Aké žalúzie do kúpeľne?

5. marca 2021
interiérové žalúzie
interiérové žalúzie

Okno v kúpeľni je veľmi veľkou výhodou. Už len kvôli tomu, že predstavuje zdroj prirodzeného denného svetla a možnosť vetrania. Avšak v kúpeľni potrebujete mať svoje súkromie, takže nápomocným riešením je vhodné tienenie kúpeľňového okna. Sú vhodné plisse žalúzie alebo obyčajné? V tomto článku sa dočítate, ktoré varianty tienenia sa do kúpeľne hodia a naopak, ktoré budú trpieť vo vlhkom prostredí.

Žalúzie do vlhka?

Okno v kúpeľni si môžete zatieniť žalúziami ale zabudnite na drevené - tie by mohli ľahko začať plesnivieť. Do kúpeľne je najvhodnejšie osadiť klasické hliníkové žalúzie. Najlepšie by bolo aby aj ich nosné profily boli hliníkové. Klasické žalúzie však nemajú hliníkové aj nosníky, takže odporúčame si vybrať kvalitné hliníkové žalúzie. Vždy si vopred overte či sú naozaj celé z hliníkového materiálu, inak vám začnú hrdzavieť.

žalúzie

Plisse žalúzie do kúpeľne

Plissevynikajúca voľba pre kúpelkové okno. Dajú sa jednoducho namontovať aj na atypické tvary okien, ktoré sa väčšinou vyskytujú v kúpeľniach.

Najväčšou výhodou týchto žalúzií je že si ich viete stiahnuťoboch smeroch – tým docielite prísun prirodzeného denného svetla z hornej časti okna a stiahnutím žalúzie zabránite nežiaducim pohľadom a ochránite si svoje súkromie. A dokonca ani ich údržba nie je náročná. Niektoré látky stačí iba pretrieť vlhkou handrou alebo tu pre vás máme postup jednoduchého čistenia, ktoré vám nezaberie ani veľa času.

Jednoduchá údržba plisse žalúzií:

 • Plisse ponorte do vody pri teplote 30° s pridaným čistiacim prostriedkom
 • Mali by ste ich dôkladne umyť
 • Po čistení žalúzie stlačte a tým odstránite prebytočnú vodu (vyžmýkať)
 • Žalúzie iba poveste a nechajte ich voľne usušiť
 • Odporúčali by sme ich počas sušenia niekoľko krát vytiahnuť a stiahnuť.
 • Určite ich však nežehlite!

Takýto postup čistenia sa však nevzťahuje na zatemňujúce látky – tie sa čistia iba vlhčenou handrou.

Plisse žalúzie a strešné okno v kúpeľni?

Určite si myslíte, že zohnať tienenie na strešné či stropné okná predstavuje veľký problém. Chceli by sme vás vyviesť z tohto omylu. Plisse žalúzie si môžete osadiť tak ako na obyčajné alebo atypické okno aj na vaše strešné okno. Veľkou výhodou je široký výber látok a dizajnov a tak isto máte na výber z rôznych priestupností svetla.

plisse žalúzie
plisse žalúzie na strešné okno

Bambus?

Najvhodnejšie do kúpeľne sú práve bambusové žalúzie, ktoré sú veľmi tvrdé ale zároveň pružné. Odporúčajú sa aj do plavární. Bambus ako jediný materiál dokáže absorbovať vlhkosť a tým pádom majú najdlhšiu trvácnosť vo vlhkom prostredí.

bambusové žalúzie
Bambusové žalúzie

Ochrana okna pred hmyzom

Ak aj v kúpeľni hľadáte spôsob ako sa chrániť proti otravnému hmyzu tak by ste mali porozmýšľať nad osadením sieťok na okno. Týmto jednoduchým počinom sa vyhnete nepríjemnej návšteve rôzneho druhu hmyzu a navyše správnym výberom sieťoviny bude chránené aj vaše zdravie.

Viac o sieťkach sa dočítate v tomto článku : Siete proti hmyzu ako pomoc alergikom a už žiadny hmyz doma!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Vinylový obklad do kúpeľne, Aké svetlo do kúpeľne?, Inšpirácie kúpeľne, Ako odstránim vodný kameň?

Ako si zútulniť kúpeľňu?

Ak máte v kúpeľni okno tak si ju môžete oživiť izbovými rastlinkami. Vo vlhku si to zaľúbia kapradiny, orchidea a niektoré druhy paliem.

K rastlinám sa hodia dekorácie z dreva. Tento kontrast zelenej a hnedej sa perfektne hodí do bielej alebo do šedo zladenej kúpeľne.

Typy na rastliny, ktorým prospieva vlhké prostredie:

 • neflolepka - z rodu asi 30 druhov papradí
 • lišajovec - (druh orchidei)
 • parohovec
 • dracéna
 • dracena sanderova
 • aglaonema
 • pieprovec

Prečítajte tiež: Varíme a pečieme s deťmi.

Prečítajte si tiež

Ušetrite peniaze: Návod na výmenu silónu na žalúziách
Tento návod je určený pre šikovných domácich majstrov, ktorí si chcú ušetriť peniaze za služby profesionálov pri výmene silónu na žalúziách. Po prečítaní tohto návodu budete vedieť, ako si sami vymeniť silón na žalúziách od A po Z. AK SI CHCETE OBJEDNAŤ NOVÉ ŽALÚZIE, POZRITE SA NA INTERIÉROVÉ ŽALÚZIE OD BEZHMYZU A NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ […]
Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
1 2 3 39

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram