Potrebujete zatieniť veľké okná? Skúste sa pozrieť na naše vertikálne žalúzie.

8. marca 2021

Máte doma veľké alebo Francúzke okná? Na jednej strane je to super, lebo máte prísun svetla aj tepla do domova ale na druhej strane vás možno hnevajú zvedavé či nepríjemné pohľady okoloidúcich z vonka. Alebo máte problém s otravným slnkom, ktoré celý deň svieti a vy sa v kancelárii neviete sústrediť na svoju prácu? Vertikálne žalúzie perfektne zatienia veľké plochy či už v kancelárii alebo doma.

vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie a ich praktické využitie

Veľkú obľubu si získali hlavne v kancelárskych priestoroch – tam sú úplnou jednotkou medzi tieniacimi prvkami.

Pred inštaláciou vertikálnych žalúzií
vertikálne žalúzie
Po inštalácii vertikálnych žalúzií

Moderné vertikálne žalúzie predstavujú celú radu výhod a neobmedzené možnosti využitia. Patria medzi obľúbené a hlavne plne funkčné tieniace systémy. Pôsobia nie len ako tieniace prvky ale aj ako ochrana vášho súkromia. Tiež nimi viete predeliť veľkú miestnosť na dve menšie.

Dizajn, ovládanie a atypické okno - žiadny problém.

Dostupný máte široký výber farieb látok. Buď si vyberiete jednu farbu alebo už tu boli aj také prípady, kedy si zákazníci nakombinovali farby. Vertikálne žalúzie viete ovládať klasicky manuálne alebo aj s elektrickým prevedením. Problém nepredstavujú ani atypické tvary okien, oblúky či šikminy.

Ovládajú sa naozaj jednoducho, iba jednou šnúrkou sa naklápajú a druhou sa sťahujú do strán. Mali by ste dbať na to aby ste so šnúrkou neťahali nasilu, keď cítite prekážku na nej. Môže sa stať že držíte inú a v takýchto prípadoch sa snažíte otočiť lamely presne naopak a môže sa niečo odlomiť v mechanizme.

Údržba vertikálnych žalúzií

Tieto žalúzie sú v podstate bez údržbové, pretože starostlivosť o ne je naozaj jednoduchá. Ak ich potrebujete vyčistiť, vezmite si iba vlhkú handru prípadne vysávač. Neodporúčame ich však prať v práčke, pretože sa jedná o technickú tkaninu – naozaj stačí čistenie vlhčenou handrou. A v prípade väčšieho znečistenia odporúčame vymeniť lamely alebo osloviť firmu, špecializovanú sa čistením lamiel.

Mohlo by vás zaujímať tiež: Látkove rolety a ich údržba.

Balkón a vertikálne žalúzie?

Ak máte presklený balkón alebo lodžiu a chceli by ste aj tam osadiť vertikálne žalúzie tak vás potešíme, pretože to nepredstavuje žiadny problém a je to celkom bežná vec. V tom prípade sa uchytenie montuje na strop.

Malé okná - radšej nie!

Jedna nevýhoda týchto žalúzií je že nie sú vhodné pre malé okenné plochy alebo otvory. Takže ak hľadáte tieniacu techniku pre  okná klasických rozmerov tak sa skúste pozrieť na iné produkty z rady interiérového tienenia.

Prečítajte si aj: Kombinácia denného a nočného tienenia.

Svetlo a stupeň súkromia viete kontrolovať veľmi jednoducho a to otáčaním lamiel. Zatienite veľké okenné plochy. Rozmery si viete vybrať sami podľa svojich predstáv. Veľké okná sú častým dizajnovým prvkom budov – takže vertikálne žalúzie sú tým správnym výberom. Zachovávajú funkciu okien a tiež predstavujú decentný doplnok v interiéry.

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Darčeky nielen na Vianoce blogDarčeky nielen na Vianoce.
Vianoce sa neodmysliteľne blížia a Vy ste presne ten vianočný škriatok, ktorý si nákup darčekov necháva na poslednú chvíľu? Alebo už pár týždňov trávite po večeroch čas tak že skrolujete všetky možné online obchody? Oh áno, myslím že túto situáciu všetci dobre poznáme a nielen na Vianoce! Nelámte si preto viac hlavu, pripravili sme pre Vás originálne […]
vonkajšie žalúzieAko si vybrať vonkajšie exteriérové žalúzie na váš dom?
Vonkajšie exteriérové žalúzie sú moderným a efektívnym spôsobom, ako si zabezpečiť príjemnú klímu a súkromie vo vašom dome. Tieto žalúzie vám umožnia regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré preniká do interiéru, a zároveň ochrániť vaše okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. V tomto článku vám poradíme, ako si vybrať správne vonkajšie žalúzie podľa vašich potrieb a […]
1 2 3 16

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram