Vinylový obklad do kúpeľne

25. mája 2023

Už dávno neplatí, že ako obklad do kúpeľne sa hodia len kachličky. Kto na to má, môže si dať do kúpeľne mramor, ale ja špeciálne upravené drevo. Skvelou a hlavne ekonomickou alternatívou k týmto obkladom je aj vinylový obklad. Čo o ňom viete? Zrejme ste o vinyle počuli v súvislosti s podlahou, no menej už ako o obklade. Vinylové panely si získavajú čoraz väčšiu popularitu a dajú sa použiť ako dokonalá náhrada dreva, aj v kúpeľni, pretože im nevadí vlhko tak ako drevu. Vinylová podlaha aj obklad, obe sú vyrobené z tohto prefabrikovaného materiálu, v niekoľkých vrstvách, pričom posledné vrstvy bývajú dekoračné a ochranné. Vinyl sa dá nájsť v niekoľkých hrúbkach, a to z neho robí veľmi tvárny materiál vhodný na podlahy aj na steny.

Vzory vinylového obkladu

Ako sme spomínali, z veľkého množstva vzorov a dekorácií si vyberie každý. Samozrejme, že vinyl na stenu do kúpeľne sa cenovo líši, a teda nájdete aj lacnejšie aj drahšie verzie, no práve tie drahšie sú na nerozoznanie od dreva napríklad. Práve vinylový obklad je do tejto miestnosti najvhodnejší, nemusíte sa obávať ani vysokej vlhkosti, ako to býva pri prírodných materiáloch. Okrem dreva či kameňa nájdete aj verné imitácie keramiky. Veľa ľudí si vinyl mýli s lacným linoleom, no pozor, vinyl je skutočne kvalitný materiál budúcnosti.

Ak máte minimalistickú, povedzme pánsku kúpeľňu, krásne ju oživíte práve obkladom z vinylu imitujúci biely mramor s čiernym vzorom. Vinyl imitujúci kameň sa zase hodí do rustikálnych kúpeľní, kde bude pôsobiť dojmom domáceho wellnessu. Pozor si dajte na odtieň, už klasicky tmavšie odtiene voľte do veľkorysých kúpeľní, v tých malých by totiž mohli pôsobiť stiesnene. Elegantne a luxusne pôsobí aj vinylový obklad, ktorý sa tiahne od podlahy až cez sprchový kút smerom nahor. Jednoliata masa pôsobí na ľudské oko oveľa príjemnejšie ako rozdelené časti.

Vzory vinylového obkladu
Vzory vinylového obkladu

Vinylový obklad na stenu

Tento obklad je výnimočne obľúbený aj vďaka svojej jednouchej inštalácii. Už žiadne prácne špárovanie.  Na trhu nájdete modely vinylového obkladu ktoré sa pripevňujú cvaknutím alebo pomocou montážneho lepidla. Vedeli ste, že nie je ani potrebné obíjať starú keramiku? Také jednoduché. Samozrejme povrch by mal byť hladký. Tento obklad si zvládnete položiť doma v kúpeľni aj sami, no ak sa chytáte takéto niečo robiť prvý krát, radšej sa predsa len poraďte v špecializovanej predajni. Po inštalácii ešte prichádza na rad tmel, ktorý zabráni prenikaniu vody.

Ak vás zaujíma údržba vinylového obkladu aj podlahy, nejde to jednoduchšie. Postačí vám len saponátová voda, žiadne špeciálne čističe, ako to býva pri kachličkách. Okrem toho, ak si dáte vinyl aj na podlahu, môžete ho ľahko spojiť s podlahovým kúrením, čo je v kúpeľni mimoriadne žiadané. Vinyl na rozdiel od skutočného kameňa pohlcuje aj hluk, takže odmenu vám bude moderná, krásna, tichá, vlhku odolná a čistá kúpeľňa. Základné vinylové tapety sa môžu pohybovať v rozmedzí pár eur za meter štvorcový, no ak chcete skutočne niečo efektné s dlhou životnosťou, siahnite po vysokokvalitných paneloch, ktoré sa pohybujú okolo 30  a viac eur za meter štvorcový. Za takúto vynovenú kúpeľňu získate len pochvaly. 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Viete ako ušetriť na vykurovaní? 10 užitočných tipov, ktoré vám ušetria peniaze

FAQ - 10 najčastejších otázok: Vinylový obklad do kúpeľne

Čo je vinylový obklad a prečo sa stáva populárnym?

Vinylový obklad je prefabrikovaný materiál, ktorý je odolný proti vlhkosti a dostupný v množstve vzorov a dekorácií. Je to vynikajúca a ekonomická alternatíva k prírodným materiálom ako je drevo alebo kameň, a dokonca aj kachličkám.

Aké sú výhody vinylového obkladu v kúpeľni?

Vinyl je vlhkosti odolný materiál, čo znamená, že si zachová svoj vzhľad a funkčnosť aj v prostredí s vysokou vlhkosťou. Je ľahko udržiavateľný, stačí len saponátová voda na čistenie. Navyše, jeho variabilita v dekoráciách a vzoroch umožňuje dokonalú imitáciu dreva, kameňa alebo keramiky.

Ako sa inštaluje vinylový obklad?

Inštalácia vinylového obkladu je pomerne jednoduchá. Na trhu existujú modely, ktoré sa dajú pripevniť cvaknutím alebo pomocou montážneho lepidla. Nie je dokonca ani potrebné odstrániť starú keramiku - vinyl sa môže pripevniť priamo na pôvodný povrch, pokiaľ je hladký.

Aké sú možnosti dizajnu vinylového obkladu?

Vinylový obklad je dostupný v množstve vzorov a dekorácií. Možno nájsť vinyl imitujúci biely mramor, kameň, drevo, ale aj keramiku. Výber je naozaj široký a môžete si vybrať vzor a štýl, ktorý sa najviac hodí do vášho interiéru.

Je vinylový obklad drahý?

Cena vinylového obkladu sa môže líšiť. Nájdete lacnejšie aj drahšie verzie, v závislosti od kvality, dizajnu a hrúbky materiálu. Základné vinylové tapety sa môžu pohybovať od niekoľko eur za meter štvorcový, kvalitnejšie panely môžu stáť okolo 30 eur a viac za meter štvorcový.

Ako sa stará o vinylový obklad?

Údržba vinylového obkladu je jednoduchá. Na čistenie postačuje saponátová voda, nie sú potrebné žiadne špeciálne čističe.

Je možné kombinovať vinylový obklad s podlahovým kúrením?

Áno, vinylový obklad je možné kombinovať s podlahovým kúrením. Vďaka svojej odolnosti je ideálnym riešením pre kúpeľne.

Je vinylový obklad odolný proti poškriabaniu a iným poškodeniam?

Vinyl je veľmi odolný materiál a jeho povrchová úprava poskytuje ochranu proti poškriabaniu a iným bežným poškodeniam.

Je vinylový obklad ekologický?

Výroba vinylového obkladu je menej náročná na prírodné zdroje ako výroba napríklad keramických kachličiek. Je to teda ekonomická a ekologická alternatíva.

Ako dlho vydrží vinylový obklad?

Životnosť vinylového obkladu sa môže líšiť v závislosti od kvality a správnej inštalácie. Ak je správne inštalovaný a udržiavaný, môže vydržať desiatky rokov.


V posledných rokoch sa vinylový obklad stal obľúbeným riešením pre renováciu kúpeľní vďaka svojej odolnosti voči vlhkosti, jednoduchej údržbe a širokej škále vzorov a dekorácií. Jeho jednoduchá inštalácia a možnosť aplikácie priamo na existujúci povrch ponúka veľkú flexibilitu a šetrenie času. Navyše, cena vinylového obkladu je oveľa dostupnejšia v porovnaní s inými materiálmi, ako je drevo alebo kameň, a pritom stále ponúka vysoko kvalitný výsledok. Bez ohľadu na to, či hľadáte moderný alebo tradičný štýl, vinyl ponúka riešenia pre každý vkus a rozpočet. V dnešnej dobe je možné získať krásnu, funkčnú a trvanlivú kúpeľňu bez kompromisov, a to všetko vďaka vinylovému obkladu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Aké žalúzie do kúpeľne?, Aké svetlo do kúpeľne?, Inšpirácie kúpeľne, Ako odstránim vodný kameň?

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram