Spravte z vašej záhrady útočisko pre vaše deti

31. júla 2022

Počas jari a leta a možno aj skorej jesene je škoda nevyužiť potenciál vašej záhrady. Pomocou dobre vybraných hračiek určených pre vonkajšie použitie môžete z vašej záhrady spraviť raj pre vaše deti. V časoch, kedy sme trávili viac času doma ako kedykoľvek predtým, naše záhrady a vonkajšie priestory nadobudli nový význam. Pre dospelých sa stali miestom na oddych a možno aj na znovuobjavenie záhradníckych zručností a pre deti sú miestom, kde sa môžu hrať a popustiť uzdu fantázii. Ako im však pomôcť v ich nekončiacom pátraní po zábave? Či už chcete postaviť ihrisko alebo pridať niekoľko kúskov, ako je hojdačka, trampolína či baseballová pálka s loptou, existujú možnosti, ktoré vyhovujú všetkým rozpočtom a veľkostiam záhrady. Keď budú deti spokojné, môžete si vychutnať dlho očakávanú grilovačku. 

Tradičné záhradné hry 

Myslíte si, že časy kroketu či koliek sú preč? Opak je pravdou, pretože stále viac ľudí trávi čas vonku. Tieto štýlové drevené hry sú nie len zábavné a pomerne ľahko ovládateľné a naučiteľné, ale aj dobre vyzerajú. Už sa len uistiť, či je vaša záhrada pripravená na tieto zábavy. 

Bazén je klasika 

Pokiaľ ide o zábavu detí počas letných mesiacov, nemôžete zabudnúť na klasickú zábavu na vodnej báze. Našťastie existuje široká škála produktov pre všetky vekové kategórie, priestory a rozpočet. Ak chcete zabezpečiť osvieženie pre celú rodinu počas horúceho počasia, bazén je nevyhnutnosťou. Pre menšie deti nájdete mnoho iných vodných produktov, ktoré je jednoduché zložiť, keď sa nepoužívajú. 

Vytvorte si vlastné ihrisko 

Nechce sa vám ísť do parku či na detské ihrisko? Prineste ihrisko k vám. Najdôležitejšou vecou pri vytváraní priestoru na hranie v záhrade je bezpečnosť, preto sa uistite, že zariadenie na hranie umiestnite tak, aby ste ho mohli sledovať z domu. Akonáhle je táto časť vyriešená, môžete začať premýšľať o zónovaní záhrady na hracie plochy. Zvážte priestor, kde by ste mohli pre vaše deti umiestniť trampolínu alebo preliezačku. Nezabudnite však ani na priestor na oddych, kde môžete umiestniť domček na hranie a zároveň na priestor, kde si môže užiť rôzne hry celá rodina. 

Ak máte nedostatok vonkajšieho priestoru, popremýšľajte o produktoch, ktoré môžete zbaliť, ak ich práve nepoužívate. Môže to byť kolobežka alebo hojdačka. 

Ihrisko na záhrade

Ďalšie nápady 

Ak máte vo svojich záhradách alebo na bezpečnom mieste pri dome nejaké betónové alebo asfaltové povrchy, zabezpečte svojim deťom kriedy, ktoré umožnia vašim najmenším premeniť váš vonkajší priestor na akýkoľvek svet. Ak betónový priestor nie je veľký, na trhu existujú aj ich umývateľné verzie, vďaka čomu budú môcť kresliť znova a znova. 

Ak majú vaše deti nadšenie pre šport alebo v nich chcete toto nadšenie prebudiť, kúpte im basketbalovú súpravu, ktorej súčasťou je basketbalový kôš a lopta. Je to všestranná aktivita, pri ktorej budú behať, skákať, potrápia svoju mušku a zároveň rozvinú svoje sociálne a motorické zručnosti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Záhradný nábytok z paliet , Ako sa chrániť na záhrade pred slnkom

Trochu menej tradičnou hračkou je lukostrelecká súprava. Táto hra je ideálna na organizovanie súťaží, povzbudzovanie k tímovej a férovej hre alebo len ako outdoorová aktivita, pri ktorej vaše deti vydržia hodiny. 

Trampolínu sme už spomínali, no vzhľadom k tomu, že ju všetky deti milujú, jej treba venovať väčší priestor. Trampolína je vhodná pre širokú vekovú škálu, preto jej investícia určite stojí za to.

Prečítajte si tiež

Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďomBioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom
Bioklimatická pergola je modernejšou a funkčnejšou alternatívou klasických záhradných pergol, ktorá dokáže zvýšiť komfort a pohodlie v exteriéri vášho domova. Jej lamelový strop poskytuje nielen ochranu pred slnkom, ale aj pred dažďom. V tomto článku sa pozrieme na vodotesnosť lamelového stropu bioklimatickej pergoly a na to, čo je potrebné zvážiť pri výbere nábytku a podlahy […]
5 ďalších tipov na efektívnu jarnú údržbu a sadenie v záhrade:5 ďalších tipov na efektívnu jarnú údržbu a sadenie v záhrade:
Dajte záhrade nový život pomocou jednoduchých a užitočných nápadov Počas príchodu jari sa mnoho z nás teší na prebudenie svojej záhrady. Aby sme vám ešte viac pomohli, prinášame ďalších 5 tipov, ktoré vám uľahčia prácu a pomôžu vašej záhrade naplno rozkvitnúť. FAQ - najčastejšie otázky, záhradné vychytávky: Na záver, úspešná a krásna záhrada nevyžaduje veľké […]
Ako si udržať trávnik zdravý a krásnyPrečo by ste nemali podceňovať výšku kosenia trávy
Prečo by ste nemali podceňovať výšku kosenia trávy Výška kosenia trávy môže mať veľký vplyv na zdravie a vzhľad vášho trávnika. Správna výška kosenia je dôležitá pre dosiahnutie zdravého a krásneho trávnika. V tomto článku sa dozviete, ako určiť správnu výšku kosenia pre váš trávnik, dôvody, prečo je správna výška kosenia dôležitá, čo sa stane, […]
1 2 3 15

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram