Aké žalúzie do kúpeľne?

5. marca 2021
interiérové žalúzie
interiérové žalúzie

Okno v kúpeľni je veľmi veľkou výhodou. Už len kvôli tomu, že predstavuje zdroj prirodzeného denného svetla a možnosť vetrania. Avšak v kúpeľni potrebujete mať svoje súkromie, takže nápomocným riešením je vhodné tienenie kúpeľňového okna. Sú vhodné plisse žalúzie alebo obyčajné? V tomto článku sa dočítate, ktoré varianty tienenia sa do kúpeľne hodia a naopak, ktoré budú trpieť vo vlhkom prostredí.

Žalúzie do vlhka?

Okno v kúpeľni si môžete zatieniť žalúziami ale zabudnite na drevené - tie by mohli ľahko začať plesnivieť. Do kúpeľne je najvhodnejšie osadiť klasické hliníkové žalúzie. Najlepšie by bolo aby aj ich nosné profily boli hliníkové. Klasické žalúzie však nemajú hliníkové aj nosníky, takže odporúčame si vybrať kvalitné hliníkové žalúzie. Vždy si vopred overte či sú naozaj celé z hliníkového materiálu, inak vám začnú hrdzavieť.

žalúzie

Plisse žalúzie do kúpeľne

Plissevynikajúca voľba pre kúpelkové okno. Dajú sa jednoducho namontovať aj na atypické tvary okien, ktoré sa väčšinou vyskytujú v kúpeľniach.

Najväčšou výhodou týchto žalúzií je že si ich viete stiahnuťoboch smeroch – tým docielite prísun prirodzeného denného svetla z hornej časti okna a stiahnutím žalúzie zabránite nežiaducim pohľadom a ochránite si svoje súkromie. A dokonca ani ich údržba nie je náročná. Niektoré látky stačí iba pretrieť vlhkou handrou alebo tu pre vás máme postup jednoduchého čistenia, ktoré vám nezaberie ani veľa času.

Jednoduchá údržba plisse žalúzií:

 • Plisse ponorte do vody pri teplote 30° s pridaným čistiacim prostriedkom
 • Mali by ste ich dôkladne umyť
 • Po čistení žalúzie stlačte a tým odstránite prebytočnú vodu (vyžmýkať)
 • Žalúzie iba poveste a nechajte ich voľne usušiť
 • Odporúčali by sme ich počas sušenia niekoľko krát vytiahnuť a stiahnuť.
 • Určite ich však nežehlite!

Takýto postup čistenia sa však nevzťahuje na zatemňujúce látky – tie sa čistia iba vlhčenou handrou.

Plisse žalúzie a strešné okno v kúpeľni?

Určite si myslíte, že zohnať tienenie na strešné či stropné okná predstavuje veľký problém. Chceli by sme vás vyviesť z tohto omylu. Plisse žalúzie si môžete osadiť tak ako na obyčajné alebo atypické okno aj na vaše strešné okno. Veľkou výhodou je široký výber látok a dizajnov a tak isto máte na výber z rôznych priestupností svetla.

plisse žalúzie
plisse žalúzie na strešné okno

Bambus?

Najvhodnejšie do kúpeľne sú práve bambusové žalúzie, ktoré sú veľmi tvrdé ale zároveň pružné. Odporúčajú sa aj do plavární. Bambus ako jediný materiál dokáže absorbovať vlhkosť a tým pádom majú najdlhšiu trvácnosť vo vlhkom prostredí.

bambusové žalúzie
Bambusové žalúzie

Ochrana okna pred hmyzom

Ak aj v kúpeľni hľadáte spôsob ako sa chrániť proti otravnému hmyzu tak by ste mali porozmýšľať nad osadením sieťok na okno. Týmto jednoduchým počinom sa vyhnete nepríjemnej návšteve rôzneho druhu hmyzu a navyše správnym výberom sieťoviny bude chránené aj vaše zdravie.

Viac o sieťkach sa dočítate v tomto článku : Siete proti hmyzu ako pomoc alergikom a už žiadny hmyz doma!

Ako si zútulniť kúpeľňu?

Ak máte v kúpeľni okno tak si ju môžete oživiť izbovými rastlinkami. Vo vlhku si to zaľúbia kapradiny, orchidea a niektoré druhy paliem.

K rastlinám sa hodia dekorácie z dreva. Tento kontrast zelenej a hnedej sa perfektne hodí do bielej alebo do šedo zladenej kúpeľne.

Typy na rastliny, ktorým prospieva vlhké prostredie:

 • neflolepka - z rodu asi 30 druhov papradí
 • lišajovec - (druh orchidei)
 • parohovec
 • dracéna
 • dracena sanderova
 • aglaonema
 • pieprovec

Čítajte tiež: Varíme a pečieme s deťmi.

Prečítajte si tiež

BAMBUSICBambusové rolety
Ak hľadáte skutočne lacné a ekologické riešenie čo sa týka vnútorného tienenia, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Tento prírodný materiál je dostupný, a nemusí sa ani extra upravovať, vďaka čomu je výsledný produkt cenovo veľmi dostupný. Bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu, a do všetkých interiérov, kde si domáci radi potrpia na prírodné doplnky. […]
bambusBambusové žalúzie na terasu
Máte presklenú terasu alebo zimnú záhradu? V tom prípade sa v nej určite zdržujete po celý rok, a užívate pohodové chvíle vo vlastnej oáze relaxu. Pravdepodobne v nej máte francúzske okná, a slniečko vám na terasu svieti takmer celý deň. V tom prípade ste iste riešili aj nejaký druh tienenia, ktorý by mal byť funkčný a mal by ladiť s celkovým dizajnom terasy. […]
hhhVintage štýl bývania
  Štýl bývania, ktorý je overený už rokmi v kombinácii s moderným zariadením sa môže predstaviť aj ako návrat do minulosti. Vintage štýl dýcha nostalgiou ale aj romantikou v jednom. Častokrát sa tu nájdu staršie kúsky, ktoré naberajú aj na svojej hodnote. Keramické figúrky po vašej babke alebo strýkove staré kukučkové hodiny? Tieto kúsky by […]
1 2 3 12

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

 • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram