Technické možnosti screenovej clony na terasu. Aká roleta je pre vás?

25. mája 2021

Veľa z vás má poslednú dobu záujem o tipy a rady ako zatieniť terasu. Kontaktujete nás buď rovno už s dopytom alebo sa len chcete poradiť lebo sami neviete čo by ste si na svoju terasu vybrali. Nás to nesmierne teší a preto sme sa rozhodli spísať to do jedného článku a trochu viac vám priblížiť aké máte možnosti, čo vás to približne bude stáť alebo možno čo sa na vašu terasu bude hodiť najviac. Vyberiete si moderné screeny alebo vám postačí jednoduchá roleta?

V prvom rade si musíte ujasniť, čo od toho produktu najviac očakávate. Či iba ochranu pred slnkom a tam to hasne alebo sa chcete chrániť aj pred vetrom či dažďom. Je viac možností a preto si to treba premyslieť. Ďalej si určite premyslite koľko ste ochotný do toho investovať a pri tomto si zvážte či zvolíte manuálne alebo elektrické ovládanie. Pre niekoho je to možno len otázka vkusu, pre niekoho otázka financií. V každom prípade si máte z čoho vyberať.

Pozrime sa teda na konkrétnu cenovú ponuku na túto konkrétnu pergolu.

Rozmery tejto pergoly orientačne: 3ks 200x300 a 2ks 150x300 (viac informácii si môžete pozrieť v našej video-odpovedi pre zákazníka tu: Screnove rolety a jej technické možnosti.

Tienenie na pergolu a technické možnosti osadenia tieniacej techniky.

Jednoduchá roleta na terasu.

Najjednoduchšie prevedenie rolety s manuálnym ovládaním predstavuje exteriérová roleta od Neslingu. Tento produkt je určený pre exteriér a preto sa nemusíte obávať toho ako zareaguje na vonkajšie vplyvy počasia. Je vhodný presne na veľké priestranné terasy, balkóny a slúži na ochranu pred sklom. Ovládať ho viete veľmi jednoducho pomocou retiazky tak ako aj mnohé interiérové tienenia. Na spodnú lištu, si viete uchytiť držiaky, s ktorými si potom roletu zafixujete, napríklad o zábradlie na balkóne alebo aj na terase o niečo na zemi. Väčšinou túto možnosť uchytenia vyhľadúvajú zákazníci, ktorý moc s roletou ani nechcú manipulovať. Pozor však, tento tieniaci prvok neslúži na ochranu pred silným vetrom ako napríklad screenové rolety.

Tento produkt je už hotový - nevyrába sa na mieru a podľa rozmerov si viete vybrať tú správnu veľkosť na vašu terasu. Táto roleta je tiež určená aj na samo montáž. Tak ak tu máme šikovných majstrov tak nie je problém si ju objednať a podľa jednoduchého návodu si ju viete namontovať aj sami. Ak si na to však netrúfate namontujeme vám ju my.

Pri tomto type tienenie sa približne pohybujeme okolo sumy 1100 eur, pri zatienení jednej pergoly alebo terasy. Cena sa opäť líši podľa veľkosti a rozmerov, ktoré potrebujete

Fasádne clony - markíza

Exteriérová roleta v manuálnom ale aj v elektrickom prevedení. Je to vlastne fasádna markíza, ktorá je chytená pomocou laniek a viete si ju nastaviť podľa potreby, kde a ako to chcete mať uchytené. S týmto tieniacim prvkom budete chránený pred slnkom. Zákazníci si to často vyberajú na balkóny ale aj väčšie terasy.

V manuálnom prevedení sa cena pohybuje cca okolo 2600 eur, v cene je už aj montáž. Ak sa neskôr rozhodnete manuálne prevedenie zmeniť na elektrické nie je žiadny problém. Vtedy však treba rátať s tým, že cena bude o niečo drahšia. Dajú sa namontovať aj na diaľkový ovládať alebo vypínač.

fasadna markiza
moderné, minimalistické a elegantné

Screenová roleta

Ak hľadáte niečo čo vám zaručí súkromie, ochráni pred slnkom a ešte k tomu aj pred silným vetrom takt potom screenové rolety sú to čo hľadáte. Tieto rolety sú odolné až voči 130km/h vetru, po bokoch sú vedené v zipp systémoch. Avšak pred dažďom vás neuchránia. Tieto rolety majú iba jednu malú nevýhodu a to je tá, že sa nedajú ovládať manuálne. K ich ovládaniu potrebujete elektrický ovládač alebo vypínač. Screeny sú vhodné pre väčšie plochy -najviac asi do piatich metrov. V inom prípade sa dajú rozdeliť podľa technického uváženia, ak sa jedná o väčšie plochy.

Približne zatienenie celej terasy alebo pergoly screenovými roletami v elektrickom prevedení, s motormi, s diaľkovým ovládaním aj s našou montážou vychádza cca 5 500 eur. Cena sa vždy líši od rozmerov.

O screenových roletách sme minule písali už aj v tomto článku: Screenové rolety– moderné a elegantné

Tu si nájdete celú video-odpoveď pre toto konkrétne technické nacenenie pergoly:

Prečítajte si aj: Moderná záhrada

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 22

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram