Výhody vonkajšieho solárneho osvetlenia

2. augusta 2022

Za posledných pár desaťročí sme dosiahli obrovský pokrok v technológii solárnej energie, pričom jedno z hlavných miest, kde sa táto energia využíva, je vonkajšie osvetlenie. Prvé solárne svietidlá vyžarovali len minimum svetla a zvyčajne nemali priveľmi dlhú trvácnosť. Vonkajšie solárne osvetlenie dnes však prichádza v najrôznejších tvaroch a veľkostiach a už to nie sú len domy a záhrady, ktoré z neho môžu mať úžitok, ale aj komerčné systémy. Od záhradných inštalácií, chodníkov a cyklistických trás až po diaľkové pouličné a bezpečnostné osvetlenie. Vonkajšie solárne svietidlá dokážu splniť každú požiadavku a prinášajú obrovské výhody. Poďme si tieto výhody priblížiť a pozrieť sa, prečo by ste si do vašej záhrady mali vybrať práve solárne osvetlenie. 

  1. Šetrné k životnému prostrediu 

Dnes, keď sa obavy o zmenu klímy neustále zväčšujú a keď sa bojíme o budúcnosť ďalších generácií, je investícia do solárneho vonkajšieho osvetlenia skvelou príležitosťou. Solárne svetlá nielenže okamžite znižujú vašu uhlíkovú stopu – nabíjajú sa premenenou energiou zo slnka – ale sú tiež mimoriadne ekologické, čo sa týka materiálov, z ktorých sú vyrobené. 

Vývoj LED žiaroviek v posledných rokoch môže poskytnúť životnosť najmenej 10 rokov, čím sa zníži potreba neustálej výmeny a likvidácie starých a nefunkčných žiaroviek. Najnovšie solárne svetlá sú tiež neuveriteľne energeticky účinné a vyžadujú minimálne množstvo nabitia na vytvorenie jasného svetla. O krásu svojej záhrady sa preto nemusíte obávať ani počas menej slnečných dní a ak využívate svetlá na osvetlenie tmavých kútov vašej záhrady, ani v tom prípade si už nemusíte robiť starosti. 

Solárne osvetlenie na záhrade
  1. Zdravie a bezpečnosť 

Keďže solárne osvetlenie sa nabíja priamo zo slnka, už nemusíte klásť rozsiahle káble a rozvody, aby ste zabezpečili osvetlenie, ktoré potrebujete. Aj keď sa dosiahol obrovský pokrok v znižovaní nebezpečenstva spojeného s kladením elektrických káblov vo vonkajšom a vlhkom prostredí, solárne osvetlenie toto riziko úplne eliminuje. Žiadne káble, žiadne vonkajšie zásuvky, len účinný zdroj osvetlenia, ktorý nepredstavuje žiadnu hrozbu pre malé deti, domáce zvieratá, ale aj pre vás. Okrem toho absencia káblov prospeje aj estetickej stránke vašej záhrady.  

  1. Estetika 

Solárne osvetlenie sa od svojich začiatkov výrazne posunulo vpred. Svetlá prichádzajú v toľkých elegantných a atraktívnych dizajnoch, že na prvý pohľad by si nikto ani neuvedomil, že ich poháňa niečo iné ako elektrina. Nepochybne existuje dizajn, ktorý bude vyhovovať aj tomu najvýraznejšiemu osobnému vkusu. Svetlá môžu byť použité na zvýraznenie konkrétnych oblastí ako skalka, kríky a dokonca aj vodné prvky. Vonkajšie solárne osvetlenie môže samozrejme poskytnúť riešenie aj pre oblasť, ktorú síce chcete osvetliť, no je obklopená hustým porastom. V takýchto prípadoch investujte do osvetlenia so samostatným káblovým solárnym panelom, umiestnite panel na slnečné svetlo a svetlo umiestnite na požadované miesto. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Zimná záhrada

  1. Nákladovo efektívne 

Zatiaľ čo niektoré z najpokročilejších vonkajších solárnych svetiel môžu byť drahé z hľadiska počiatočných nákladov, peniaze, ktoré ušetríte za roky služby, ktoré poskytujú, ich robia mimoriadne nákladovo efektívnymi. Inštalácia je jednoduchá a v mnohých prípadoch je to niečo, čo môžete urobiť sami, čím ušetríte náklady na to, že to urobí niekto za vás. A samozrejme na osvetlenie sa využíva len slnečná energia, takže počas životnosti vášho vonkajšieho solárneho osvetlenia nevznikajú žiadne náklady na energiu. S mnohými najnovšími solárnymi batériami, ktoré majú životnosť najmenej desať rokov, sa solárne osvetlenie skutočne dostáva do popredia v domácich aj komerčných inštaláciách. 

  1. Takmer žiadna údržba 

Po umiestnení sú solárne svetlá prakticky bez údržbové. Batéria sa automaticky nabíja počas denného svetla a potom napája svetlo až do súmraku. Nie je potrebné sledovať opotrebovanie alebo poškodenie káblov či zásuviek. Nemusíte sa báť, že necháte zdroj napájania zapnutý alebo koľko energie spotrebuje. Najviac, čo si vyžaduje, je občasná kontrola a možno aj jednoduché utretie solárneho panelu. 

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 37

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram