Potrebujete zatieniť veľké okná? Skúste sa pozrieť na naše vertikálne žalúzie.

8. marca 2021

Máte doma veľké alebo Francúzke okná? Na jednej strane je to super, lebo máte prísun svetla aj tepla do domova ale na druhej strane vás možno hnevajú zvedavé či nepríjemné pohľady okoloidúcich z vonka. Alebo máte problém s otravným slnkom, ktoré celý deň svieti a vy sa v kancelárii neviete sústrediť na svoju prácu? Vertikálne žalúzie perfektne zatienia veľké plochy či už v kancelárii alebo doma.

vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie a ich praktické využitie

Veľkú obľubu si získali hlavne v kancelárskych priestoroch – tam sú úplnou jednotkou medzi tieniacimi prvkami.

Pred inštaláciou vertikálnych žalúzií
vertikálne žalúzie
Po inštalácii vertikálnych žalúzií

Moderné vertikálne žalúzie predstavujú celú radu výhod a neobmedzené možnosti využitia. Patria medzi obľúbené a hlavne plne funkčné tieniace systémy. Pôsobia nie len ako tieniace prvky ale aj ako ochrana vášho súkromia. Tiež nimi viete predeliť veľkú miestnosť na dve menšie.

Dizajn, ovládanie a atypické okno - žiadny problém.

Dostupný máte široký výber farieb látok. Buď si vyberiete jednu farbu alebo už tu boli aj také prípady, kedy si zákazníci nakombinovali farby. Vertikálne žalúzie viete ovládať klasicky manuálne alebo aj s elektrickým prevedením. Problém nepredstavujú ani atypické tvary okien, oblúky či šikminy.

Ovládajú sa naozaj jednoducho, iba jednou šnúrkou sa naklápajú a druhou sa sťahujú do strán. Mali by ste dbať na to aby ste so šnúrkou neťahali nasilu, keď cítite prekážku na nej. Môže sa stať že držíte inú a v takýchto prípadoch sa snažíte otočiť lamely presne naopak a môže sa niečo odlomiť v mechanizme.

Údržba vertikálnych žalúzií

Tieto žalúzie sú v podstate bez údržbové, pretože starostlivosť o ne je naozaj jednoduchá. Ak ich potrebujete vyčistiť, vezmite si iba vlhkú handru prípadne vysávač. Neodporúčame ich však prať v práčke, pretože sa jedná o technickú tkaninu – naozaj stačí čistenie vlhčenou handrou. A v prípade väčšieho znečistenia odporúčame vymeniť lamely alebo osloviť firmu, špecializovanú sa čistením lamiel.

Mohlo by vás zaujímať tiež: Látkove rolety a ich údržba.

Balkón a vertikálne žalúzie?

Ak máte presklený balkón alebo lodžiu a chceli by ste aj tam osadiť vertikálne žalúzie tak vás potešíme, pretože to nepredstavuje žiadny problém a je to celkom bežná vec. V tom prípade sa uchytenie montuje na strop.

Malé okná - radšej nie!

Jedna nevýhoda týchto žalúzií je že nie sú vhodné pre malé okenné plochy alebo otvory. Takže ak hľadáte tieniacu techniku pre  okná klasických rozmerov tak sa skúste pozrieť na iné produkty z rady interiérového tienenia.

Prečítajte si aj: Kombinácia denného a nočného tienenia.

Svetlo a stupeň súkromia viete kontrolovať veľmi jednoducho a to otáčaním lamiel. Zatienite veľké okenné plochy. Rozmery si viete vybrať sami podľa svojich predstáv. Veľké okná sú častým dizajnovým prvkom budov – takže vertikálne žalúzie sú tým správnym výberom. Zachovávajú funkciu okien a tiež predstavujú decentný doplnok v interiéry.

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
Jarné čistenie tieniacej techniky - žalúzie, rolety a markízy pripravené na údržbu a účinné použitie počas teplejších mesiacov.Jarná údržba a čistenie exteriérovej tieniacej techniky: 5 najčastejších chýb a 5 mýtov
OBSAH Úvod do jarného čistenia tieniacej techniky Základné návody na čistenie bežnej exteriérovej tieniacej techniky 5 najčastejších chýb pri čistení tieniacej techniky 5 mýtov o čistení tieniacej techniky 10 najčastejších FAQ o jarnom čistení tieniacej techniky Úvod do jarného čistenia tieniacej techniky Ako odborníci s viac ako 15 rokmi skúseností v oblasti čistenia a údržby […]
vonkajsie zaluzie 10Inštalácia vonkajších žalúzií pod omietku - montáž žalúzii ešte pred fasádou
Pri plánovaní inštalácie vonkajších žalúzií je dôležité zohľadniť spôsob montáže už v projektovej fáze. Podomietková montáž žalúzií, ktorá sa vykonáva pod fasádou, má niekoľko výhod vzhľadom na estetiku a udržiavanie teploty v interiéri. Podomietková montáž žalúzií Ak sa rozhodnete pre podomietkovú montáž vonkajších žalúzií, musíte pripraviť priestor nad oknami a prispôsobiť elektrickú inštaláciu už v […]
1 2 3 14

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram