Kombinácia denného a nočného tienenia.

10. februára 2021
vonkajšie tienenie
vonkajšie žalúzie

Od tieniacej techniky máme najčastejšie tieto dve požiadavky: cez deň mať zatiahnuté, byť chránený od slnečných lúčov a mať svoje súkromie vnútri. Takže by sme si mali vybrať správne denné tienenie.

Cez noc zase žiadame úplné zatienenie, aby nás skoro ráno nezobudilo ostré slnko. Tieto požiadavky väčšinou vyžadujú dva rôzne systémy. Máme tu avšak aj spôsoby ako skombinovať oboje dokopy.

Ukážeme si, ktoré druhy tienenia sú vhodné pre vaše požiadavky. Či už si zvolíte vonkajšie alebo vnútorné tienenie. A tiež naopak si povieme, ktoré kombinácie tienenia by ste spolu nemali kombinovať, pretože to je zbytočné a nelogické.

Rolety deň/noc

Vyberiete si jeden variant, vhodný aj ako denné ale aj nočné tienenie. Jedna jediná montáž, jedna tieniaca technika a plní to všetky požiadavky, ktoré ste mali. Áno dá sa to!  Rolety deň/noc sú ideálnym riešením  s nastaviteľnou svetelnou priepustnosťou. Tieto rolety nie sú až tak rozšírené ako obyčajné žalúzie alebo rolety, pritom ponúkajú elegantnejšieplynutejšie tienenie.  Nazývajú sa aj DUO a predstavujú nový luxusný spôsob tienenia na Slovenskom trhu. Látkové rolety striedajú priehľadné a nepriehľadné pruhy. Sami si môžete regulovať intenzitu svetla, ktoré preniká do miestnosti.

Výhody tohto produktu:                                       

  • jednoduchá montáž
  • veľký výber látok a materiálov
  • ľahká údržba
tienenie - rolety deň a noc
Rolety Deň/Noc

Nerušený spánok a tlmené svetlo:

Plisse žalúzie  sú ďalším favoritom z vnútorného tienenia. Umožnia odtieniť priame slnko, zachováte si súkromie, necháte do miestnosti prenikať len toľko svetla, koľko chcete alebo potrebujete. Ak doma bojujete s prenikavým svetlom, tak plisse žalúzie sú vhodné pre Vás a vášmu domovu dodajú jedinečnýneopakovateľný vzhľad.

Plisse žalúzie
Plisse žalúzie

A čo tak vonkajšie tienenie a úplná tma?

Ak sa chytáte do postele alebo si len chcete pozrieť v obývačke svoj obľúbený film, tak zatiahnete vonkajšie rolety, ktoré Vám dnu neprepustia ani kúsok svetla. Naše moderné celo-hliníkové rolety predstavujú vysoký stupeň tienenia, ochrany a bezpečnosti. A v neposlednej rade ďalším plusom týchto roliet je, že sa vyznačujú výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Nielen počas leta, keď odrážajú slnečné žiarenie, ale rovnako tak kvalitne ochránia aj váš priestor v zime, keďže kvalitné rolety majú lamely zateplené PUR penou. 

Tip: Ak ste veľkí fanúšikovia filmov a ešte ste nevideli náš článok ako si zariadiť z obývačky vaše vlastné domáce kino, tak tu si ho môžete prečítať: Movie nigth cez deň

Štýlové obydlie zvnútra i zvonka

Ako vnútorné tienenie si môžete zvoliť interiérové látkové rolety, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi žiadaným dizajnovým doplnkom po príchode nových technických riešení a kvalitných konštrukčných materiálov. Dizajnovo sa radia medzi luxusné tienenie.

interiérové tienenie
Látková roleta

A aby ste to mali na kompletku a chcete aby Váš dom vyzeral štýlovoluxusne aj zvonku mali by ste porozmýšľať nad vonkajším tienením a to napríklad nad vonkajšími žalúziami. Máme široký výber farieb, takže každý si nájde to svoje. Tieto žalúzie vám poskytnú ochranu súkromia, plynulú reguláciu svetla, ich údržba je naozaj ľahká a dajú sa veľmi jednoducho ovládať.

vonkajšie žalúzie
vonkajšie rolety

Tienenie vo forme závesov a záclon:

Samozrejme nejde nám nespomenúť už dlhoročnú klasiku a to sú závesy alebo záclony. Niekto si v dnešnej dobe ešte stále nevie predstaviť, že by vo svojom interiéry nemal závesy. Ak si vyberiete správne určite to vyzerá luxusne a pekne sa to hodí ku zbytku nábytku, ale nejde mi nespomenúť, že na závesoch sa udržiava veľa prachu. Treba ich niekoľko krát do roka preprať a to určite nie je naša ani vaša obľúbená činnosť. Za to moderná tieniaca technika má jednoduchšiu a ľahšiu formu údržby. O tej si môžeme povedať niečo viac nabudúce. Ak ste alergici alebo doma nejakých alergikov máte moc by sme Vám neodporúčali mať v domácnosti záclony ani závesy (minimálne v izbe, v ktorej sa zdržujete najviac času).

Vždy sa však môže stať, že aj pri tej najtmavšej látke závesov Vám do izby prenikne svetlo cez boky okien. Preto aby sa Vám niečo takéto nestalo odporúčame vždy presne namerať dĺžky aj šírky okien alebo si môžete vybrať iný druh tienenia a to napr. vonkajšie rolety...

tienenie

Aké tienenie nekombinovať?

Kombinácia vonkajších roliet a záclon vnútri je prevažne obľúbená v dnešných domácnostiach. Avšak viac druhov tieniacich prvkov je zbytočné spolu skombinovať. Ak by ste chceli napríklad dovnútra rolety deň/noc a vonku vonkajšie rolety, tak táto kombinácia spôsobuje zbytočné zdvojovanie denného tienenia do miestnosti.

Vnútorné ale i vonkajšie žalúzie sú si veľmi podobné vo vzhľade alebo vo funkciách, ktoré ponúkajú, takže v tomto prípade by chýbal v interiéry látkový prvok. Treba si vybrať buď vonkajšie alebo vnútorné.

Mali by ste sa vyhnúť aj kombinácii rôznych druhov či už vonkajšieho alebo vnútorného tienenia  v jednej miestnosti alebo na jednom poschodí. Pohľad zvonku by nevyzeral najlepšie. Preto je vhodné zvoliť si jeden druh tieniacej techniky, pre dané poschodie alebo teda jednu izbu.

vonkajšie tienenie
Vonkajšie rolety

Veríme, že sme Vám poradili alebo sme Vás aspoň inšpirovali k správnemu výberu tieniacej techniky, do vášho príbytku. Nabudúce sa môžete tešiť na článok, v ktorom Vám poradíme ako sa správne starať o látkové rolety, čo obnáša ich čistenie a údržba.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 24

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram