Potrebujete zatieniť veľké okná? Skúste sa pozrieť na naše vertikálne žalúzie.

8. marca 2021

Máte doma veľké alebo Francúzke okná? Na jednej strane je to super, lebo máte prísun svetla aj tepla do domova ale na druhej strane vás možno hnevajú zvedavé či nepríjemné pohľady okoloidúcich z vonka. Alebo máte problém s otravným slnkom, ktoré celý deň svieti a vy sa v kancelárii neviete sústrediť na svoju prácu? Vertikálne žalúzie perfektne zatienia veľké plochy či už v kancelárii alebo doma.

vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie a ich praktické využitie

Veľkú obľubu si získali hlavne v kancelárskych priestoroch – tam sú úplnou jednotkou medzi tieniacimi prvkami.

Pred inštaláciou vertikálnych žalúzií
vertikálne žalúzie
Po inštalácii vertikálnych žalúzií

Moderné vertikálne žalúzie predstavujú celú radu výhod a neobmedzené možnosti využitia. Patria medzi obľúbené a hlavne plne funkčné tieniace systémy. Pôsobia nie len ako tieniace prvky ale aj ako ochrana vášho súkromia. Tiež nimi viete predeliť veľkú miestnosť na dve menšie.

Dizajn, ovládanie a atypické okno - žiadny problém.

Dostupný máte široký výber farieb látok. Buď si vyberiete jednu farbu alebo už tu boli aj také prípady, kedy si zákazníci nakombinovali farby. Vertikálne žalúzie viete ovládať klasicky manuálne alebo aj s elektrickým prevedením. Problém nepredstavujú ani atypické tvary okien, oblúky či šikminy.

Ovládajú sa naozaj jednoducho, iba jednou šnúrkou sa naklápajú a druhou sa sťahujú do strán. Mali by ste dbať na to aby ste so šnúrkou neťahali nasilu, keď cítite prekážku na nej. Môže sa stať že držíte inú a v takýchto prípadoch sa snažíte otočiť lamely presne naopak a môže sa niečo odlomiť v mechanizme.

Údržba vertikálnych žalúzií

Tieto žalúzie sú v podstate bez údržbové, pretože starostlivosť o ne je naozaj jednoduchá. Ak ich potrebujete vyčistiť, vezmite si iba vlhkú handru prípadne vysávač. Neodporúčame ich však prať v práčke, pretože sa jedná o technickú tkaninu – naozaj stačí čistenie vlhčenou handrou. A v prípade väčšieho znečistenia odporúčame vymeniť lamely alebo osloviť firmu, špecializovanú sa čistením lamiel.

Mohlo by vás zaujímať tiež: Látkove rolety a ich údržba.

Balkón a vertikálne žalúzie?

Ak máte presklený balkón alebo lodžiu a chceli by ste aj tam osadiť vertikálne žalúzie tak vás potešíme, pretože to nepredstavuje žiadny problém a je to celkom bežná vec. V tom prípade sa uchytenie montuje na strop.

Malé okná - radšej nie!

Jedna nevýhoda týchto žalúzií je že nie sú vhodné pre malé okenné plochy alebo otvory. Takže ak hľadáte tieniacu techniku pre  okná klasických rozmerov tak sa skúste pozrieť na iné produkty z rady interiérového tienenia.

Prečítajte si aj: Kombinácia denného a nočného tienenia.

Svetlo a stupeň súkromia viete kontrolovať veľmi jednoducho a to otáčaním lamiel. Zatienite veľké okenné plochy. Rozmery si viete vybrať sami podľa svojich predstáv. Veľké okná sú častým dizajnovým prvkom budov – takže vertikálne žalúzie sú tým správnym výberom. Zachovávajú funkciu okien a tiež predstavujú decentný doplnok v interiéry.

Prečítajte si tiež

BAMBUSICBambusové rolety
Ak hľadáte skutočne lacné a ekologické riešenie čo sa týka vnútorného tienenia, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Tento prírodný materiál je dostupný, a nemusí sa ani extra upravovať, vďaka čomu je výsledný produkt cenovo veľmi dostupný. Bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu, a do všetkých interiérov, kde si domáci radi potrpia na prírodné doplnky. […]
bambusBambusové žalúzie na terasu
Máte presklenú terasu alebo zimnú záhradu? V tom prípade sa v nej určite zdržujete po celý rok, a užívate pohodové chvíle vo vlastnej oáze relaxu. Pravdepodobne v nej máte francúzske okná, a slniečko vám na terasu svieti takmer celý deň. V tom prípade ste iste riešili aj nejaký druh tienenia, ktorý by mal byť funkčný a mal by ladiť s celkovým dizajnom terasy. […]
hhhVintage štýl bývania
  Štýl bývania, ktorý je overený už rokmi v kombinácii s moderným zariadením sa môže predstaviť aj ako návrat do minulosti. Vintage štýl dýcha nostalgiou ale aj romantikou v jednom. Častokrát sa tu nájdu staršie kúsky, ktoré naberajú aj na svojej hodnote. Keramické figúrky po vašej babke alebo strýkove staré kukučkové hodiny? Tieto kúsky by […]
1 2 3 12

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram