý pohľad môže pôsobiť chladne, no ak naň položíte mäkké podušky dosiahnete ideálne spojenie estetiky a pohodlia.
  • V neposlednom rade nezabúdajte na slnečný dáždnik s podstavcom. Nielen že splní účel a ochráni v lete pred silným slnkom, dodá záhradnému nábytku určitú celistvosť. 

C:UsersBibianaDesktopwhite-g80937fe63_1920.jpg

Fontány pre Zuzanu..., teda pre Vašu záhradu

Exteriérové fontány už nemusia mať iba na kráľovskom nádvorí, prineste si ju do svojej záhrady a vyčarujte romantickú atmosféru pre Vaše polovičky. Vybrať si môžete z kamennej, kovovej či keramickej. Menšej alebo vysokej, je len na Vás aký typ sa hodí do Vašej zelenej oázy. 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyzahrady3fountain-6550493_1920.jpg

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Zimná záhrada , Záhradný nábytok z paliet , Ako sa chrániť na záhrade pred slnkom

Ohnisko nielen pre deti 

Vytvorte si na záhrade nezabudnuteľné táborisko, potešíte tak svoje ratolesti a Vy si zaspomínate na staré časy kedy opekačka bola najväčším zážitkom.

  • Ak Vám stačí jednoduché ohnisko takmer zadarmo, stačí zobrať pár tehiel, nájsť vhodné miesto a za chvíľu bude ohnisko hotové. 
  • Pokiaľ sa neviete rozhodnúť kam zasadiť táborisko, odporúčame kúpiť prenosné ohnisko. Položte ho na vzdialenejšie miesto od domu, okolo poukladajte deky alebo si prineste prenosné stoličky a zažijete ideálnu opekačku pod hviezdami. 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyzahrady4marc-kleen-co03PvmY81E-unsplash.jpg

Pridajte trochu umenia

Máte sklon k umeniu alebo sochárstvu? Ďalšou našou inšpiráciou sú sochy rôznych veľkostí či rôznych materiálov. Môžete využiť aj staré zaprášené dekorácie, ktoré Vám už dlho ležia v pivnici a vy neviete čo s nimi. Nájdite im správne miesto a nechajte ich splynúť s Vašou záhradou, ktorá sa tak zmení na prírodné múzeum.

 C:UsersBibianaDesktopspolocnyzahrady5statues-5639186_1920.jpg

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 37

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram