Zimná záhrada a posedenie pod pergolou

18. júla 2022

Prečo je zimná záhrada doslova výhrou?

Zimná záhrada alebo zasklená terasa poskytujú svojim majiteľom veľmi nevšedný priestor a potešenie v každom počasí. Môžeme si ju užívať v lete ale aj zime. Okrem toho ju môžete využiť aj na domácu kanceláriu či jednoducho na relax.

Niektorí ľudia si do zimnej záhrady doprajú aj gril, a tak majú aj pridanú jedálenskú zónu. Iní uprednostnia zelené rastliny a kreslo na čítanie. Je len na vás ako si zariadite zimnú záhradu, jedno je však isté. Ak máte priestor na vytvorenie krytej terasy, nikdy to neoľutujete!

Viete čo je to pergola?

Každý z nás už aspoň raz o pergole počul, no málo kto vie čo presne znamená. V podstate ide o menšiu okrasnú a samostatne stojacu stavbu, ktorá má rozmanité využitie. Využiť ju môžete na zatienenie miesta, priestorové oddelenie okrasnej a úžitkovej časti záhrady, alebo len jednouché oživenie záhrady.

Voľne stojace pergoly poznáme aj ako altánky.

Pergola

Ako si spraviť posedenie pod pergolou? 

V prvom rade si musíme určiť či sa jedná o voľne stojacu pergolu, alebo sa nachádza pri stene domu či garáže.

  1. Voľne stojaca pergola, teda altánok je možné postaviť ak máte aspoň pár metrov štvorcových okrasnej záhrady. Dá sa prakticky umiestniť kdekoľvek. Môžete si ho dať na mieru vyhotoviť stavebnej firme, alebo ak chcete ušetriť, viete si ho za pár dní zhotoviť aj sami. Mali by ste mať však nejaké tie stavebné skúsenosti, pretože voľne stojaca pergola si vyžaduje vyhotoviť aj vybetónované základy. Potom prichádza na rad drevená konštrukcia so strechou. Nezabudnite na finálnu bodku v podobe ochranného náteru.
  2. Pergola pri stene domu je veľkou výhodou pre jeho obyvateľov. Pergola je k stene zastrešená a tak si môžete vonku vychutnať voňavú kávu aj v daždivom počasí. Môže byť postavená z dreva alebo z hliníka. Navyše sa pergola dá spojiť priamo s interiérom domu, a môžete si ju zariadiť napríklad aj ako zimnú kuchyňu s grilom. Vyhotoví vám ju firma priamo na mieru, pretože kotvenie pergoly do domu by malo byť v rukách odborníka. 
  3. Počuli ste už o samonosnej pergole? Nie každý materiál z ktorého je dom postavený (napríklad dutá tehla) dovoľuje ukotviť pergolu priamo na stavbu. Tu prichádza na scénu samonosná pergola, ktorá má stĺpy aj na strane domu, a k stavbe sa len prichytí. Je tak vhodná naozaj na všetky typy domov a je veľmi stabilná. Dokáže dokonca napraviť aj problém s nerovnosťou múrov, čo sa stáva najmä pri starších stavbách. Samostatnú pergolu je možné zaskliť alebo nainštalovať rolety. Získate tak plnohodnotnú zimnú záhradu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Pergoly, Markízy, Ako sa chrániť pred slnkom?, Hmyz v záhrade, Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom, Pergoly, screen rolety a čo nesmie chýbať v záhrade?

Tipy ako si zimnú záhradu zriadiť

  • Pokiaľ vám stačí minimalistické zariadenie, alebo vás limituje finančná stránka, stačí vám jednoduché sedenie v podobe drevenej lavice stolíka a pár kvetináčov s kvetmi
  • Ak chcete byť čo najviac spojení s prírodou, stavte na celoročne zelené rastliny, kry alebo rastlinné inštalácie. 
  • Ak radi grilujete alebo pečiete, k posedeniu si môžete dopriať prenosný alebo vstavaný gril či dokonca pec na pizzu. Aj zabudované ohnisko je trefa do čierneho.
  • Pri zariaďovaní posedenia pod pergolou vám nebude nič stáť v ceste, pretože tento priestor je krytý. Vyskúšajte sedenie ozvláštniť kožušinami (pravými alebo umelými, to je už len na vás), lampášmi, svietnikmi, kamennými dekoráciami či masívnymi kvetináčmi. Držte sa skôr rustikálneho štýlu ak máte pergolu drevenú, avšak pri tej kovovej si môžete dovoliť aj moderný minimalizmus v tmavej.

Je len na vás ako si posedenie pod pergolou zariadite, dôležité je aby ste sa tam cítili dobre a zrelaxovali. 

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 52

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram