Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu

8. novembra 2022

Malé balkóny sú mnoho krát podceňované a nevyužité. Nemusíte sa však báť aj na malý balkón sa hocičo vojde. Zariaďte si balkón podľa svojich predstáv a so správnym výberom tieniacej techniky sa nenechajte odradiť ani otravným slnkom, ktoré znepríjemňuje pobyt na vašom balkóne. Ako ho najlepšie zatienite, aby ste si mohli vychutnať svoje balkónové posedenie počas celého dňa? V tomto článku sa dočítate viac aj o vonkajších žalúziách, screenových roletách, ktoré ľahko namontovať na váš balkón alebo sa môžete jednoducho inšpirovať ako si ho môžete šikovne zariadiť.

Nepodceňujte svoj balkón

Častokrát je akurát balkón veľmi podceňované a málo využívané miesto. Je to vonku, v lete je tam príliš teplo a v zime zas púšťate iba dnu zimu. Nechodí sa tam, veď je tam iba samý bordel. Nič sa tam nedá robiť a každý na nás vidí. Toto sú večné výhovorky množstva ľudí. Nechodíte naň alebo ho nepoužívate pretože nie je správne zariadený. Na balkóne viete robiť mnoho vecí. Kľudne si tam môžete vytvoriť svoju oázu kľudu, čítať si knihy. Viete si tam spraviť sedenie alebo tam môžete aj kľudne ležať. Všetko závisí od veľkosti balkónu. Aj malé balkóny si viete pekne prerobiť.

Prečítajte si tiež - Tip na karanténu: Čitateľský kútik u mňa doma

Zariaďte si balkón podľa seba

Keď vložíte do zariaďovania trochu kreativity hneď ide všetko ľahšie. V dnešnej dobe si už naozaj viete vyrobiť sami nábytok, sedenie alebo dekorácie. Musíte ísť na to takto a z obyčajného balkónu sa rýchlo stane príjemné miesto určené na relax. Mnoho mladých ľudí sa už inšpiruje na internetových portáloch ako sú napríklad Pinterest alebo aj na instagrame nájdete mnoho vychytávok.

Markízy na balkón: ochrana pred slnkom

Väčší balkón alebo aj malú terasu môžete zatieniť napríklad slnečníkom ale pri tomto výbere musíte zvážiť či sa Vám bude chcieť vždy dáždnik skladať a odkladať. Keď začne fúkať vietor, treba myslieť na to koľko slnečník znesie a prípadne ho odložiť.

Dlhodobo osvedčeným spôsobom, ako sa ochladiť alebo ochrániť pred slnkom na balkóne sú práve terasové markízy alebo markízy na balkón. Pomocou nich Váš balkón aj oživíte, ak si vyberiete látku so zaujímavým vzorom.

markíza na balkón

Posedenie na balkón, tu je hneď pár možností:

  • Skladací nábytok -  ten sa perfektne hodí, ak máte menší balkón alebo by ste s nábytkom neprešli cez dvere. Takto môžete mať skladacie stoličky vždy obložené na balkóne a rozložíte ich len vtedy, kedy ich budete potrebovať.
  • DYI paletový nábytok – vyrobíte si presne nábytok na mieru a budete mať jedinečné kúsky, ktoré nik iný nemá. Palety môžete natrieť farbou a kúpiť už len podsedáky a sedenie je hotové! Takto si z paliet viete vyrobiť sedenie, stôl ale aj mnoho iného.
  • Podlahové sedenie – a v lete sa napríklad dá posedieť aj na zemi či už na deke, kobercoch alebo na vankúšoch. Každé má svoje čaro.
  • Húpacie siete – ak máte radi relax a oddych tak húpacie siete sú ako stvorené pre vás. Tak neváhajte ak je váš balkón situovaný v prevažne v kľudnej oblasti. Taktiež ju ľahko opäť zvesíte, keď budete potrebovať miesto.
  • Alebo klasický balkónový nábytok, pri ktorom máte na výber z veľkého množstva typov, farieb a materiálov (stoličky, lavice, lehátko, odkladacie priestory a mnoho iného).

Screenové rolety – tieň ale aj súkromie

Táto tieniaca technika pomáha udržiavať teplo počas leta ale aj zimy. Rolety vás ochránia pred páliacim slnkom a hlavne si užijete súkromie. Môžete ich umiestniť na zasklené ale i nezasklené lodžie.

Screenová roleta ZIPP je unikátnym exteriérovým tieniacim prvkom. Svojim špecifickým technickým prevedením dotvára nadčasový vzhľad rodinných domov, bytov a administratívnych budov.

Bez zelene žiadny balkón!

Balkón by mal predstavovať náhradu terasy alebo záhrady, takže by ste si ho mali poriadne zazeleniť. Ak nepatríte k nadšencom záhradkárčenia tak si vysaďte aspoň bylinky. Tie oceníte nie len na balkóne ale hlavne v kuchyni. Nikoho neohúria smutné obyčajne vyzerajúce balkóny bez jednej kvetiny.

Okrem toho sa budete cítiť príjemnejšie, ak budete mať na balkóne aspoň pár rastlín. Kvetináče síce zaberajú viac miesta, ale viete ich napríklad umiestniť na parapety alebo zavesiť na zábradlia. Dokonalý nápad ako nezabrať veľa miesta a stále mať na balkóne zeleň je napríklad vertikálna záhrada, ktorá bude vyzerať luxusne a určite vám ju pochváli každá návšteva.

TIP: Na balkónoch s tyčovými zábradliami môžete spodnú časť zatieniť textilných, rákosových alebo sieťových zásten.

Ľahká romantika so závesmi

Ak je byt situovaný v daždivej oblasti alebo ak často fúka vietor, tak závesy nie sú moc praktická voľba. Ak sa pred dažďom neschovajú tak iba zbytočne zvlhnú alebo sa nasiaknu vodou. No ak u vás dážď je len zriedkavou návštevou tak jemné alebo až priesvitné závesy  váš balkón zútulnia.

Balkón ako oáza kľudu

Čo spraviť s balkónom, keď sa zotmie? Svetielka! Áno presne tak. Svetielka lampióny, svietiace reťaze, sviečky a veľké alebo i malé svietniky. Takáto dekorácia vám spraví tú správnu atmosféru.

Predstavte si pekný letný večer, celý balkón vám žiari, s pár priateľmi ste si objednali chutné jedlo, otvoríte si víno a vyberiete sa na balkón. Presedíte tam možno aj celú noc, pretože tam bude vládnuť príjemná atmosféra, pri ktorej stratíte aj pojem o čase.

Vonkajšie rolety alebo žalúzie a zabudnite na prehriaty interiér

Na balkóne Vám určite slnko až tak neprekáža. Keď konečne po dlhej chvíli vyjde tak sa tešíte aspoň nejakému teplu ale určite veľa z vás sa chce chrániť pred ostrými slnečnými lúčmi. Na balkónové okná alebo aj dvere si viete dať nainštalovať vonkajšie rolety alebo žalúzie.

Z tejto tieniacej techniky sa rolety sa hodia viac, ak sa v miestnosti spí. Žalúzie sú však univerzálnejším produktom tieniacej techniky a okrem ich praktických prvkov, môžu žalúzie slúžiť aj ako ozdobný prvok.

tieniaca technika na balkon
vonkajšie žalúzie na balkón
exteriérové rolety
vonkajšie rolety

Prečítajte si aj: Príbeh jednej terasy v Senci.

Vertikálne žalúzie a zasklená lodžia

Ak sa bavíme o lodžiách tak, pri nich môžete využiť niekoľko interiérových tienení pre klasické okná. My vám poradíme práve napríklad vertikálne žalúzie. Ľahko a rýchlo ich zhrniete na stranu, keď potrebujete priechod svetla do bytu.

vertikálne žalúzie
vertikálne žalúzie

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 21

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram