Výhody vonkajšieho solárneho osvetlenia

2. augusta 2022

Za posledných pár desaťročí sme dosiahli obrovský pokrok v technológii solárnej energie, pričom jedno z hlavných miest, kde sa táto energia využíva, je vonkajšie osvetlenie. Prvé solárne svietidlá vyžarovali len minimum svetla a zvyčajne nemali priveľmi dlhú trvácnosť. Vonkajšie solárne osvetlenie dnes však prichádza v najrôznejších tvaroch a veľkostiach a už to nie sú len domy a záhrady, ktoré z neho môžu mať úžitok, ale aj komerčné systémy. Od záhradných inštalácií, chodníkov a cyklistických trás až po diaľkové pouličné a bezpečnostné osvetlenie. Vonkajšie solárne svietidlá dokážu splniť každú požiadavku a prinášajú obrovské výhody. Poďme si tieto výhody priblížiť a pozrieť sa, prečo by ste si do vašej záhrady mali vybrať práve solárne osvetlenie. 

  1. Šetrné k životnému prostrediu 

Dnes, keď sa obavy o zmenu klímy neustále zväčšujú a keď sa bojíme o budúcnosť ďalších generácií, je investícia do solárneho vonkajšieho osvetlenia skvelou príležitosťou. Solárne svetlá nielenže okamžite znižujú vašu uhlíkovú stopu – nabíjajú sa premenenou energiou zo slnka – ale sú tiež mimoriadne ekologické, čo sa týka materiálov, z ktorých sú vyrobené. 

Vývoj LED žiaroviek v posledných rokoch môže poskytnúť životnosť najmenej 10 rokov, čím sa zníži potreba neustálej výmeny a likvidácie starých a nefunkčných žiaroviek. Najnovšie solárne svetlá sú tiež neuveriteľne energeticky účinné a vyžadujú minimálne množstvo nabitia na vytvorenie jasného svetla. O krásu svojej záhrady sa preto nemusíte obávať ani počas menej slnečných dní a ak využívate svetlá na osvetlenie tmavých kútov vašej záhrady, ani v tom prípade si už nemusíte robiť starosti. 

Solárne osvetlenie na záhrade
  1. Zdravie a bezpečnosť 

Keďže solárne osvetlenie sa nabíja priamo zo slnka, už nemusíte klásť rozsiahle káble a rozvody, aby ste zabezpečili osvetlenie, ktoré potrebujete. Aj keď sa dosiahol obrovský pokrok v znižovaní nebezpečenstva spojeného s kladením elektrických káblov vo vonkajšom a vlhkom prostredí, solárne osvetlenie toto riziko úplne eliminuje. Žiadne káble, žiadne vonkajšie zásuvky, len účinný zdroj osvetlenia, ktorý nepredstavuje žiadnu hrozbu pre malé deti, domáce zvieratá, ale aj pre vás. Okrem toho absencia káblov prospeje aj estetickej stránke vašej záhrady.  

  1. Estetika 

Solárne osvetlenie sa od svojich začiatkov výrazne posunulo vpred. Svetlá prichádzajú v toľkých elegantných a atraktívnych dizajnoch, že na prvý pohľad by si nikto ani neuvedomil, že ich poháňa niečo iné ako elektrina. Nepochybne existuje dizajn, ktorý bude vyhovovať aj tomu najvýraznejšiemu osobnému vkusu. Svetlá môžu byť použité na zvýraznenie konkrétnych oblastí ako skalka, kríky a dokonca aj vodné prvky. Vonkajšie solárne osvetlenie môže samozrejme poskytnúť riešenie aj pre oblasť, ktorú síce chcete osvetliť, no je obklopená hustým porastom. V takýchto prípadoch investujte do osvetlenia so samostatným káblovým solárnym panelom, umiestnite panel na slnečné svetlo a svetlo umiestnite na požadované miesto. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Zimná záhrada

  1. Nákladovo efektívne 

Zatiaľ čo niektoré z najpokročilejších vonkajších solárnych svetiel môžu byť drahé z hľadiska počiatočných nákladov, peniaze, ktoré ušetríte za roky služby, ktoré poskytujú, ich robia mimoriadne nákladovo efektívnymi. Inštalácia je jednoduchá a v mnohých prípadoch je to niečo, čo môžete urobiť sami, čím ušetríte náklady na to, že to urobí niekto za vás. A samozrejme na osvetlenie sa využíva len slnečná energia, takže počas životnosti vášho vonkajšieho solárneho osvetlenia nevznikajú žiadne náklady na energiu. S mnohými najnovšími solárnymi batériami, ktoré majú životnosť najmenej desať rokov, sa solárne osvetlenie skutočne dostáva do popredia v domácich aj komerčných inštaláciách. 

  1. Takmer žiadna údržba 

Po umiestnení sú solárne svetlá prakticky bez údržbové. Batéria sa automaticky nabíja počas denného svetla a potom napája svetlo až do súmraku. Nie je potrebné sledovať opotrebovanie alebo poškodenie káblov či zásuviek. Nemusíte sa báť, že necháte zdroj napájania zapnutý alebo koľko energie spotrebuje. Najviac, čo si vyžaduje, je občasná kontrola a možno aj jednoduché utretie solárneho panelu. 

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 16

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram