Aké svetlo do kúpeľne?

17. novembra 2022

Kúpeľňa je miestnosť, v ktorej trávime rána aj večery, a to každý deň. Je to jedna z najdôležitejších miestností v byte, a zaslúži si kvalitné osvetlenie. Nielen preto, že často krát býva bez okna alebo len s minimálnym prístupom denného svetla, ale aj preto, že na rôzne úkony v kúpeľni potrebujeme priame bodové osvetlenie. Preto aj mnoho domácností preferuje niekoľko svetiel, a intenzitu osvetlenia si tak môže regulovať. Dnes sa pozrieme na to, ako vybrať to najlepšie svetlo do kúpeľne.

Mäkké alebo ostré osvetlenie? 

Túto otázku si kladie asi každý, kto zariaďuje alebo renovuje kúpeľňu. V prípade mäkkého osvetlenia sa jedná o väčší luster na strope, s mliečnym alebo čírym sklom. Mliečne sklo je príjemné a rozptyľuje sa prirodzene po celej kúpeľni. Hodí sa napríklad ráno, keď sme ešte rozospatí a príliš ostré svetlo by nám spôsobilo šok ☺.

Ostré osvetlenie v podobe bodových svetiel si môžeme umiestniť v kúpeľni v podstate kdekoľvek. Aj na stenu či plafón, ale napríklad aj za zrkadlo, kde sa bodové svetlo skutočne hodí. Menšie bodové svetlá sú osvetlia kúpeľňu presne tak, ako potrebujete, a to aj v noci. Dokonca si môžete vybrať aj rôzne farebné žiarivky, ktoré spravia krásne náladové osvetlenie, vhodné na čas strávený leňošením v horúcej vani.

Svetlá v bielej kúpeľni

Viete si vybrať správnu žiarivku?

Žiarivka alebo žiarovka, mali by ste si vybrať tú správnu, ktorá je vhodná do kúpeľne. Vedeli ste, že žiarovky sa delia nielen podľa spotreby elektrickej energie, ale aj podľa intenzity a zafarbenia svetla?

  1. Teplé biele svetlo – maximálne do 3 500 KW, jedná o klasické žiarovky, ktoré sú svojím mäkkým svetlom podobné dennému svetli pri svitaní a západu slnka. Toto svetlo poskytuje odpočinok a relaxáciu ľudskému organizmu.
  2. Neutrálne biele svetlo – od 3 500 do 5 000 KW, jedná sa o klasické biele denné svetlo, ktoré vám kúpeľňu bez problémov osvetlí celú. Hodí sa hlavne ako stropové osvetlenie.
  3. Studené biele svetlo – do 7 000 KW. Toto svetlo nie je prirodzené pre ľudský organizmus, preto sa hodí skôr len ako bodové osvetlenie v kúpeľni alebo kuchyni, keď sa potrebujete sústrediť na nejakú prácu. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: AKÉ ŽALÚZIE DO KÚPEĽNE , AKO ODSTRÁNIM VODNÝ KAMEŇ , BAMBUSOVÉ ŽALÚZIE NA TERASU

Extra tip pri výbere svetelných zdrojov do kúpeľne: 

Pri výbere svetla zohľadnite vlhkosť priestoru, a také svietidlá, ktoré odolávajú pare aj vode. Číslo IP označuje stupeň krytia pred dotykom, a aj ochranu pred vodou. Čím vyššie číslo, tým vyšší stupeň ochrany.

Tiež si môžete vybrať aj svetlá, ktoré reagujú hneď po rozsvietení, ale aj úsporné LED žiarovky, ktoré šetria spotrebu energie.

Aké sú momentálne trendy pri kúpeľňovom osvetlení? 

  • Stropné svietidlá v geometrických tvaroch, buď v jednoduchom minimalistickom dizajne, alebo aj zdobené kryštálmi. Všetko závisí od celkového dekoru vašej kúpeľne.
  • Bodové osvetlenie, ktoré vychádza spoza zrkadla, a je akoby neviditeľné.
  • Bodové osvetlenie, ktoré je pri vani, a vytvára náladové osvetlenie rôznych odtieňov.
  • Pri farbe svietidiel vedie klasická biela, ale aj transparentné odtiene. Pri farebnosti sa stretnete viac menej len s čiernou či šedou. Zlaté či prezdobené svietidlá už vyšli z módy.
  • Veľmi efektné je aj LED podsvietenie vane napríklad, ktoré samo o sebe neosvetlí celú kúpeľňu, len jej dodá romantický nádych.
  • Za zmienku stoja aj zapustené vodeodolné bodové svietidlá, ktoré môžete nainštalovať buď do sprchy alebo do podlahy, bez akýchkoľvek obáv.
  • Ak máte radi mäkké svetlo sviečok, ale bojíte sa otvoreného ohňa, do kúpeľne si môžete zaobstarať aj LED sviečky, ktorých svetielko je na nerozoznanie od skutočných.

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
Sieť s predsadeným rámomDverové siete: Kedy je potrebný montážny predsadený rám?
V niektorých prípadoch technici pri zameraní zistia, že štandardná pántová sieť nie je vhodná pre váš typ dverí a odporúčajú použitie dverovej siete s montážnym rámom. Tento spôsob montáže je drahší, avšak niekedy nevyhnutný. Dverová sieť bez pomocného montážneho rámu je možné namontovať na dvere s rámom širokým minimálne 3,5 cm. Dôvodom je nutnosť upevniť […]
Rozdiel medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou: Ako si vybrať tú pravú?Rozdiel medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou: Ako si vybrať tú pravú?
Sporák je neoddeliteľnou súčasťou kuchynskej linky, a moderná doba prináša dilemu pri výbere toho správneho typu. Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou, predstavujeme výhody a nevýhody každého typu. 1: Plynová varná doska Plynová varná doska je klasickou voľbou a v mnohých domácnostiach stále obľúbená. Moderné plynové sporáky ponúkajú […]
1 2 3 23

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram