Ako vyrobiť záhradný nábytok z paliet?

14. júla 2022

Prečo práve palety, a aké sú ich výhody?

Pretože nábytok nebol nikdy lacnejší! Europalety ako sa tento materiál po správnosti nazýva, je vlastne zostatkový materiál, ktorý pôvodne slúžil na manipuláciu a transport tovaru v preprave. Tiež sa používajú v skladoch na manipuláciu s tovarom. Vyrábajú sa z dreva v rozmeroch 120 x 80 x 14 cm, a vážia približne 20 kg. Avšak vedeli ste, že ich nosnosť je až do 1 500 kg?

Výroba takéhoto nábytku je veľmi ľahká, ale aj kreatívna. Záhradný nábytok z paliet si vie vytvoriť naozaj každý, aj bez prechádzajúcich skúseností.

Kde si zoženiem palety?

Europalety dnes už poľahky zoženiete na internete, alebo sa môžete opýtať vo väčšom obchode alebo sklade. A tá najlepšia správa, za jednu paletu zaplatíte len pár eur!

Sedačka z paliet

Aké sú výhody takéhoto nábytku? 

 • Je lacný – takýto nábytok vás naozaj vyjde len pár eur
 •  Je neokukaný – môžete si byť istý, že každý kus je originál, ktorý nikde inde nenájdete
 • Kreativite sa medze nekladú – páči sa vám nejaký dizajnový stôl či kreslo a nemôžete si ich dovoliť? Môžete si niečo podobné zhotoviť! S paletami sa viete doslova vyhrať, a nemáte pri tom žiadne obmedzenia
 • Je ekologický – staršie palety neputujú do smetí, ale dostávajú nové využitie v podobe nábytku a to sa počíta
 • Vydrží vám aj niekoľko sezón – europalety sú pomerne stabilný materiál, ktorý keď správne ošetríte vám vydrží naozaj dlho. Je to preto, že ich primárny účel je technický, preto sú vyrábané s tým, že by mali niečo vydržať

Ako postupovať?

 1. V prvom rade si spravte plán, načrtnite si kúsky, ktoré chcete zhotoviť. Tak isto si stanovte rozpočet.
 2. Nakúpte si europalety a iné potrebné veci, ako sú brúsky, štetce, farby a impregnačný lak. Spravte si aj revíziu náradia doma, budete potrebovať pílku, skrutkovač, klince a mnoho iného.
 3. Povedzme, že si chcete zhotoviť stolík na záhradu. Najskôr si premerajte rozmery, prípadne palety odpíľte na požadovanú dĺžku. Prichystajte si všetky kusy, ktoré budete potrebovať.
 4. Europalety ošetrite. Brúsnym papierom zbrúste drsné miesta dohladka.
 5. Priskrutkujte všetky kusy spolu. Dajte si záležať, aby to bolo na pevno.
 6. Ďalej prichádza na rad už len estetická stránka. Stolík  z paliet si natrite požadovanou farbou. Musí byť však odolná voči dažďu či snehu. Môžete použiť aj dve vrstvy, ak j napríklad biela.Farbu nechajte preschnúť.
 7. Po jej preschnutí musíte kus nábytku ešte ošetriť lazúrou. S jej výberom vám poradia v predajni. Je to ochranná vrstva a slúži ako impregnácia. Nábytok vám tak dlhšie vydrží.
 8. Voilá, váš prvý kúsok nábytku z europaliet je na svete! Môžete ho dodekorovať podľa vášho vkusu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Vyvýšený záhon z paliet, Grilovanie doma, Sieťky na okná

Čo všetko sa dá z paliet zhotoviť?

Ak ste zvládli jednoduchý záhradný stolík, ďalšie veci vám už pôjdu od ruky. Palety sú ako stvorené do záhrady. Môžete z nich vytvoriť napríklad záhradné kresielko, či dokonca celé sedenie v podobe záhradnej lavice. Videli ste už  záhradnú hojdačku z paliet? To je niečo! 

Viete si z nich zhotoviť aj akýsi organizér záhradného náradia, či dizajnový vonkajší stojan na kvety. 

Záver

Ak ste doteraz váhali, ako vynoviť vašu záhradu a nechcete míňať horibilné sumy na záhradný nábytok, riešenie v podobe nábytku z europaliet je pre vás ideálne. Priučíte sa niečo nové, a na konci tohto procesu budete na seba hrdí, ako ste to dokázali. Výrobu nábytku z paliet zvládne naozaj každý. Odmenou vám bude vlastnoručne vyrobený dizajnový kúsok za pár eur.

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďomBioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom
Bioklimatická pergola je modernejšou a funkčnejšou alternatívou klasických záhradných pergol, ktorá dokáže zvýšiť komfort a pohodlie v exteriéri vášho domova. Jej lamelový strop poskytuje nielen ochranu pred slnkom, ale aj pred dažďom. V tomto článku sa pozrieme na vodotesnosť lamelového stropu bioklimatickej pergoly a na to, čo je potrebné zvážiť pri výbere nábytku a podlahy […]
Sieť s predsadeným rámomDverové siete: Kedy je potrebný montážny predsadený rám?
V niektorých prípadoch technici pri zameraní zistia, že štandardná pántová sieť nie je vhodná pre váš typ dverí a odporúčajú použitie dverovej siete s montážnym rámom. Tento spôsob montáže je drahší, avšak niekedy nevyhnutný. Dverová sieť bez pomocného montážneho rámu je možné namontovať na dvere s rámom širokým minimálne 3,5 cm. Dôvodom je nutnosť upevniť […]
1 2 3 31

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram