Bambusové žalúzie na terasu

12. novembra 2022

Máte presklenú terasu alebo zimnú záhradu? V tom prípade sa v nej určite zdržujete po celý rok, a užívate pohodové chvíle vo vlastnej oáze relaxu. Pravdepodobne v nej máte francúzske okná, a slniečko vám na terasu svieti takmer celý deň. V tom prípade ste iste riešili aj nejaký druh tienenia, ktorý by mal byť funkčný a mal by ladiť s celkovým dizajnom terasy. Ideálne sa javia práve bambusové žalúzie na terasu, ktoré vynikajú svojím prírodným materiálom a skvelými vlastnosťami, o ktorých si povieme nižšie.

Hlavné výhody bambusových žalúzií

Vedeli ste, že bambusové žalúzie existujú interiérové aj exteriérové? Na terasu si môžete v podstate vyberať z oboch, no pri exteriérových by ste mali dať prednosť odolnejším modelom.

Bambus je krásny prírodný materiál, ktorý je navyše aj ekologický. Dokáže vám dodať pocit prírody, a to za zlomok ceny, akú by ste zaplatili za pravé drevené žalúzie. Bambus je navyše aj obnoviteľný zdroj materiálu, pretože sa rastie sa obnovuje a rastie 3 až 5 rokov

Poďme sa teda pozrieť na jeho hlavné výhody:

  • Jedná sa o vysoko ekologický a obnoviteľný prírodný materiál.
  • Tým, že je ho dostatok a vyžaduje si minimálne spracovanie – je výrazne lacnejší oproti iným prírodným zdrojom.
  • Je štýlový, a poskytne vám kúsok tropického raja priamo u vás doma.
  • Dá sa kombinovať aj s inými materiálmi, a na terase v kombinácii s kvetmi a zelenými rastlinami krásne ladí.
  • Vyžaduje si len minimálnu údržbu a vydrží desaťročia.
Bambusové žalúzie

Ako sa starať o bambusové žalúzie?

Exteriérové bambusové žalúzie sú už ošetrené špeciálnym lakom, ktorý slúži ako ochrana proti všetkým poveternostným podmienkam, keďže ako vieme, bambus je rastlina pôvodom z tropických oblastí. Raz za čas, podľa potreby ich stačí utrieť vlhkou handričkou namočenou v mydlovom roztoku.

Zrejme vás zaujíma, či im neškodí dážď alebo sneh. V takomto počasí slnko nesvieti, a tak žalúzie nechávate prirodzene zatiahnuté, preto to znamená, že nie.

Pri interiérových žalúziách vás môže potrápiť viac menej len prach, preto ich stačí raz týždenne pretrieť prachovkou, a pár krát do roka utrieť aj navlhko.

Ešte treba dodať, že inštalácia bambusových žalúzií je pomerne jednoduchá, preto ju zvládnete aj vy, no pri tých exteriérových sa radšej spoľahnite na odborníkov, aby boli pevne vsadené a nezničil ich nárazový vietor.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: TIENIACA TECHNIKA NA BALKÓN , VERTIKÁLNE ŽALÚZIE , LÁTKOVÉ ROLETY

Na čo si dať pozor, a ako vyberať bambusové žalúzie? 

  • Prvým faktorom, ktorým sa budete riadiť je to, či chcete vonkajšie alebo vnútorné žalúzie. To je základ.
  • Tiež si treba dať pozor na podozrivo lacné modely, môže sa jednať o plast upravený do podoby bambusu. Plast má navyše tendenciu sa prehrievať, takže v lete by vám to aj vadilo, hlavne pri vnútorných žalúziách.
  • Pri vonkajších bambusových žalúziách vyberajte také, ktoré sú ošetrené proti zlým poveternostným podmienkam. Tieto sú síce trochu drahšie, ako neošetrené, ale stonásobne sa vám oplatia. Nielen, že ošetrené žalúzie nebudú blednúť na slnku (tie neošetrené môžu vyblednúť už po roku), ale vydržia až 10 násobne dlhšie ako tie neošetrené.
  • Samozrejme, na výber máte aj z rôznych farebných variácií – najčastejšie je to svetlá či tmavá žltá, svetlohnedá a tmavohnedá. 

Pri vnútorných žalúziách dajte pozor aj na domáce zvieratká ak nejaké máte, špeciálne mačky. Tie môže tento prírodný a jemne šuchotavý materiál lákať na ostrenie pazúrikov a na hru .

FAQ: NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Prečo by som mal/a zvážiť bambusové žalúzie na terasu?

Bambusové žalúzie sú vysoko ekologické a obnoviteľné, poskytujú príjemný pocit prírody a sú cenovo dostupnejšie ako pravé drevené žalúzie.

Aké sú hlavné výhody bambusových žalúzií?

Hlavné výhody bambusových žalúzií zahŕňajú ich vysokú ekologickosť, možnosť kombinácie s inými materiálmi, minimálnu údržbu a dlhú životnosť.

Existujú interiérové aj exteriérové bambusové žalúzie?

Áno, bambusové žalúzie sú dostupné ako interiérové aj exteriérové varianty.

Ako sa starať o bambusové žalúzie na terase?

Exteriérové bambusové žalúzie sú ošetrené špeciálnym lakom a vyžadujú len pravidelné utretie vlhkou handričkou. Interiérové žalúzie stačí pravidelne pretrieť prachovkou a občas utrieť navlhko.

Čo sa stane s bambusovými žalúziami počas dažďa alebo snehu?

Počas dažďa alebo snehu je prirodzené nechať žalúzie zatiahnuté, čo im neublíži.

Aké faktory treba zvážiť pri výbere bambusových žalúzií?

Pri výbere bambusových žalúzií je dôležité rozhodnúť sa, či chcete vonkajšie alebo vnútorné žalúzie. Pri vonkajších žalúziách je potrebné vybrať tie, ktoré sú ošetrené proti poveternostným podmienkam.

Aké farby sú dostupné pri bambusových žalúziách?

Bambusové žalúzie sú často dostupné vo svetlých či tmavých odtieňoch žltej, svetlohnedej a tmavohnedej farby.

Majú bambusové žalúzie nejaké obmedzenia pri domácich zvieratkách?

Pri vnútorných žalúziách treba byť opatrný pri prítomnosti mačiek, pretože môžu mať tendenciu lákať sa na bambus a používať ho na ostrenie pazúrikov.

Ako náročná je inštalácia bambusových žalúzií?

Inštalácia bambusových žalúzií je pomerne jednoduchá a môžete ju zvládnuť sami, ale pri vonkajších žalúziách je lepšie zveriť ju odborníkom, aby boli správne namontované a chránené pred vetrom.

Aká je životnosť bambusových žalúzií?

Bambusové žalúzie majú dlhú životnosť a môžu vydržať desaťročia, najmä ak sú ošetrené proti poveternostným vplyvom.

Bambusové žalúzie sú skvelou voľbou pre vašu presklenú terasu alebo zimnú záhradu. Ich hlavné výhody zahŕňajú ekologickosť, prírodný vzhľad a schopnosť vytvoriť tropickú atmosféru priamo u vás doma. Bambus je obnoviteľným zdrojom materiálu, čo znamená, že ich používaním prispievate k udržateľnosti životného prostredia. Okrem toho sú bambusové žalúzie cenovo dostupnejšie ako pravé drevené žalúzie a vydržia desaťročia.

Ak sa rozhodnete pre bambusové žalúzie, mali by ste zvážiť, či preferujete vonkajšie alebo vnútorné žalúzie. Vonkajšie žalúzie by mali byť ošetrené proti poveternostným podmienkam, aby vydržali dlhšie a nebledli na slnku. Pri výbere farby si môžete vybrať zo svetlých a tmavých odtieňov, ktoré ladia s celkovým dizajnom vašej terasy.

Starostlivosť o bambusové žalúzie je pomerne jednoduchá. Exteriérové žalúzie vyžadujú len pravidelné utretie vlhkou handričkou, zatiaľ čo interiérové žalúzie stačí pretrieť prachovkou a občas ich utrieť navlhko. Dôležité je tiež poznamenať, že inštaláciu vonkajších žalúzií je najlepšie nechať na odborníkov, aby boli správne namontované a chránené pred vetrom.

Celkovo majú bambusové žalúzie mnoho výhod a sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú vytvoriť pohodlnú a prírodnú atmosféru na svojej terase. Ich ekologickosť, jednoduchá údržba a dlhá životnosť ich robia atraktívnou voľbou pre mnoho ľudí. Ak sa rozhodnete pre bambusové žalúzie, môžete si užívať relaxačné chvíle vo svojej vlastnej oáze pokojného odpočinku po celý rok.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 32

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram