Tip na karanténu: Domáce kino aj cez deň!

26. januára 2021
typ na karanténu a sledovanie tv
Tak čo filmy máte už vybraté?

Z vašej izby alebo obývačky sa veľmi ľahko môže stať domáce kino. Nemusíte nikam ísť a z pohodlia domova si môžete vychutnať svoj obľúbený film alebo seriál. Ako na to? Tu je pár typov ako si zariadiť doma takúto miestnosť.

Prvý krok: správne zatienenie miestnosti

Určite to všetci dobre poznáte, keď si máte chuť pozrieť dobrý film ale vonku ešte nie je tma a na obrazovke sa potom odráža svetlo, celá izba alebo Vám tam svieti slnko. Je to vskutku neplnohodnotný zážitok z filmu.  Máme tu pre Vás ale jednoduché riešenie a tým je dôkladne si zatieniť miestnosť.

Najvhodnejšie by bolo použiť vonkajšie tienenie a to sú napríklad vonkajšie rolety, ktoré sú v prvom rade spoľahlivým produktom a sú určené nie len na ochranu pred slnečným žiarením ale spoľahlivo chránia okno pred vonkajšími vplyvmi, šetria teplo vnútri či už tlmia hluk z vonku, čo je veľkým plusom aby vás pri pozeraní vášho filmu nerušili žiadne zvuky alebo potom screenové rolety,  ktoré dodávajú vašej stavbe aj nadčasový moderný vzhľad a ich technická látka zabezpečuje maximálnu ochranu pred slnečným žiarením.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Tip na karanténu: Čitateľský kútik u mňa doma

Správne svetlo pre domáce kino.

Už sme si spomínali ako môže byť pre nás denné svetlo z vonka rušivé pri pozeraní televízie. Tento problém však vieme eliminovať aj vnútornými žalúziami, roletami alebo závesmi.

Ideálnym riešením môžu byť interiérové látkové rolety, tie sa dizajnovo radia medzi luxusné tienenie a stali sa veľmi žiadaným dizajnovým produktom. S nimi vaša miestnosť na sledovanie vášho obľúbeného filmu bude vyzerať nie len dobre ale aj splní svoje účely. Môžete si vybrať od priehľadných látok až po BLACK-OUT látky, ktoré zatemnia miestnosť úplne.

Zo žalúzií napríklad obľúbené vertikálne žalúzie, pri ktorých tak isto máte možnosť širokého výberu látok, sú vhodné aj na predelenie miestnosti a vhodné pre veľké plochy.

Dajte si však pozor na to, že sledovanie v úplnej tme tiež môže unavovať vaše oči a tak skúste zvážiť správne osvetlenie. Napríklad v dnešnej dobe sú v móde LED pásiky. Môžu byť umiestnené napríklad vzadu za televízorom alebo zabudované v stene. Môžete si nastaviť farbu aj intenzitu svetla. Určite to dá vašej miestnosti iný zaujímavý nádych.

Ak máte napríklad strešné okná, nezabudnite ani na ich zatienenie. Pre strešné okná budú najlepšou variantnou Rolety na strešné okná, ktoré sú určené pre všetky typy okien alebo Plisse žalúzie na strešné okná, ktoré majú kvalitnú konštrukciu vyrobenú presne na mieru každého okna. Vyzerajú ako keby plisse bola súčasťou okna. Sú moderné a svojim dizajnom pôsobia veľmi prirodzene a luxusne. V dnešnej dobe sú preto veľmi žiadaným tieniacim prvkom.

Plisse na strešné okno
Plisse na strešné okno

Nezabúdajte na pohyb

Domáce kino je super zábavka to Vám nikto nezoberie ale nezabúdajte ani na pohyb. Venujte pozornosť aj polohe v akej ste počas sledovania. Spravte si občas prestávku, natiahnite sa aby ste sa necítili dolámaný. Podobne ako pri sedavej práci sa treba občas tiež precvičiť.

Typ na karanténu

TIP: pre lepší zážitok z filmu si môžete skúsiť zaobstarať napríklad aj premietací projektor, ktorý teraz získal veľkú obľubu medzi deťmi. Sledovať obraz cez projektor je príjemnejšie pre sledovanie z väčšieho uhla a tak aj s väčším počtom divákov. Takže si môžete s priateľmi spraviť pekný filmový maratón alebo si kľudne len v kruhu rodiny vychutnajte rodinnú komédiu. V spojení s farebnými LED svetielkami, zatemnenou miestnosťou a veľkým obrazom premietaným na stene sa už budete cítiť naozaj ako v kine. Už iba popcorn a môžete sa pustiť do toho.

Pripravte si k domácemu kinu nejaký dobrý snack

Dodržiavajte pitný režim, či už v zime alebo v lete. Môžete si pripraviť chutnú domácu limonádu alebo pre milovníkov horúcich nápojov tu je tip na horúcu čokoládu alebo bylinkový čaj. Tak isto ako v kine máte chuť počas filmu niečo aj chrúmať tak doma si môžete pripraviť pukance a aby chutili lepšie skúste ich pripraviť na panvici a nie v mikrovlnke. AKO NA TO? Na vyhriatej panvici roztopíte kocku masla, prihodíte pukancovú kukuricu keď už bude panvica dostatočne rozohriata a prikryjete. Dochutíte soľou a hotovo!

Typ na karanténu pozeranie TV
Domáce kino je o veľa väčšia zábava ako si myslíte.

Čítajte aj: Varíme a pečieme s deťmi.

Toto je pár jednoduchých tipov ako si spríjemniť dlhé chvíle počas lockdownu alebo ako si správne pripraviť a zatieniť izbu či obývačku aby ste si mohli vychutnať zážitok z filmového večera bez problémov aj cez deň.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 20

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram