Bambusové žalúzie na terasu

12. novembra 2022

Máte presklenú terasu alebo zimnú záhradu? V tom prípade sa v nej určite zdržujete po celý rok, a užívate pohodové chvíle vo vlastnej oáze relaxu. Pravdepodobne v nej máte francúzske okná, a slniečko vám na terasu svieti takmer celý deň. V tom prípade ste iste riešili aj nejaký druh tienenia, ktorý by mal byť funkčný a mal by ladiť s celkovým dizajnom terasy. Ideálne sa javia práve bambusové žalúzie na terasu, ktoré vynikajú svojím prírodným materiálom a skvelými vlastnosťami, o ktorých si povieme nižšie.

Hlavné výhody bambusových žalúzií

Vedeli ste, že bambusové žalúzie existujú interiérové aj exteriérové? Na terasu si môžete v podstate vyberať z oboch, no pri exteriérových by ste mali dať prednosť odolnejším modelom.

Bambus je krásny prírodný materiál, ktorý je navyše aj ekologický. Dokáže vám dodať pocit prírody, a to za zlomok ceny, akú by ste zaplatili za pravé drevené žalúzie. Bambus je navyše aj obnoviteľný zdroj materiálu, pretože sa rastie sa obnovuje a rastie 3 až 5 rokov

Poďme sa teda pozrieť na jeho hlavné výhody:

  • Jedná sa o vysoko ekologický a obnoviteľný prírodný materiál.
  • Tým, že je ho dostatok a vyžaduje si minimálne spracovanie – je výrazne lacnejší oproti iným prírodným zdrojom.
  • Je štýlový, a poskytne vám kúsok tropického raja priamo u vás doma.
  • Dá sa kombinovať aj s inými materiálmi, a na terase v kombinácii s kvetmi a zelenými rastlinami krásne ladí.
  • Vyžaduje si len minimálnu údržbu a vydrží desaťročia.
Bambusové žalúzie

Ako sa starať o bambusové žalúzie?

Exteriérové bambusové žalúzie sú už ošetrené špeciálnym lakom, ktorý slúži ako ochrana proti všetkým poveternostným podmienkam, keďže ako vieme, bambus je rastlina pôvodom z tropických oblastí. Raz za čas, podľa potreby ich stačí utrieť vlhkou handričkou namočenou v mydlovom roztoku.

Zrejme vás zaujíma, či im neškodí dážď alebo sneh. V takomto počasí slnko nesvieti, a tak žalúzie nechávate prirodzene zatiahnuté, preto to znamená, že nie.

Pri interiérových žalúziách vás môže potrápiť viac menej len prach, preto ich stačí raz týždenne pretrieť prachovkou, a pár krát do roka utrieť aj navlhko.

Ešte treba dodať, že inštalácia bambusových žalúzií je pomerne jednoduchá, preto ju zvládnete aj vy, no pri tých exteriérových sa radšej spoľahnite na odborníkov, aby boli pevne vsadené a nezničil ich nárazový vietor.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: TIENIACA TECHNIKA NA BALKÓN , VERTIKÁLNE ŽALÚZIE , LÁTKOVÉ ROLETY

Na čo si dať pozor, a ako vyberať bambusové žalúzie? 

  • Prvým faktorom, ktorým sa budete riadiť je to, či chcete vonkajšie alebo vnútorné žalúzie. To je základ.
  • Tiež si treba dať pozor na podozrivo lacné modely, môže sa jednať o plast upravený do podoby bambusu. Plast má navyše tendenciu sa prehrievať, takže v lete by vám to aj vadilo, hlavne pri vnútorných žalúziách.
  • Pri vonkajších bambusových žalúziách vyberajte také, ktoré sú ošetrené proti zlým poveternostným podmienkam. Tieto sú síce trochu drahšie, ako neošetrené, ale stonásobne sa vám oplatia. Nielen, že ošetrené žalúzie nebudú blednúť na slnku (tie neošetrené môžu vyblednúť už po roku), ale vydržia až 10 násobne dlhšie ako tie neošetrené.
  • Samozrejme, na výber máte aj z rôznych farebných variácií – najčastejšie je to svetlá či tmavá žltá, svetlohnedá a tmavohnedá. 

Pri vnútorných žalúziách dajte pozor aj na domáce zvieratká ak nejaké máte, špeciálne mačky. Tie môže tento prírodný a jemne šuchotavý materiál lákať na ostrenie pazúrikov a na hru .

Prečítajte si tiež

20190305 140519Servis vonkajších žalúzii
Ako všetko potrebuje občas nejakú tú starostlivosť, rovnako je to aj s vonkajšími žalúziami a ich servisom a údržbou či už záručnou alebo pozáručnou. Nie všetky žalúzie samozrejme idú servisovať, ale ak máme čas, vyriešime aj takéto problémy so žalúziami. V tomto prípade šlo o nie nami dodávané a montované žalúzie. Odtrhnuté boli na nej  pásky a zároveň bolo potrebné vymeniť aj […]
siet proti hmyzu rolovacia na dvere 4Ako na vodiace lišty pre vonkajšie žalúzie
Nakoľko staviame dom v pasívnom štandarde, chcem sa opýtať, či viete namontovať vodiace lišty pre vonkajšie žalúzie takým spôsobom, ktorý nevytvorí tepeľné mosty?  Kotvenie boxu už máme vyriešené v projekte a urobenú predprípravu, ale detail vodiacich líšt žiaľ nemáme domyslený... Našiel som, že existuje takéto niečo: zateplovacie polystyrény s U profilom:  Neviem, či je to vhodné […]
Bez nazvu 1536 x 639 px 1Exteriérový ohrievač na terasu či balkón? Určite áno.
Spríjemniť posedenie na terase či balkóne aj v neskorom jesennom či zimnom počasí tiež nemusí byť úplne problém. Často sa zákazník zamýšľa nad tým, ako je možné predĺžiť si čas na svojom obľúbenom mieste, navyše častokrát investuje do tienenia či ochrany pred zimou a dažďom nemalé finančné prostriedky. Pozrime sa teda na to, ako je možné tieto […]
1 2 3 6

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram