Vonkajšie screenové rolety

Screenové rolety: Univerzálne riešenie pre každý domov

Predstavte si, že si na terase užívate letné popoludnie. Slnko príjemne hreje, ale nie je vám príliš teplo. To všetko vďaka screenovým roletám, ktoré vám poskytujú dokonalý tieň a chránia vás pred nežiaducim hmyzom. Ale to nie je všetko! Screenové rolety môžete využiť aj na pergole, okne a dokonca aj na balkóne. Takže, kam všade sú screenové rolety vhodné? V podstate všade tam, kde si ich viete predstaviť!
Screenové rolety na drevenej pergole elektrické ovládanie Rakúsko
Screenové rolety sú netradičné a zároveň praktické riešenie, ktoré zvládne odolávať aj silnému vetru. To je možné vďaka špeciálnemu vedeniu látky vo vodiacich nohách, tzv. zipsovým spôsobom. Tento systém zvyšuje odolnosť rolety a zároveň čiastočne nahrádza sieť proti hmyzu. Žiadne iné tienenie nevydrží takú silu vetra, ako práve screenové rolety.

Jednou z ďalších výhod screenových roliet je možnosť využitia úplne zatemňujúcej látkoviny typu BLACK-OUT. Týmto spôsobom môžete docieliť úplné zatemnenie interiéru. A to je ideálne riešenie napríklad pre kinosály alebo pre tých, ktorí majú radi dlhé a neprerušené spánky.
Ako funguje screen roleta? Osadenie screenu vo vodiacich nohách Záhorská Bystrica
Ako už to býva pri moderných technológiách, ani screenové rolety nezaostávajú. Elektrické ovládanie je pri nich samozrejmosťou.

Teraz možno premýšľate, či sú screenové rolety to pravé pre vás. Ako sme už spomenuli, dajú sa využiť na terase, pergole, okne alebo balkóne. Takže ak hľadáte univerzálne riešenie, ktoré vám poskytne komfort a súčasne zvýši estetickú hodnotu vášho domova, screenové rolety sú pre vás ako stvorené.

Nechajte sa inšpirovať a vylepšite svoj domov pomocou screenových roliet. Zistíte, že ich výhody sú naozaj neoceniteľné. A vy budete môcť plne užívať čas strávený na terase, pergole, okne či balkóne bez toho, aby vás rušilo prenikavé slnko alebo otravný hmyz. Verte nám, vďaka screenovým roletám sa váš domov stane ešte viac vaším oázou pokoja.
Radovan Vitek

Radovan Vitek

Plánujete nízkoenergetický dom? 

Ak áno, screenové rolety spĺňajú všetky požiadavky moderného tienenia.

Rovnako tak vhodne ochránia aj vašu terasu či balkón pred nepriaznivým počasím.
screen rolety vonkajsie 9 1024x682 1

Vonkajšie screenové rolety

Moderné tienenie pre nízkoenergetické domy

Plánujete nízkoenergetický dom? Ak áno, screenové rolety spĺňajú všetky požiadavky moderného tienenia. Rovnako tak elegantne vyriešia tienenie na zimnej záhrade alebo terase, bez obáv, že vám vietor vaše tienenie odfúkne... Screenová roleta ZIPP je unikátnym exteriérovým tieniacim prvkom. Svojim špecifickým technickým prevedením dotvára nadčasový vzhľad rodinných domov, bytov a administratívnych budov.
Mám záujem
screen rolety vonkajšie na veľké plochy presklené
Kam všade sú zipscreeny vhodné?

- Screenové rolety na terasu
- Zip screenové rolety na pergolu
- Zipscreen na okno
- Screen roleta na balkón

jednoducho všade tam, kde si ju len viete predstaviť!

Vďaka špeciálnemu vedeniu látky vo vodiacich nohách tzv. zipsovým spôsobom výrazne zvyšuje odolnosť samotnej screenovej rolety proti vetru. V uzavretej polohe zároveň čiastočne nahrádza sieť proti hmyzu. Žiadne iné tienenie nevydrží takú silu vetra, ako práve screenové rolety.

Zároveň je možné pri takejto rolete použiť aj úplne zatemňujúcu látkovinu typu BLACK-OUT, čím docielime úplne zatemnenie interiéru. Elektrické ovládanie je pri takomto tienení samozrejmosťou.
Rolety na tersu screenové rolety BratislavaPozrite sa na príbeh jednej terasy a rodiny ako si vylepšili život na terase pomocou screenových roliet
 • úspora energii - zachytí 90% UV žiarenia podľa typu látky
 • vhodné pre nízkoenergetické stavby
 • komfort - najmenší možný box pri vonkajšom tienení
 • vysoká odolnosť proti vetru
 • vyššie vstupné náklady
Inšpirujte sa našimi realizáciami

FAQ - Časté otázky pre screenové rolety

Pre orientačnú cenovú ponuku postačuje ak nám zašlete nasledujúce informácie

 1. šírka x výška otvoru
 2. prevedenie podomietkové / pred okno
 3. ovládanie
 4. predpríprava na okne? ÁN / \NIE

Vonkajšie screenové rolety sa ovládajú elektricky buď diaľkovým ovládačom, alebo vypínačom v závislosti od konfigurácie podľa dodanej konfigurácii buď manuálne šnúrou, prípadne elektrickým ovládaním, jedna strana smerom nadol a naopak.

Nie je vyžadovaná žiadna technická zručnosť, v prípade ak sa používajú elektrické rolety niekoľko-krát po sebe, môže dôjsť k aktivovaniu tepelnej poistky, je to pre prípad, ak by sa s nimi hrali napríklad deti. Nie je to žiadny problém, je potrebné počkať, kým sa tepelná poistka ochladí a žalúzie je možné opäť používať.

Screen ovládajte iba príslušným ovládacím prvkom. Nedvíhajte profily alebo látku screenu, ani za ne
neťahajte, môže dôjsť k úrazu alebo poškodeniu výrobku.

Pri väčšej rýchlosti vetra, než je zodpovedajúca trieda daného výrobku, je bezpodmienečne potrebné
screen zasunúť, inak hrozí nebezpečenstvo poškodenia a vzniku škôd.

V prípade očakávania silného vetra alebo nebezpečného veľmi silného vetra je dôležité včas zabezpečiť screen roletu tým, že ju vrátite do uzavretého boxu. Akonáhle nastanú takéto extrémne poveternostné podmienky, používanie rolety sa stáva nebezpečným a môže viesť k jej poškodeniu, v tom lepšom prípade vytiahnutiu screenu zo ZIPsu po stranách. Preto dbajte na aktuálne meteorologické informácie a pri nebezpečenstve silného vetra alebo veľmi silnej búrky roletu radšej nepoužívajte.

Za poškodenie vzniknuté silou vetra nad deklarovanú triedu nenesie dodávateľ žiadnu zodpovednosť.

 

Vonkajšie screen rolety je možné vysprchovať hadicou, prípadne VAPkou s miernym tlakom. Ak príde látka do kontaktu s vodou, je potrebné nechať látku vysušiť až následne je ju možné zrolovať.

Vykonávajte pravidelnú údržbu screenu, pretože dlhotrvajúce používanie znečisteného výrobku môže spôsobiť poškodenie, najmä na lakovaných častiach a mechanických súčiastok.

Pri čistení povrchu využívajte jemnú mäkkú  kefku aleb ohubku, dobre sa vstrebávajúci materiál.

Prach a iné nečistoty odstráňte vodou, prípadne s použitím bežných čistiacich prostriedkov, ako je saponát alebo mydlo.

Vyhnite sa použitiu rozpúšťadiel alebo abrazívnych čistiacich prostriedkov.

Pred zatiahnutím screenu musí byť látka suchá!
V prípade potreby (vŕzganie) odporúčame namazať klznú časť uloženia hriadeľu mazivom na klzné
kovové časti.
Pri mazaní dbajte na zvýšenú opatrnosť, aby mazivo neprišlo do styku s látkou screenu.
V prípade zvýšenej hlučnosti screenu, ktorú neodstránila pravidelná údržba, kontaktujte dodávateľa
výrobku.

Screenové rolety sú moderným riešením pre zatienenie vnútorných alebo vonkajších priestorov. Sú vyrobené z kvalitnej textílie so skoro neobmedzenou životnosťou, ktorá dokáže účinne zamedziť prudkému slnečnému žiareniu a prieniku tepla, zatiaľ čo stále umožňuje spojenie s vonkajším svetom. Screenové rolety sú k dispozícii v rôznych typoch a farbách a ponúkajú moderný vzhľad, ktorý sa dokáže skvele kombinovať s inými tieniacimi prvkami.

Ovládanie screenových roliet je jednoduché a môže byť pomocou vypínača, diaľkového ovládača alebo mobilnej aplikácie.

Tento proces umožňuje reguláciu svetla v miestnostiach a možnosť monitorovať intenzitu slnečného žiarenia aj vtedy, keď ste mimo domova.

Screenové rolety sú vhodné aj na vnútorné ale najviac na vonkajšie použitie, v závislosti od vašich potrieb a preferencií. Na vnútorné použitie sa zvyčajne používajú screen rolety, ktoré sú jednoduchšie a ľahšie na inštaláciu, zatiaľ čo na vonkajšie použitie sú najvhodnejšie ZIPP screen rolety, ktoré sú najúčinnejšie voči odolnosti počasia a vetru.

ZIPP screen rolety sú považované za najúčinnejšie screenové rolety voči vetru, kvôli svojmu technickému prepracovaniu a uchyteniu textílie vo vodiacej lište (zipsovým spôsobom), ktoré zvyšuje ich odolnosť proti vetru a dokáže zamedziť prúdeniu chladného vzduchu.

Ceny screenových roliet sa líšia podľa typu, veľkosti a výrobcu, pričom ceny sa pohybujú medzi 200€ v interiéroch a cca 600 eurami pre vonkajšie použitie.  Avšak, vzhľadom na úsporu energie, ktorú poskytujú, a ich moderný vzhľad, môžu byť screenové rolety výhodným investičným riešením pre váš domov alebo kanceláriu

Porovnanie screenových roliet a vonkajších žalúzií závisí od konkrétnych požiadaviek a preferencií zákazníka. Obidva typy tieniacich prvkov dokážu účinne zamedziť prudkému slnečnému žiareniu a prieniku tepla, avšak screenové rolety sú zvyčajne považované za moderné a elegantné riešenie, ktoré dokáže zachovať spojenie s vonkajším svetom a poskytuje dostatočnú úroveň súkromia.

Na druhej strane, vonkajšie žalúzie dokážu zlepšiť izoláciu a sú ideálne pre miestnosti, ktoré potrebujú úplné zatemnenie.

Oba typy tieniacich prvkov dokážu zlepšiť energetickú úsporu a prispieť k estetickému vzhľadu domu či kancelárie. 

Farby boxovsú buď v štanaradných farbách: biela, tmavo hnedá, strieborná a antracit, prípadne je možné za príplatok striekať box do akejkoľvek farby RAL.

Čo sa týka screenových látok, tie sú k dispozícii v nasledovných farbách a priehľadnostiach:

 

Screenové rolety na terasu vzorkovník Bratislava

Montáže realizujeme

 • Bratislavský kraj
 • Trnavský kraj
 • Rakúsko, okolie Viedne
 • Maďarsko, okolie Rajky

Oxygen Icon Box

Ostatné kraje len po dohode, menšie zákazky vybavujeme bez montáže a bez zamerania, dodanie kuriérom.

Bez hmyzu SK - montáže, kde montujeme referencie Senec

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-markerwarningcheckmark-circleplus-circlecircle-minus

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram