Screenové rolety– moderné a elegantné

15. marca 2021

Hľadáte tieniacu techniku, ktorá prináša praktické využitie, zníži faktúru za energiu, pôsobí moderne a zároveň elegantne? Tak také sú screenové rolety, ktoré vám viac priblížime v tomto článku.

Moderná alternatíva k vonkajším žalúziám alebo roletám je tiež zvislá fasádna clona. Kľudne sa môžete stretnúť aj s týmto výrazom – ale stále sa jedná o screenovú roletu.

Predovšetkým sú určené na exteriérové zatienenie, ktoré sa dosahuje pomocou špeciálnej textílie so skoro neobmedzenou životnosťou. Tieto textílie zamedzia prudkému slnečnému žiareniu a prieniku tepla, ustoja aj silný vietor a oživia vašu fasádu domu. Predídete nežiaducim pohľadom, no výhodou je že aj tak ostávate v kontakte s vonkajším prostredím. Je tu na výber aj zo širokej škály farebných odtieňov.

Typy  screenov

Screeny si viete vybrať v týchto troch prevedeniach:

 • ZIPP screen roleta  –  tiež známa ako LOCKSCREEN, kvôli svojmu technickému prepracovaniu vytvára moderný vzhľad a vďaka uchyteniu textílie vo vodiacej lište (zipsovým spôsobom) sa zvyšuje odolnosť proti vetru. Spolu so správnou kombináciou nepriestupnej látky zabezpečuje úplné zatemnenie miestnosti a v uzavretej polohe zippscreen dokonale chráni proti hmyzu. Tento typ umožňuje aj realizáciu pri veľkých rozmeroch.
 • Screen roleta – patrí medzi jednoduchú variantu screenovej rolety, kedy textília nie je pevne uchytená vo vodiacich lištách, ale voľne napnutá medzi boxom a lištou. Lišta môže byť krytá ale aj viditeľná to už je len na vás. Je vhodná pre všetky typy rodinných domov alebo administratívnych budov.
 • Screen roleta vedená lankom –  známa aj pod názvom Cablescreen, dodáva budove jednoduchý, minimalistický a hlavne ničím nerušený vzhľad. Pri tomto systéme je látka vedená pomocou nerezového lana.

Druhy ovládania:

 • Vypínač
 • Diaľkový ovládač
 • Mobilná aplikácia
screenové rolety

Screenové rolety a úspora nákladov

Screeny sa prezentujú ako vynikajúci nástroj, s ktorým dosiahnete úsporu energie.  Zachytávajú až 90% UV žiarenia podľa typu látky. Sú neoddeliteľnou súčasťou ak plánujete mať nízkoenergetický dom. Vďaka ich fyzikálnym vlastnostiam vytvoria príjemnú tepelnú pohodu.

V letnom období výrazne znižujú náklady na klimatizáciu, V zime zas obmedzia prúdenie chladného vzduchu na sklá okien, čo podstatne zlepšuje izolačné vlastnosti.

Čítajte aj : Jednoduchá cesta k ekologickému životu: 6 tipov ako začať.

Automaticky vedia reagovať na intenzitu slnečného žiarenia aj v takom prípade, že nie ste doma. Ochránia tiež Vaše kvety, vybavenie vášho obydlia alebo kancelárie. Kvôli ich automatickému ovládaniu bude Váš dom s nimi vyzerať stále ako obývaný aj keď ste niekde na dlhšie preč.

screenové rolety

Kombinácia screenových roliet s iným tienením ?

Ak chcete zvýšiť komfort a súkromie alebo vám ide len o dizajn tak screen môžete skúsiť skombinovať s bambusovými žalúziami. Tie sú z prírodného materiálu a príjemne si s nimi oživíte váš interiér.

Pergoly a screenové rolety

Pergoly na terasu alebo záhradu sa už čoraz častejšie využívajú ako miesto na relaxoddych pre spoločné posedenie. Môžu byť využité aj ako miesto na prácu na čerstvom vzduchu.

S týmto trendom prichádzajú aj nové požiadavky pre komfort. Jednou z nich je plne využívaný priestor počas najdlhšieho času, čiže počas horúcich dní alebo aj počas chladných dní, kedy nám počasie vonku nepraje.

Tento problém s počasím najefektívnejšie vyriešia kvalitné clony. Kombináciou screenových roliet a pergoly docielite moderný vzhľad a perfektnú atmosféru.

screen

Pergoly v kombinácii so screenovými roletami sme spomínali aj v tomto článku: Pergoly, screen rolety a čo nesmie chýbať v záhrade?

Prečo si vybrať práve screenové rolety?

screenoé rolety
 • Obmedzenie prieniku slnečného žiarenia - screeny absorbujú veľmi veľkú časť slnečnej energie a svetla. Zabraňujú tak nežiaducemu vyhrievaniu vnútorných priestorov. Predstavujú optimálnu ochranu pre udržanie izbovej teploty
 • Ochrana pred zlým počasím - screeny ochránia váš domov pred dažďom, vetrom, krúpami, snehom alebo inými nepriaznivými vplyvmi počasia aj keď máte otvorené okno.
 • Estetický a veľmi moderný vzhľad - screeny sú tiež nádherným dekoračným prvkom. Majú nadčasový vzhľad a vďaka nemu sa dokážu stať aj dokonalým tieniacim prvkom rodinného domu, či technických a administratívnych budov.
 • Veľmi jednoducho si regulujete svetlo - screeny poskytnú výbornú kontrolu nad svetlom. Zamedzujú nepríjemnému rušeniu slnečnými lúčmi ale zároveň ste v kontakte s okolitým svetom.
 • Ochrana proti hmyzu a nepriaznivými vonkajšími vplyvmi - ak sú screeny uzatvorené tak vám dokáže zabezpečiť aj ochranu proti hmyzu a tiež je výhodou že zmierni prienik prachu a alergénom do vnútra.

Sledujte nás aj na našom facebooku a ak máte nejaké otázky, pýtajte sa.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
balcony 1Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu
Malé balkóny sú mnoho krát podceňované a nevyužité. Nemusíte sa však báť aj na malý balkón sa hocičo vojde. Zariaďte si balkón podľa svojich predstáv a so správnym výberom tieniacej techniky sa nenechajte odradiť ani otravným slnkom, ktoré znepríjemňuje pobyt na vašom balkóne. Ako ho najlepšie zatienite, aby ste si mohli vychutnať svoje balkónové posedenie počas celého dňa? […]
1 2 3 14

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

 • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram