Príbeh jednej terasy v Senci.

4. novembra 2022

Počas najväčších horúčav v auguste sa u nás v kancelárii zastavil sympatický pán. Prišiel s požiadavkou na prekrytie okien vonkajšími žalúziami a zároveň osadením žalúzii aj na terasu.

Pri oknách to nebol žiadny problém,

i keď okná nemali žiadnu predprípravu, jednalo sa o klasické drevené eurookná. Tieto sme zvládli zrealizovať podľa predstáv pána domáceho. Vyrobili a namontovali sme produkt vonkajšie žalúzie Z90 farba elox bronz, manuálne ovládanie..

vonkajšie žalúzie Z90 a manuálne ovládanie na drevených oknách
vonkajšie žalúzie Z90 a manuálne ovládanie na drevených oknách

Pri terase, ktorá nemá okenné tabule to už tak neplatí, keďže je veľká pravdepodobnosť, že pri vetre sa môžu žalúzie poohýbať. Vždy pri nepriaznivom počasí je potrebné žalúzie vytiahnuť do boxu a nie je možné ich vyrobiť do takéhoto otvoru aj so zárukou.A tak sme navrhli zákazníkovi

použiť vonkajšie ZIPP Screen rolety, ktoré znesú odolnosť vetra až do rýchlosti 170km za hodinu. A to už je už teda riadna „fujavica“.... Jedná sa teda o riešenie, ktoré je vyslovene určené všade tam, kde sa predpokladá zvýšená veternosť. Zároveň je potrebné aby toto tienenie bolo používané aj v takomto počasí. Zvýšite si tým funkčnosť vášho priestoru a zabezpečíte si ním luxusný pobyt na vašej terase alebo balkóne. Bočné vedenie je vedené vo vodiacej nohe, látka je zabezpečená proti vypadnutiu bočným zipsom:

zip screen a jeho využitie v tieniacej technike

Konečný výsledok sa nám podaril takto:

príbeh jednej terasy v senci a montáž zipp screenových roliet
príbeh jednej terasy v senci a montáž zipp screenových roliet


Každý, kto má svoju terasu, balkón, alebo záhradnú pergolu, určite ocení takýto komfort, ktorý sa nedá nahradiť žiadnym iným tieniacim prvkom. Screen roleta má neoceniteľnú vlastnosť a tou je výhľad pri stiahnutej roletke.

screenová roleta na terase

ZIPP Screen roletu je možné použiť aj v prípade ak máte terasu komplet presklenú, v prípade ak sa použije screen látka z exteriérovej strany, je možné znížiť teplotu až o 6 stupňov. Kvalitné látky zachytávajú až 97% škodlivého UV žiarenia.

ako vlastne zip screen funguje

Je možné použiť screenovú roletu aj na balkón paneláku?

Samozrejme žiaden problém, je potrebné premyslieť možnosti uchytenia vodiacich nôh, väčšinou sa jedná o uchytenie o samostatný rám, ak vychádza screenová roleta do otvoru balkónu.

Naša vydarená montáž balkónu v BA Pajštúnska Petržalka... 🙂

zipp screen na Pajnštúnskej Bratislava

Pre predstavu niekoľko možností použitia ZIPP Screenovej rolety:

inšpirácia pre terasu a použitie screenov
zip screen a jeho využitie na balkónových dverách a oknách
screenové tienenie na terase
zip screen a jej použitie na terase
screenová roleta na okne

V prípade ak máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku, neváhajte nás kontaktovať. Viac informácii získate na našom webe Bezhmyzu.sk prípadne si dohodnite návštevu priamo u nás, radi vám predvedieme funkcionalitu a technické riešenie vonkajšieho tienenia.

Kde hľadať viacej informácii?

Pozrite si napríklad stránku www.screenoverolety.sk ktorá sa venuje problematike screenov dopodrobna a určite tam nájdete viacej užitočných informácii pre vaše rozhodovanie.A čo tak vonkajšie tieniace rolety na terasu...

Pripravili sme si pre vás ešte jedno riešenie, je to iná terasa, iní majiteľ ale hlavne kvalitne odvedená práca nášho tímu...

Pre túto terasu a jej tienenie terasy pripadali do úvahy nejaké riešenia, nakoniec sa majiteľ rozhodol pre manuálne rolety na terasy, lamely sú kompletne celohliníkové, box, vodiace nohy, oska, všetko je vyrobené z hliníku, žiadne lacné rolety alebo nekvalitné riešenie.

Jeho pôvodná predstava bola použiť drevené rolety na terasu, ale takéto drevené prevedneie nemáme ani v ponuke a ani nevieme o žiadnom riešení a dodávateľovi, ktorý by bol schopný dodať takéto rolety. Nakoniec celá táto zákazka vypálila najlepšie ako mohla, zákazník spokojný, terasové rolety nahodené a vyzerajú na terase naozaj výborne.

Tieniace rolety na terase - drevená pergola
Terasové rolety Bez hmyzu SK
Rolety na terasy
Tienenie terasy


Bočné rolety na terasu:

Stretávame sa aj s takouto požiadavkou, v takomto prípade vieme poradiť majiteľovi riešenie bočnej rolovacej markízy.

bočné rolety na terasu
Bočná markíza, alebo bočné rolety vhodné na každú terasu


FAQ: Často kladené otázky pre rolety na terasu:

Aký je rozdiel medzi vonkajšími a vnútornými roletami na terasu?

Vonkajšie rolety sa inštalujú vonku na terase, zatiaľ čo vnútorné sa inštalujú vnútri miestnosti a zahŕňajú iba okno alebo dvere.

Aké sú najlepšie materiály na vonkajšie rolety pre terasu?

Najlepšie materiály na vonkajšie rolety pre terasu sú hliník, drevo, PVC a sklovláknitá tkanina "screnová roleta", ktoré sú odolné voči poveternostným podmienkam a slnečnému žiareniu.

Aké sú výhody vonkajších roliet na terasu oproti žalúziam alebo závesom?

Vonkajšie rolety na terasu sú efektívnejšie pri blokovaní slnečného žiarenia, chránia pred dažďom a vetrom a zvyšujú súkromie. Navyše, poskytujú izoláciu a znižujú spotrebu energie na klimatizáciu a vykurovanie miestnosti.

Sú vonkajšie rolety na terasu odolné voči poveternostným podmienkam a slnečnému žiareniu?

Áno, vonkajšie rolety na terasu sú vyrábané z odolných materiálov, ktoré zvyšujú ich životnosť a umožňujú im odolať poveternostným podmienkam a slnečnému žiareniu.

Aký je proces inštalácie vonkajších roliet na terasu?

Proces inštalácie závisí od typu vonkajších roliet, ktoré si vyberiete. Obvykle sa však inštalujú na stenu alebo na okenný rám a môžu byť ovládané pomocou motoru alebo manuálne kľukou alebo šnúrou.

Ako sa o vonkajšie rolety na terasu staráme a udržujeme ich v dobrom stave?

Vonkajšie rolety na terasu sa musia pravidelne čistiť a udržiavať v dobrom stave. Odporúča sa používať špeciálne čistiace prostriedky a utierky na čistenie povrchu roliet.

Sú vonkajšie rolety na terasu bezpečné pre deti a domáce zvieratá?

Áno, vonkajšie rolety na terasu sú bezpečné pre deti a domáce zvieratá. Všetky vonkajšie rolety musia byť vyrobené s bezpečnostnými zariadeniami, ktoré zabezpečujú, že sa nezatvoria príliš rýchlo alebo nebezpečne, ak by sa niekto alebo niečo dostalo do cesty rolety.

Môžem vonkajšie rolety na terasu ovládať diaľkovým ovládačom alebo aplikáciou pre smartfón?

Áno, väčšina moderných vonkajších roliet na terasu má možnosť ovládania pomocou diaľkového ovládača alebo aplikácie pre smartfón. Niektoré dokonca môžu byť ovládané aj hlasom pomocou inteligentných reproduktorov.

Aká je dĺžka životnosti vonkajších roliet na terasu?

Dĺžka životnosti vonkajších roliet na terasu závisí od kvality materiálov a častosti používania. Všeobecne sa očakáva, že kvalitné vonkajšie rolety na terasu vydržia 10 až 15 rokov.

Sú vonkajšie rolety na terasu vhodné aj pre komerčné účely, napríklad pre reštaurácie alebo hotely?

Áno, vonkajšie rolety na terasu sú vhodné aj pre komerčné účely. V reštauráciách a hoteloch sa bežne používajú vonkajšie rolety na terasu na ochranu pred slnečným žiarením, vetrom a zvýšenie súkromia pre hostí.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 28

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram