Kombinácia denného a nočného tienenia.

10. februára 2021
vonkajšie tienenie
vonkajšie žalúzie

Od tieniacej techniky máme najčastejšie tieto dve požiadavky: cez deň mať zatiahnuté, byť chránený od slnečných lúčov a mať svoje súkromie vnútri. Takže by sme si mali vybrať správne denné tienenie.

Cez noc zase žiadame úplné zatienenie, aby nás skoro ráno nezobudilo ostré slnko. Tieto požiadavky väčšinou vyžadujú dva rôzne systémy. Máme tu avšak aj spôsoby ako skombinovať oboje dokopy.

Ukážeme si, ktoré druhy tienenia sú vhodné pre vaše požiadavky. Či už si zvolíte vonkajšie alebo vnútorné tienenie. A tiež naopak si povieme, ktoré kombinácie tienenia by ste spolu nemali kombinovať, pretože to je zbytočné a nelogické.

Rolety deň/noc

Vyberiete si jeden variant, vhodný aj ako denné ale aj nočné tienenie. Jedna jediná montáž, jedna tieniaca technika a plní to všetky požiadavky, ktoré ste mali. Áno dá sa to!  Rolety deň/noc sú ideálnym riešením  s nastaviteľnou svetelnou priepustnosťou. Tieto rolety nie sú až tak rozšírené ako obyčajné žalúzie alebo rolety, pritom ponúkajú elegantnejšieplynutejšie tienenie.  Nazývajú sa aj DUO a predstavujú nový luxusný spôsob tienenia na Slovenskom trhu. Látkové rolety striedajú priehľadné a nepriehľadné pruhy. Sami si môžete regulovať intenzitu svetla, ktoré preniká do miestnosti.

Výhody tohto produktu:                                       

  • jednoduchá montáž
  • veľký výber látok a materiálov
  • ľahká údržba
tienenie - rolety deň a noc
Rolety Deň/Noc

Nerušený spánok a tlmené svetlo:

Plisse žalúzie  sú ďalším favoritom z vnútorného tienenia. Umožnia odtieniť priame slnko, zachováte si súkromie, necháte do miestnosti prenikať len toľko svetla, koľko chcete alebo potrebujete. Ak doma bojujete s prenikavým svetlom, tak plisse žalúzie sú vhodné pre Vás a vášmu domovu dodajú jedinečnýneopakovateľný vzhľad.

Plisse žalúzie
Plisse žalúzie

A čo tak vonkajšie tienenie a úplná tma?

Ak sa chytáte do postele alebo si len chcete pozrieť v obývačke svoj obľúbený film, tak zatiahnete vonkajšie rolety, ktoré Vám dnu neprepustia ani kúsok svetla. Naše moderné celo-hliníkové rolety predstavujú vysoký stupeň tienenia, ochrany a bezpečnosti. A v neposlednej rade ďalším plusom týchto roliet je, že sa vyznačujú výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Nielen počas leta, keď odrážajú slnečné žiarenie, ale rovnako tak kvalitne ochránia aj váš priestor v zime, keďže kvalitné rolety majú lamely zateplené PUR penou. 

Tip: Ak ste veľkí fanúšikovia filmov a ešte ste nevideli náš článok ako si zariadiť z obývačky vaše vlastné domáce kino, tak tu si ho môžete prečítať: Movie nigth cez deň

Štýlové obydlie zvnútra i zvonka

Ako vnútorné tienenie si môžete zvoliť interiérové látkové rolety, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi žiadaným dizajnovým doplnkom po príchode nových technických riešení a kvalitných konštrukčných materiálov. Dizajnovo sa radia medzi luxusné tienenie.

interiérové tienenie
Látková roleta

A aby ste to mali na kompletku a chcete aby Váš dom vyzeral štýlovoluxusne aj zvonku mali by ste porozmýšľať nad vonkajším tienením a to napríklad nad vonkajšími žalúziami. Máme široký výber farieb, takže každý si nájde to svoje. Tieto žalúzie vám poskytnú ochranu súkromia, plynulú reguláciu svetla, ich údržba je naozaj ľahká a dajú sa veľmi jednoducho ovládať.

vonkajšie žalúzie
vonkajšie rolety

Tienenie vo forme závesov a záclon:

Samozrejme nejde nám nespomenúť už dlhoročnú klasiku a to sú závesy alebo záclony. Niekto si v dnešnej dobe ešte stále nevie predstaviť, že by vo svojom interiéry nemal závesy. Ak si vyberiete správne určite to vyzerá luxusne a pekne sa to hodí ku zbytku nábytku, ale nejde mi nespomenúť, že na závesoch sa udržiava veľa prachu. Treba ich niekoľko krát do roka preprať a to určite nie je naša ani vaša obľúbená činnosť. Za to moderná tieniaca technika má jednoduchšiu a ľahšiu formu údržby. O tej si môžeme povedať niečo viac nabudúce. Ak ste alergici alebo doma nejakých alergikov máte moc by sme Vám neodporúčali mať v domácnosti záclony ani závesy (minimálne v izbe, v ktorej sa zdržujete najviac času).

Vždy sa však môže stať, že aj pri tej najtmavšej látke závesov Vám do izby prenikne svetlo cez boky okien. Preto aby sa Vám niečo takéto nestalo odporúčame vždy presne namerať dĺžky aj šírky okien alebo si môžete vybrať iný druh tienenia a to napr. vonkajšie rolety...

tienenie

Aké tienenie nekombinovať?

Kombinácia vonkajších roliet a záclon vnútri je prevažne obľúbená v dnešných domácnostiach. Avšak viac druhov tieniacich prvkov je zbytočné spolu skombinovať. Ak by ste chceli napríklad dovnútra rolety deň/noc a vonku vonkajšie rolety, tak táto kombinácia spôsobuje zbytočné zdvojovanie denného tienenia do miestnosti.

Vnútorné ale i vonkajšie žalúzie sú si veľmi podobné vo vzhľade alebo vo funkciách, ktoré ponúkajú, takže v tomto prípade by chýbal v interiéry látkový prvok. Treba si vybrať buď vonkajšie alebo vnútorné.

Mali by ste sa vyhnúť aj kombinácii rôznych druhov či už vonkajšieho alebo vnútorného tienenia  v jednej miestnosti alebo na jednom poschodí. Pohľad zvonku by nevyzeral najlepšie. Preto je vhodné zvoliť si jeden druh tieniacej techniky, pre dané poschodie alebo teda jednu izbu.

vonkajšie tienenie
Vonkajšie rolety

Veríme, že sme Vám poradili alebo sme Vás aspoň inšpirovali k správnemu výberu tieniacej techniky, do vášho príbytku. Nabudúce sa môžete tešiť na článok, v ktorom Vám poradíme ako sa správne starať o látkové rolety, čo obnáša ich čistenie a údržba.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 31

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram