Telocvičňa, kino alebo rande? - Ako si nahradíte tieto služby doma?

12. marca 2021

Obchody aj služby sú zatiaľ stále zavreté a nikto nevie kedy sa náš život vráti do normálu. Kým nebude dobré počasie na vykonávanie športových aktivít vonku alebo obedové pikniky na deke,  budete sa musieť  zariadiť nejako doma. No našťastie nám aspoň to počasie praje a občas vyjde slnko, avšak k večeru sa opäť ochladí. Zatiahnite si doma žalúzie a vychutnajte si domácu pohodu, spravte domácu telocvičňu, reštauráciu alebo aj kadernícky salón. Ako na to? To sa dočítate v tomto článku.

Zacvičte si z pohodlia domova

Zavreté fitcentrá nie sú žiadnou prekážkou

Ak si chcete zariadiť telocvičňu doma, lebo vás už nebaví čakať kedy sa všetko otvorí a k tomu máte doma voľnú nevyužitú miestnosť, tak problém je vyriešený. Táto miestnosť by mala byť dobre vetrateľná a mala by mať podlahu z veľmi odolného materiálu. Ak plánujete aj kúpu nejakých strojov tak ich prípadne môžete zo spodku izolovať od podlahovej krytiny špeciálnou podložkou, ktorá tlmí náraz. Ak nemáte doma voľnú miestnosť na cvičenie, nevzdávajte sa – viete si oddeliť napríklad japonskou stenou alebo vertikálnymi žalúziami aspoň menší fitness kútik.

Žalúzie a súkromie pri cvičení

Aj vašu telocvičňu by ste si mali zatieniť, potrebujete súkromie ale pri tom dostatok svetla. Musíte zvoliť to správne vyváženie. Skúste sa pozrieť na vonkajšie, vnútorné, alebo aj plisse žalúzie. Všetky tie plnia presne všetky vaše očakávania, ktoré máte od moderného kvalitného tienenia.

Využitie priestoru

  • Umiestnite si do miestnosti na cvičenie aspoň jeden stroj (napr.: rotoped, bežiaci pás, eliptický trenažér..) alebo lavicu, hrádzu a nezabudnite ani na sadu činiek, gumu a fit loptu.
  • Na jogu treba kvalitnú podložku, prípadne ľahké malé činky, odporová posilňovaciu gumu
  • Fitness kútik – lavica, činky, švihadlo, posilňovacie popruhy na stenu.
Každý deň aspoň hodina pohybu je zdraviu prospešná

Zatiahnuté žalúzie a vaše vydarené rande z pohodlia domova

Boli ste zvyknutí pravidelne navštevovať reštaurácie alebo podniky, kde ste vždy vzali svoju polovičku na rande? Ak vám to chýba spravte si špeciálny večer doma. Vytiahnite slávnostné prestieradlá, sviečky a svietniky. Pripravte si trojchodový jedálny lístok – predjedlo alebo chutný dezert nemôže chýbať.

Čítajte tiež: Potrebujete zatieniť veľké okná? Skúste sa pozrieť na naše vertikálne žalúzie.

Zatiahnite žalúzie, nastavte tú správnu atmosféru a do pozadia si pustite príjemnú hudbu. Ak doma nájdete aspoň jedného ochotného člena rodiny, ktorý sa na jeden večer stane vašim čašníkom tak sa aj zabavíte. Deťom by sa to mohlo páčiť ako hra a vy si so svojou polovičkou vychutnáte opäť po dlhej dobe spoločný večer.

spoločná večera
Vychutnajte si spoločnú večeru a zabudnite nachvíľu na všetky stararosti.

Salón krásy aj u vás doma

Nemusíte vôbec vymýšľať a začať objednávať nejaké drahé prístroje, na to aby ste si svoju kozmetickú kúru vychutnali vám budú stačiť prípravky na dôkladné vyčistenie pleti, peeling a výživná maska. Buď máte nakúpené v zásobe svoje obľúbené produkty a keď nie v drogérii si isto nejaké vyberiete. Ak sa chystáte si poriadne vyčistiť pokožku, pred tým ako začnete sa skúste napariť nad slanou vodou, uvoľnia sa vám póry a ľahšie pôjdu von. Po vyčistení použite hydratačnú masku a už iba relaxujte.

Nezabudnite ani na mini kozmetické uteráky, látkový turban aby sa vám nezašpinili vlasy a pre vaše oči plátky uhorky. Takýto SPA-DAY si môžete spraviť so sestrou alebo aj s maminou. O ideálnom zatienení vašej kúpeľne, kde pravdepodobne bude celý tento rituál okrášľovania prebiehať, sa dočítate viac tu.

salón krásy

Ak vás prestala baviť farba vašich vlasov, ktorú práve máte a chceli by ste poriadnu zmenu tak nahovorte kamošku alebo sestru aby Vám s tým pomohla. Kaderníctva sú predsa zavreté ale šikovnice si poradia. Vlasy si prefarbíte aj doma - najrýchlejší a najjednoduchší spôsob. Vyberte si spolu tú správnu farbu alebo si nechajte poradiť od predavačky v drogérii a doma sa do toho pustite.

relax a oddych

Z obývačky do kina

Je nám jasné, že veľkému plátnu, plnej miestnosti zvedavých sledovačov a výbornému ozvučeniu v kine sa nič nevyrovná, no teraz môžete o návšteve kina naozaj iba snívať. Filmový kútik si však viete zariadiť aj doma a nebudete musieť smútiť za kino zážitkom, pretože si ho sami pripravíte. Stiahnite si nejaký dobrý film a pustite sa do toho. Baby čo tak Hriešny tanec alebo Svadba môjho najlepšieho priateľaJuliou Roberts? A vy páni nezabudnite na správnu tmu pri sledovaní televízie, ktorú dosiahnete stiahnutím vonkajších roliet. Pripravte si spoločne chutné jedlo a začnite napríklad maratón filmovej série John Wick. Už ste to videli? Tie filmy sú plné akcie a garantujem vám, že sa nebudete od nich vedieť odtrhnúť. 

O tom ako si doma pripravíte domáce kino sme písali aj v tomto článku: Tip na karanténu: Movie night cez deň a Ako na to?

kino u vás doma
TIP: Nezabudnite na popcorn alebo si môžete pripraviť aj nejaký chutný snack a vychutnať si ho počas vášho kino večera

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 14

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram