Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu

8. novembra 2022

Malé balkóny sú mnoho krát podceňované a nevyužité. Nemusíte sa však báť aj na malý balkón sa hocičo vojde. Zariaďte si balkón podľa svojich predstáv a so správnym výberom tieniacej techniky sa nenechajte odradiť ani otravným slnkom, ktoré znepríjemňuje pobyt na vašom balkóne. Ako ho najlepšie zatienite, aby ste si mohli vychutnať svoje balkónové posedenie počas celého dňa? V tomto článku sa dočítate viac aj o vonkajších žalúziách, screenových roletách, ktoré ľahko namontovať na váš balkón alebo sa môžete jednoducho inšpirovať ako si ho môžete šikovne zariadiť.

Nepodceňujte svoj balkón

Častokrát je akurát balkón veľmi podceňované a málo využívané miesto. Je to vonku, v lete je tam príliš teplo a v zime zas púšťate iba dnu zimu. Nechodí sa tam, veď je tam iba samý bordel. Nič sa tam nedá robiť a každý na nás vidí. Toto sú večné výhovorky množstva ľudí. Nechodíte naň alebo ho nepoužívate pretože nie je správne zariadený. Na balkóne viete robiť mnoho vecí. Kľudne si tam môžete vytvoriť svoju oázu kľudu, čítať si knihy. Viete si tam spraviť sedenie alebo tam môžete aj kľudne ležať. Všetko závisí od veľkosti balkónu. Aj malé balkóny si viete pekne prerobiť.

Prečítajte si tiež - Tip na karanténu: Čitateľský kútik u mňa doma

Zariaďte si balkón podľa seba

Keď vložíte do zariaďovania trochu kreativity hneď ide všetko ľahšie. V dnešnej dobe si už naozaj viete vyrobiť sami nábytok, sedenie alebo dekorácie. Musíte ísť na to takto a z obyčajného balkónu sa rýchlo stane príjemné miesto určené na relax. Mnoho mladých ľudí sa už inšpiruje na internetových portáloch ako sú napríklad Pinterest alebo aj na instagrame nájdete mnoho vychytávok.

Markízy na balkón: ochrana pred slnkom

Väčší balkón alebo aj malú terasu môžete zatieniť napríklad slnečníkom ale pri tomto výbere musíte zvážiť či sa Vám bude chcieť vždy dáždnik skladať a odkladať. Keď začne fúkať vietor, treba myslieť na to koľko slnečník znesie a prípadne ho odložiť.

Dlhodobo osvedčeným spôsobom, ako sa ochladiť alebo ochrániť pred slnkom na balkóne sú práve terasové markízy alebo markízy na balkón. Pomocou nich Váš balkón aj oživíte, ak si vyberiete látku so zaujímavým vzorom.

markíza na balkón

Posedenie na balkón, tu je hneď pár možností:

  • Skladací nábytok -  ten sa perfektne hodí, ak máte menší balkón alebo by ste s nábytkom neprešli cez dvere. Takto môžete mať skladacie stoličky vždy obložené na balkóne a rozložíte ich len vtedy, kedy ich budete potrebovať.
  • DYI paletový nábytok – vyrobíte si presne nábytok na mieru a budete mať jedinečné kúsky, ktoré nik iný nemá. Palety môžete natrieť farbou a kúpiť už len podsedáky a sedenie je hotové! Takto si z paliet viete vyrobiť sedenie, stôl ale aj mnoho iného.
  • Podlahové sedenie – a v lete sa napríklad dá posedieť aj na zemi či už na deke, kobercoch alebo na vankúšoch. Každé má svoje čaro.
  • Húpacie siete – ak máte radi relax a oddych tak húpacie siete sú ako stvorené pre vás. Tak neváhajte ak je váš balkón situovaný v prevažne v kľudnej oblasti. Taktiež ju ľahko opäť zvesíte, keď budete potrebovať miesto.
  • Alebo klasický balkónový nábytok, pri ktorom máte na výber z veľkého množstva typov, farieb a materiálov (stoličky, lavice, lehátko, odkladacie priestory a mnoho iného).

Screenové rolety – tieň ale aj súkromie

Táto tieniaca technika pomáha udržiavať teplo počas leta ale aj zimy. Rolety vás ochránia pred páliacim slnkom a hlavne si užijete súkromie. Môžete ich umiestniť na zasklené ale i nezasklené lodžie.

Screenová roleta ZIPP je unikátnym exteriérovým tieniacim prvkom. Svojim špecifickým technickým prevedením dotvára nadčasový vzhľad rodinných domov, bytov a administratívnych budov.

Bez zelene žiadny balkón!

Balkón by mal predstavovať náhradu terasy alebo záhrady, takže by ste si ho mali poriadne zazeleniť. Ak nepatríte k nadšencom záhradkárčenia tak si vysaďte aspoň bylinky. Tie oceníte nie len na balkóne ale hlavne v kuchyni. Nikoho neohúria smutné obyčajne vyzerajúce balkóny bez jednej kvetiny.

Okrem toho sa budete cítiť príjemnejšie, ak budete mať na balkóne aspoň pár rastlín. Kvetináče síce zaberajú viac miesta, ale viete ich napríklad umiestniť na parapety alebo zavesiť na zábradlia. Dokonalý nápad ako nezabrať veľa miesta a stále mať na balkóne zeleň je napríklad vertikálna záhrada, ktorá bude vyzerať luxusne a určite vám ju pochváli každá návšteva.

TIP: Na balkónoch s tyčovými zábradliami môžete spodnú časť zatieniť textilných, rákosových alebo sieťových zásten.

Ľahká romantika so závesmi

Ak je byt situovaný v daždivej oblasti alebo ak často fúka vietor, tak závesy nie sú moc praktická voľba. Ak sa pred dažďom neschovajú tak iba zbytočne zvlhnú alebo sa nasiaknu vodou. No ak u vás dážď je len zriedkavou návštevou tak jemné alebo až priesvitné závesy  váš balkón zútulnia.

Balkón ako oáza kľudu

Čo spraviť s balkónom, keď sa zotmie? Svetielka! Áno presne tak. Svetielka lampióny, svietiace reťaze, sviečky a veľké alebo i malé svietniky. Takáto dekorácia vám spraví tú správnu atmosféru.

Predstavte si pekný letný večer, celý balkón vám žiari, s pár priateľmi ste si objednali chutné jedlo, otvoríte si víno a vyberiete sa na balkón. Presedíte tam možno aj celú noc, pretože tam bude vládnuť príjemná atmosféra, pri ktorej stratíte aj pojem o čase.

Vonkajšie rolety alebo žalúzie a zabudnite na prehriaty interiér

Na balkóne Vám určite slnko až tak neprekáža. Keď konečne po dlhej chvíli vyjde tak sa tešíte aspoň nejakému teplu ale určite veľa z vás sa chce chrániť pred ostrými slnečnými lúčmi. Na balkónové okná alebo aj dvere si viete dať nainštalovať vonkajšie rolety alebo žalúzie.

Z tejto tieniacej techniky sa rolety sa hodia viac, ak sa v miestnosti spí. Žalúzie sú však univerzálnejším produktom tieniacej techniky a okrem ich praktických prvkov, môžu žalúzie slúžiť aj ako ozdobný prvok.

tieniaca technika na balkon
vonkajšie žalúzie na balkón
exteriérové rolety
vonkajšie rolety

Prečítajte si aj: Príbeh jednej terasy v Senci.

Vertikálne žalúzie a zasklená lodžia

Ak sa bavíme o lodžiách tak, pri nich môžete využiť niekoľko interiérových tienení pre klasické okná. My vám poradíme práve napríklad vertikálne žalúzie. Ľahko a rýchlo ich zhrniete na stranu, keď potrebujete priechod svetla do bytu.

vertikálne žalúzie
vertikálne žalúzie

FAQ: NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Prečo sú malé balkóny často podceňované a nevyužité?

Častokrát sa nepovažujú za príjemné miesto kvôli teplu v lete a chladu v zime.
Nie je dostatočne zariadený a považuje sa za bordel.
Mnohí majú pocit, že na malom balkóne sa nedá nič robiť a je viditeľný pre okoloidúcich.

Aké možnosti existujú pre zariaďovanie balkónu podľa vlastných predstáv?

Kreativita v zariaďovaní môže uľahčiť proces a z obyčajného balkónu sa môže stať príjemné miesto na relax.
Internetové portály, ako Pinterest alebo Instagram, môžu poskytnúť inšpiráciu pre vychytávky.

Aký spôsob zatienenia je vhodný pre balkón?

Slnečník je možnosť pre väčšie balkóny, ale je potrebné zvážiť, či je vhodný v prípade vetra.
Dlhodobo osvedčeným spôsobom je použitie terasových markíz na ochranu pred slnkom a pridaním vzoru.

Aké sú možnosti posedenia na balkóne?

Skladací nábytok je ideálny pre menší balkón, kde je potrebné minimalizovať priestor.
Paletový nábytok je unikátny a jedinečný, a môže sa vyrobiť presne na mieru.
Podlahové sedenie, ako deky, koberce alebo vankúše, môže poskytnúť pohodlné miesto na sedenie.
Húpacie siete sú vhodné pre tých, ktorí majú radi relax a oddych.

Aká je výhoda použitia screenových roliet na balkóne?

Screenové rolety pomáhajú udržiavať teplo a poskytujú ochranu pred slnkom.
Montáž screenových roliet je jednoduchá a môžu byť umiestnené na zasklených aj nezasklených balkónoch.

Prečo je dôležité mať zeleň na balkóne?

Balkón by mal slúžiť ako náhrada terasy alebo záhrady, a preto by mal byť zazelenený.
Zelené rastliny pridávajú estetickú hodnotu a vytvárajú príjemnú atmosféru.

Aké sú možnosti závesov na balkóne?

Závesy sú ideálne pre oblasti s menej dažďom a vetrom, pretože v daždi môžu zvlhnúť ale.

Záver:

Malé balkóny sú často podceňované a nevyužité, no existuje mnoho možností, ako ich zariaďovať a vytvoriť z nich príjemné miesto na relax a oddych. Kreativita a inšpirácia z internetových portálov môžu pomôcť pri výbere vhodného zariadenia a vychytávok pre balkón.

Pri zatienení balkónu je možné použiť slnečník alebo terasové markízy, ktoré poskytnú ochranu pred slnkom a pridajú vzor. Skladací nábytok, paletový nábytok, podlahové sedenie a húpacie siete sú ideálne pre posedenie na balkóne a minimalizáciu priestoru.

Screenové rolety sú výhodné, keďže udržiavajú teplo a chránia pred slnkom. Ich montáž je jednoduchá a môžu byť umiestnené na zasklených aj nezasklených balkónoch. Prítomnosť zelene na balkóne pridáva estetickú hodnotu a vytvára príjemnú atmosféru, čím sa balkón stáva náhradou za terasu alebo záhradu.

Okrem toho, existujú aj možnosti použitia závesov na balkóne, ktoré však vyžadujú menej dažďa a vetra, aby sa predišlo zvlhnutiu a poškodeniu.

Je dôležité si uvedomiť, že aj malý balkón môže byť skvelým miestom na oddych, ak ho správne zariadime a využijeme. Nenechajme tieto priestory nevyužité a nechajme svoju kreativitu rozhýbať, aby sme z malého balkónu vytvorili príjemný a útulný kútik, kde sa budeme radi zdržiavať a relaxovať.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 29

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram