Záhradné dekorácie a inšpirácie pre každého

21. augusta 2022

Záhrady sa momentálne stali dôležitejšou súčasťou bývania ako kedykoľvek predtým. Či už ste šťastlivec a máte rozsiahlejší vonkajší priestor, malú záhradku alebo typickú vidiecku záhradu. Prinášame Vám zopár inšpirácií pre úžasné dekorácie od prírodných materiálov až po industriálne záhradné posedenie, aby ste aj vonku nadobudli pocit útulného domova s Vašim kreatívnym odtlačkom. 

Prírodné materiály sú vždy výhra

Ako sa hovorí, tie najkrajšie materiály už vyrobila príroda. V tomto prípade musíme súhlasiť. Drevo, kameň, rastliny, šišky a iné dary ktoré nájdete len v prírode sa dajú perfektne využiť na malé či veľké dekorácie keď zapojíte fantáziu. Ak siahnete po týchto materiáloch, Vaša záhrada sa stane ešte viac priateľská k samotnej prírode. Poďme už ale na sľúbené dekorácie. 

  • Zoberte drevené dosky ktoré Vám poostávali v pivnici, trochu ich obrúste, zbúchajte dohromady, namaľujte farbou na drevo, vyrežte otvor a máte dokonalú drevenú vtáčiu búdku. Kľudne si ich vyrobte viac, môžete ich následne zavesiť alebo pribiť na Vaše stromy, položiť na okno pri terase a čakať na malé stvorenia. 

C:UsersBibianaDesktopkamen-atanassov-xhQhvAkoaZg-unsplash.jpg

  • Po prírodnom jazierku na vlastnej záhrade snáď túži každý. Vytvorte si svoje osobné záhradné jazierko, či už väčšie alebo menšie podľa Vašej záhrady. Návod je jednoduchý. Najprv si vykopte jamu, natiahnite spodnú fóliu, ohraničte okraje kameňmi, ktoré nájdete na záhrade alebo v lese, napustite vodu a hotovo. Jazierko je na svete! Je už na Vás či po čase pridáte ryby alebo posadíte okolo rastliny. Jazierko sa stane centrom pokoja a príjemnej atmosféry. 

Ozdobte si záhradu osvetlením

Nezabúdajme že záhrady využívame nielen cez deň, ale aj vo večerných hodinách, hlavne v letných mesiacoch kedy sa stretneme s rodinou a uvarenú večeru si užijeme na terase ktorú si môžeme veľkolepo osvetliť. Pri výbere osvetlenia však dbajte na dôležité parametre ako je odolnosť voči vonkajším vplyvom, intenzitu svietenia alebo ich samotnú funkčnosť. 

  • Neopísateľnú atmosféru docielite zavesením malých reťazových LED žiaroviek nad záhradný stôl. Kľudne ich kombinujte, hrajte sa s nimi alebo ich skúste omotať okolo stromu. Zaručujeme Vám že sa každý rok budete tešiť na letné večere.
  • Solárne svietidlá majú nulové náklady na energiu a dokonale spĺňajú svoju funkčnosť. Postavte ich popri jazierku alebo ich rozmiestnite na okraji pozemku. Záhrada tak nadobudne tajomnú atmosféru! 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyzahrady2randy-fath-csK5XPO87lI-unsplash.jpg

Záhradný nábytok 

Čo sa týka záhradného nábytku, je dôležité vyberať podľa pohodlnosti a Vášho štýlu. Ak ste skôr minimalista siahnite po jednoduchšej sade, no ak ste človek, ktorý má svoj určený dizajn nielen v interiéri, inšpirujte sa našim typom. 

  • Fanúšikovia industriálneho dizajnu by mali siahnuť po kovovom záhradnom nábytku, ktorý na prvý pohľad môže pôsobiť chladne, no ak naň položíte mäkké podušky dosiahnete ideálne spojenie estetiky a pohodlia.
  • V neposlednom rade nezabúdajte na slnečný dáždnik s podstavcom. Nielen že splní účel a ochráni v lete pred silným slnkom, dodá záhradnému nábytku určitú celistvosť. 

C:UsersBibianaDesktopwhite-g80937fe63_1920.jpg

Fontány pre Zuzanu..., teda pre Vašu záhradu

Exteriérové fontány už nemusia mať iba na kráľovskom nádvorí, prineste si ju do svojej záhrady a vyčarujte romantickú atmosféru pre Vaše polovičky. Vybrať si môžete z kamennej, kovovej či keramickej. Menšej alebo vysokej, je len na Vás aký typ sa hodí do Vašej zelenej oázy. 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyzahrady3fountain-6550493_1920.jpg

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Zimná záhrada , Záhradný nábytok z paliet , Ako sa chrániť na záhrade pred slnkom

Ohnisko nielen pre deti 

Vytvorte si na záhrade nezabudnuteľné táborisko, potešíte tak svoje ratolesti a Vy si zaspomínate na staré časy kedy opekačka bola najväčším zážitkom.

  • Ak Vám stačí jednoduché ohnisko takmer zadarmo, stačí zobrať pár tehiel, nájsť vhodné miesto a za chvíľu bude ohnisko hotové. 
  • Pokiaľ sa neviete rozhodnúť kam zasadiť táborisko, odporúčame kúpiť prenosné ohnisko. Položte ho na vzdialenejšie miesto od domu, okolo poukladajte deky alebo si prineste prenosné stoličky a zažijete ideálnu opekačku pod hviezdami. 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyzahrady4marc-kleen-co03PvmY81E-unsplash.jpg

Pridajte trochu umenia

Máte sklon k umeniu alebo sochárstvu? Ďalšou našou inšpiráciou sú sochy rôznych veľkostí či rôznych materiálov. Môžete využiť aj staré zaprášené dekorácie, ktoré Vám už dlho ležia v pivnici a vy neviete čo s nimi. Nájdite im správne miesto a nechajte ich splynúť s Vašou záhradou, ktorá sa tak zmení na prírodné múzeum.

 C:UsersBibianaDesktopspolocnyzahrady5statues-5639186_1920.jpg

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 16

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram