Ako vyrobiť záhradný nábytok z paliet?

14. júla 2022

Prečo práve palety, a aké sú ich výhody?

Pretože nábytok nebol nikdy lacnejší! Europalety ako sa tento materiál po správnosti nazýva, je vlastne zostatkový materiál, ktorý pôvodne slúžil na manipuláciu a transport tovaru v preprave. Tiež sa používajú v skladoch na manipuláciu s tovarom. Vyrábajú sa z dreva v rozmeroch 120 x 80 x 14 cm, a vážia približne 20 kg. Avšak vedeli ste, že ich nosnosť je až do 1 500 kg?

Výroba takéhoto nábytku je veľmi ľahká, ale aj kreatívna. Záhradný nábytok z paliet si vie vytvoriť naozaj každý, aj bez prechádzajúcich skúseností.

Kde si zoženiem palety?

Europalety dnes už poľahky zoženiete na internete, alebo sa môžete opýtať vo väčšom obchode alebo sklade. A tá najlepšia správa, za jednu paletu zaplatíte len pár eur!

Sedačka z paliet

Aké sú výhody takéhoto nábytku? 

 • Je lacný – takýto nábytok vás naozaj vyjde len pár eur
 •  Je neokukaný – môžete si byť istý, že každý kus je originál, ktorý nikde inde nenájdete
 • Kreativite sa medze nekladú – páči sa vám nejaký dizajnový stôl či kreslo a nemôžete si ich dovoliť? Môžete si niečo podobné zhotoviť! S paletami sa viete doslova vyhrať, a nemáte pri tom žiadne obmedzenia
 • Je ekologický – staršie palety neputujú do smetí, ale dostávajú nové využitie v podobe nábytku a to sa počíta
 • Vydrží vám aj niekoľko sezón – europalety sú pomerne stabilný materiál, ktorý keď správne ošetríte vám vydrží naozaj dlho. Je to preto, že ich primárny účel je technický, preto sú vyrábané s tým, že by mali niečo vydržať

Ako postupovať?

 1. V prvom rade si spravte plán, načrtnite si kúsky, ktoré chcete zhotoviť. Tak isto si stanovte rozpočet.
 2. Nakúpte si europalety a iné potrebné veci, ako sú brúsky, štetce, farby a impregnačný lak. Spravte si aj revíziu náradia doma, budete potrebovať pílku, skrutkovač, klince a mnoho iného.
 3. Povedzme, že si chcete zhotoviť stolík na záhradu. Najskôr si premerajte rozmery, prípadne palety odpíľte na požadovanú dĺžku. Prichystajte si všetky kusy, ktoré budete potrebovať.
 4. Europalety ošetrite. Brúsnym papierom zbrúste drsné miesta dohladka.
 5. Priskrutkujte všetky kusy spolu. Dajte si záležať, aby to bolo na pevno.
 6. Ďalej prichádza na rad už len estetická stránka. Stolík  z paliet si natrite požadovanou farbou. Musí byť však odolná voči dažďu či snehu. Môžete použiť aj dve vrstvy, ak j napríklad biela.Farbu nechajte preschnúť.
 7. Po jej preschnutí musíte kus nábytku ešte ošetriť lazúrou. S jej výberom vám poradia v predajni. Je to ochranná vrstva a slúži ako impregnácia. Nábytok vám tak dlhšie vydrží.
 8. Voilá, váš prvý kúsok nábytku z europaliet je na svete! Môžete ho dodekorovať podľa vášho vkusu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Vyvýšený záhon z paliet, Grilovanie doma, Sieťky na okná

Čo všetko sa dá z paliet zhotoviť?

Ak ste zvládli jednoduchý záhradný stolík, ďalšie veci vám už pôjdu od ruky. Palety sú ako stvorené do záhrady. Môžete z nich vytvoriť napríklad záhradné kresielko, či dokonca celé sedenie v podobe záhradnej lavice. Videli ste už  záhradnú hojdačku z paliet? To je niečo! 

Viete si z nich zhotoviť aj akýsi organizér záhradného náradia, či dizajnový vonkajší stojan na kvety. 

Záver

Ak ste doteraz váhali, ako vynoviť vašu záhradu a nechcete míňať horibilné sumy na záhradný nábytok, riešenie v podobe nábytku z europaliet je pre vás ideálne. Priučíte sa niečo nové, a na konci tohto procesu budete na seba hrdí, ako ste to dokázali. Výrobu nábytku z paliet zvládne naozaj každý. Odmenou vám bude vlastnoručne vyrobený dizajnový kúsok za pár eur.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 16

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

 • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram