Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom

2. mája 2023

Bioklimatická pergola je modernejšou a funkčnejšou alternatívou klasických záhradných pergol, ktorá dokáže zvýšiť komfort a pohodlie v exteriéri vášho domova. Jej lamelový strop poskytuje nielen ochranu pred slnkom, ale aj pred dažďom. V tomto článku sa pozrieme na vodotesnosť lamelového stropu bioklimatickej pergoly a na to, čo je potrebné zvážiť pri výbere nábytku a podlahy pre túto konštrukciu.

Lamelový strop bioklimatickej pergoly a jeho vodotesnosť:

  1. Bioklimatická pergola je navrhnutá ako otvorená hliníková konštrukcia, ktorá poskytuje ochranu pred slnkom a dažďom.
  2. Hoci lamelový strop bioklimatickej pergoly ponúka ochranu pred dažďom, je dôležité si uvedomiť, že sa nejedná o zimnú záhradu, a preto nie je úplne uzavretá.
  3. Nábytok a podlaha pod bioklimatickou pergolou by mali byť vhodné pre vonkajšie použitie, pretože nie sú chránené pred vlhkosťou a zrážkami rovnako ako v uzavretej konštrukcii.
  4. Zrážanie vody a kondenzácia na lamelách stropu vplyvom zmeny teplôt sú prirodzenými javmi, keďže bioklimatická pergola nie je zateplená.

Lamelový strop bioklimatickej pergoly ponúka ochranu pred dažďom a slnkom, ale je dôležité si uvedomiť, že sa nejedná o úplne uzavretú konštrukciu ako zimná záhrada.

Pre správne využitie bioklimatickej pergoly je potrebné zohľadniť tento fakt pri výbere nábytku a podlahy pre túto konštrukciu.

Bioklimatická pergola je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú komfort a pohodlie v exteriéri domova, pričom majú na pamäti jej otvorený charakter.

Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom
Bioklimatická pergola s lamelovým stropom zabezpečuje ochranu pred slnečnými lúčmi aj dažďom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Zimná záhrada a posedenie pod pergolou, Pergoly, screen rolety a čo nesmie chýbať v záhrade?

FAQ Vodotesnosť lamelového stropu bioklimatickej pergoly: Ako chrániť nábytok a podlahu

Je lamelový strop bioklimatickej pergoly úplne vodotesný?

Lamelový strop poskytuje ochranu pred dažďom, ale bioklimatická pergola nie je úplne uzavretá konštrukcia. Preto je dôležité zohľadniť tento fakt pri výbere nábytku a podlahy.

Aký materiál je najlepší pre nábytok a podlahu pod bioklimatickou pergolou?

Odporúča sa používať materiály odolné voči poveternostným vplyvom, ako sú hliník, nerezová oceľ, syntetické tkaniny alebo drevo s povrchovou úpravou vhodnou pre exteriér.

Ako často je potrebné udržiavať bioklimatickú pergolu?

Udržba bioklimatickej pergoly závisí od materiálu a klimatických podmienok. Odporúča sa pravidelne čistiť lamely a kontrolujte stav konštrukcie.

Je možné zatepliť bioklimatickú pergolu?

Bioklimatická pergola nie je navrhnutá na zateplenie. Jej hlavnou funkciou je poskytovať ochranu pred slnkom a dažďom, pričom zároveň umožňuje cirkuláciu vzduchu.

Ako funguje odtok vody z lamelového stropu bioklimatickej pergoly?

Lamely stropu bioklimatickej pergoly sú navrhnuté tak, aby odvádzali vodu zo strechy pergoly. Odtok vody sa realizuje prostredníctvom integrovaného odtokového systému.

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
5 ďalších tipov na efektívnu jarnú údržbu a sadenie v záhrade:5 ďalších tipov na efektívnu jarnú údržbu a sadenie v záhrade:
Dajte záhrade nový život pomocou jednoduchých a užitočných nápadov Počas príchodu jari sa mnoho z nás teší na prebudenie svojej záhrady. Aby sme vám ešte viac pomohli, prinášame ďalších 5 tipov, ktoré vám uľahčia prácu a pomôžu vašej záhrade naplno rozkvitnúť. FAQ - najčastejšie otázky, záhradné vychytávky: Na záver, úspešná a krásna záhrada nevyžaduje veľké […]
Jarné čistenie tieniacej techniky - žalúzie, rolety a markízy pripravené na údržbu a účinné použitie počas teplejších mesiacov.Jarná údržba a čistenie exteriérovej tieniacej techniky: 5 najčastejších chýb a 5 mýtov
OBSAH Úvod do jarného čistenia tieniacej techniky Základné návody na čistenie bežnej exteriérovej tieniacej techniky 5 najčastejších chýb pri čistení tieniacej techniky 5 mýtov o čistení tieniacej techniky 10 najčastejších FAQ o jarnom čistení tieniacej techniky Úvod do jarného čistenia tieniacej techniky Ako odborníci s viac ako 15 rokmi skúseností v oblasti čistenia a údržby […]
1 2 3 32

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram