Grilujeme na záhrade: So správnym grilom si môžete dopriať ten pravý relax

29. júla 2022

K letu neodmysliteľne patria dovolenky relax a oddych. No okrem týchto príjemných aktivít je leto aj o dobrom jedle. Či už sú to letné drinky, alebo grilovačky, ktoré miluje každý. Avšak grilovanie neznamená iba hodiť mäso na gril, je to atmosfére, o ľuďoch o vychutnávaní si života. 

Ak uvažujete o grilovaní mali by ste myslieť na miesto a čas. Aj napriek tomu, že sa tieto dve veličiny môžu zdať ako banalita, nie je to tak. Zvoliť správne načasovanie je dôležité, aby ste napríklad neobťažovali susedov, alebo aby sa nestalo, že budete grilovať sám, pretože známym termín nevyhovoval. 

Čo grilovať?

V prvom rade je dôležité riadiť sa tým, čo jedia alebo nejedia vaši hostia. Ak sa ide na grilovačku, predpokladá sa, že tam bude 99% mäsa, no kúsok zeleninky nikoho neurazí. Pri výbere mäsa je však dobré zvažovať, aké mäso konkrétne nakoniec hosťom ponúknete. Z bravčového je najvhodnejšia krkovička, rebrá a plece. Z hovädzieho je zase najideálnejšia roštenka a za zmienku určite stoja aj mleté mäsá. Sú nenáročné na prípravu a dokážu veľmi dobre absorbovať zmes bylín a korenín. 

Pri príprave mäsa je vhodné dbať na svoje vlastné chute. Zatiaľ čo niekomu môžu vyhovovať vopred marinované mäsá a samotné marinády, iným to sedieť vôbec nemusí. Je najmenší problém mäso naložiť do vlastnej marinády a nechať ho odstáť. Ak sa však predsa rozhodnete, že kúpite už vopred pripravené mäso v marináde, pozorne si prejdite zloženie. Zamerajte sa na to, aby v marináde bol nulový, alebo minimálny obsah soli, pretože tá z mäsa vyťahuje vodu a mäso je potom suché. Príliš veľký obsah cukru zase spôsobí skaramelizovanie vrchnej vrstvy. Najlepšie je preto nechať mäso v oleji a v zmesi byliniek 24 hodín pred samotnou grilovačkou. 

Grilovanie na záhrade

Ktorý gril je ideálny?

Pri sortimente grilov platí, že si môžete vyberať od výmyslu sveta. Rozhodovať sa môžete na základe typu grilu, dizajnu či praktickosti. 

Gril na drevené uhlie

Gril na drevené uhlie je najrozšírenejším grilom. Prvenstvo v obľúbenosti si získal vďaka tomu, že dodáva jedinečnú atmosféru grilovania. Cenovo sú veľmi dostupné. Najnižšie ceny takýchto grilov začínajú na približne dvanástich eurách. Treba však rátať s tým, že ďalšie investície pôjdu do uhlia či brikiet. 

Medzi najväčšie výhody týchto grilov patrí nízka cena a rozhodne spratnosť. Sú ľahké a prenosné. Príprava jedla pri týchto griloch je však časovo náročnejšia a zdĺhavejšia, bývajú menej stabilné a medzi najväčšie nevýhody patrí to, že sa môžete veľmi ľahko popáliť. Okrem iného spaľovaný tuk uvoľňuje škodlivé látky. 

Plynový gril 

Prevádzka tohto typu grilu vás vyjde určite najlacnejšie. V poslednej dobe sa teší veľkej obľube a to vyplýva aj z toho, že jeho využívanie má mnoho výhod. Plynový gril šetrí čas prípravy. Stačí stlačiť gombík a gril je pripravený perfektne poslúžiť. Viete si regulovať aj teplotu, takže sa nestane, že mäso bude málo, alebo príliš urobené. Bude tak akurát. Mnohí označujú ako nevýhodu pri tomto grile prvotnú cenu. Ide o drahšie kúsky a najlacnejšie sa pohybujú okolo 90 eur. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Grilovanie doma , Grilovanie bez dymu , Grilovacie pomôcky

Elektrický gril 

Tak ako plynový aj elektrický gril je ekologickejší. Z tohto grilu nebude žiaden dym, smrad a rovnako sa vyhnite aj náročnej a zdĺhavej príprave. Stačí ho zapnúť a o malú chvíľu je všetko pripravené na stolovanie. Avšak pri tomto grile je dôležitý prístup k elektrickej energii. Sú neuveriteľne mobilné a spratné. Od mini grilov do kuchyne sú k dispozícii aj veľké prevedenia vhodné do záhrady.  Cenovo sú tiež veľmi dostupné, keďže tie najlacnejšie viete zohnať za nejakých 20 eur. 

Stačí si už len vybrať ten správny gril, ktorý bude vyhovovať vašim preferenciám, naložiť mäso do marinády a grilovačka sa môže začať. 

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 37

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram