Grilovanie bez dymu, gril na plyn

23. júla 2022

Kto by nemal rád grilovanie?

Grilovanie má rád každý! Je to spoločenská aktivita a jedlo predsa spája ľudí. Grilovať sa dá všetko od výmyslu sveta, či už je to mäso, ryby, zelenina ale aj ovocie. Grilovanie je veľmi obľúbené v lete, no ak máte krytú terasu, môžete si ho užiť aj v zime.

Kým v minulosti boli k dispozícii len grily na drevo či uhlie, dnes už máme možnosť grilovať jednoducho a bez dymu. Zoznámte sa s grilom na plyn.

Ako gril na plyn funguje?

Ako nám už názov napovedá, funguje na plyn. Existujú dva druhy grilov na plyn. 

Plynový gril s lávovými kameňmi, ktorý funguje na princípe ohrevu kameňov, pričom tie sú umiestnené na horákoch, a odtiaľ odovzdávajú energiu grilovaným potravinám. Príprava môže byť však trochu zdĺhavá.

Plynový gril s kovovým profilom je modernejšia verzia grilu. Tieto grily majú kovový profil v tvare „V“ (hovorí sa mu aj flavorizér), ktorý umožňuje rovnomerný stupeň grilovania a zabraňuje vzplanutiu tuku.

Plynové grily sa zväčša vyrábajú s liatinovým roštom (sú veľmi odolné a dobre akumulujú teplo), alebo z nerezu (ľahká údržba ale teplo sa akumuluje pomalšie).

Tieto grily pracujú s plynovou kartušou, v ktorej by mala byť dostatočná zásoba plynu a s horákmi, ktoré teplo rovnomerne distribuujú. Kvalitný gril by ich mal mať aspoň dva. Ovládanie je veľmi jednoduché, stačí iba stlačiť tlačidlo a nastaviť požadovanú teplotu.

Plynový gril na terase

Aké sú hlavné výhody grilovania na plyne?

Je ich veľa. Poďme si spomenúť aspoň tie najhlavnejšie.

  • Zdravé grilovanie
  • Plynový gril je bezpečný (vďaka inteligentnému riešeniu okvapkávania tuku nehrozí jeho vznietenie)
  • Jednoduchá údržba
  • Plynulá a rovnomerná regulácia teploty
  • Keďže sa ako palivo používa propán bután, je grilovanie na plyne aj finančne výhodné

Existujú aj nejaké nevýhody?

Ako všetko, aj plynové grily môžu mať určité nevýhody. Najväčšou nevýhodou je počiatočná investícia, pretože plynové grily sú drahšie ako klasické. Väčšina plynových má väčšiu a ťažšiu konštrukciu v porovnaní s grilmi klasickými.

A povedzme si na rovinu, mnohým môže chýbať aj dymová aróma a práca s ohňom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ako sa chrániť pred slnkom , Grilovanie doma , Posedenie pod pergolou

Podľa čoho si vyberať plynový gril?

Na trhu sa dá nájsť nespočetné množstvo plynových grilov, preto by sme sa pred jeho kúpou mali trochu zorientovať. My vám v tom radi pomôžeme.

Záhradný plynový gril - je väčší a ťažší. Má minimálne 3 horáky a vystačíte si s ním aj počas rodinnej párty. Počíta sa s tým, že ho budete mať stále niekde po ruke, trebárs na terase a tak odpadnú ťažkosti s jeho premiestňovaním. Vhodný pre tých, čo gril používajú pravidelne, pretože počiatočná investícia je vyššia.

Stolný plynový gril – nezaberie príliš veľa miesta a nie je ani taký ťažký ako ten záhradný. Môžete ho umiestniť aj do kuchyne. Vyberajte si taký, ktorý ma aspoň 2 horáky. Výkon je dostatočný pre jednu menšiu rodinu. 

Prenosný plynový gril – negrilujete až tak často a okrem toho aj radi cestujete? Aj pre vás exituje riešenie. Prenosný gril je malý, skladný a využijete ho aj na dovolenke či turistike.

Pár tipov na záver

Pri kúpe plynového grilu si nezabudnite skontrolovať poklop. Kvalitný model by mal byť automaticky vybavený aj integrovaným teplomerom. Odkladacie plochy a odkvapkávacia misa na olej by mali byť samozrejmosťou. Poobzerajte sa po modeli s piezoelektrickým zapaľovaním, ušetríte si tak stres z toho, či ste náhodou nezabudli na zápalky či zapaľovač.

Ak si vyberiete ten správny gril pre vás, neodradí vás ani počiatočná investícia. Naopak po čase sa vám všetkými desiatimi vráti, a vy objavíte ten pravý pôžitok z prípravy jedla a grilovania.

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďomBioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom
Bioklimatická pergola je modernejšou a funkčnejšou alternatívou klasických záhradných pergol, ktorá dokáže zvýšiť komfort a pohodlie v exteriéri vášho domova. Jej lamelový strop poskytuje nielen ochranu pred slnkom, ale aj pred dažďom. V tomto článku sa pozrieme na vodotesnosť lamelového stropu bioklimatickej pergoly a na to, čo je potrebné zvážiť pri výbere nábytku a podlahy […]
Sieť s predsadeným rámomDverové siete: Kedy je potrebný montážny predsadený rám?
V niektorých prípadoch technici pri zameraní zistia, že štandardná pántová sieť nie je vhodná pre váš typ dverí a odporúčajú použitie dverovej siete s montážnym rámom. Tento spôsob montáže je drahší, avšak niekedy nevyhnutný. Dverová sieť bez pomocného montážneho rámu je možné namontovať na dvere s rámom širokým minimálne 3,5 cm. Dôvodom je nutnosť upevniť […]
1 2 3 31

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram