Screenové rolety– moderné a elegantné

15. marca 2021

Hľadáte tieniacu techniku, ktorá prináša praktické využitie, zníži faktúru za energiu, pôsobí moderne a zároveň elegantne? Tak také sú screenové rolety, ktoré vám viac priblížime v tomto článku.

Moderná alternatíva k vonkajším žalúziám alebo roletám je tiež zvislá fasádna clona. Kľudne sa môžete stretnúť aj s týmto výrazom – ale stále sa jedná o screenovú roletu.

Predovšetkým sú určené na exteriérové zatienenie, ktoré sa dosahuje pomocou špeciálnej textílie so skoro neobmedzenou životnosťou. Tieto textílie zamedzia prudkému slnečnému žiareniu a prieniku tepla, ustoja aj silný vietor a oživia vašu fasádu domu. Predídete nežiaducim pohľadom, no výhodou je že aj tak ostávate v kontakte s vonkajším prostredím. Je tu na výber aj zo širokej škály farebných odtieňov.

Screenové rolety - Moderná a elegantná tieniaca technika pre váš domov

Hľadáte moderné a praktické riešenie pre zatienenie vášho domova, ktoré vám ušetrí peniaze za energiu a zároveň pôsobí elegantne? Potom sú screenové rolety ideálnou voľbou pre vás. V tomto článku sa dozviete o všetkých výhodách screenových roliet a aké typy sú k dispozícii.

Screeny vám ponúkajú nielen dokonalé tienenie, ale aj úsporu nákladov na klimatizáciu a ochranu vášho interiéru proti škodlivému UV žiareniu. Na výber máte z rôznych typov a farieb, a dokážu sa aj skvele kombinovať s inými tieniacimi prvkami ako bambusové žalúzie. Skombinovaním s pergolou získate moderný vzhľad a perfektnú atmosféru.

Zvoľte si screenové rolety pre praktické, moderne a elegantné riešenie zatienenia vášho domova.

Typy  screenov

Screeny si viete vybrať v týchto troch prevedeniach:

 • ZIPP screen roleta  –  tiež známa ako LOCKSCREEN, kvôli svojmu technickému prepracovaniu vytvára moderný vzhľad a vďaka uchyteniu textílie vo vodiacej lište (zipsovým spôsobom) sa zvyšuje odolnosť proti vetru. Spolu so správnou kombináciou nepriestupnej látky zabezpečuje úplné zatemnenie miestnosti a v uzavretej polohe zippscreen dokonale chráni proti hmyzu. Tento typ umožňuje aj realizáciu pri veľkých rozmeroch.
 • Screen roleta – patrí medzi jednoduchú variantu screenovej rolety, kedy textília nie je pevne uchytená vo vodiacich lištách, ale voľne napnutá medzi boxom a lištou. Lišta môže byť krytá ale aj viditeľná to už je len na vás. Je vhodná pre všetky typy rodinných domov alebo administratívnych budov.
 • Screen roleta vedená lankom –  známa aj pod názvom Cablescreen, dodáva budove jednoduchý, minimalistický a hlavne ničím nerušený vzhľad. Pri tomto systéme je látka vedená pomocou nerezového lana.

Druhy ovládania:

 • Vypínač
 • Diaľkový ovládač
 • Mobilná aplikácia
screenové rolety

Screenové rolety a úspora nákladov

Screeny sa prezentujú ako vynikajúci nástroj, s ktorým dosiahnete úsporu energie.  Zachytávajú až 90% UV žiarenia podľa typu látky. Sú neoddeliteľnou súčasťou ak plánujete mať nízkoenergetický dom. Vďaka ich fyzikálnym vlastnostiam vytvoria príjemnú tepelnú pohodu.

V letnom období výrazne znižujú náklady na klimatizáciu, V zime zas obmedzia prúdenie chladného vzduchu na sklá okien, čo podstatne zlepšuje izolačné vlastnosti.

Čítajte aj : Jednoduchá cesta k ekologickému životu: 6 tipov ako začať.

Automaticky vedia reagovať na intenzitu slnečného žiarenia aj v takom prípade, že nie ste doma. Ochránia tiež Vaše kvety, vybavenie vášho obydlia alebo kancelárie. Kvôli ich automatickému ovládaniu bude Váš dom s nimi vyzerať stále ako obývaný aj keď ste niekde na dlhšie preč.

screenové rolety

Kombinácia screenových roliet s iným tienením ?

Ak chcete zvýšiť komfort a súkromie alebo vám ide len o dizajn tak screen môžete skúsiť skombinovať s bambusovými žalúziami. Tie sú z prírodného materiálu a príjemne si s nimi oživíte váš interiér.

Pergoly a screenové rolety

Pergoly na terasu alebo záhradu sa už čoraz častejšie využívajú ako miesto na relaxoddych pre spoločné posedenie. Môžu byť využité aj ako miesto na prácu na čerstvom vzduchu.

S týmto trendom prichádzajú aj nové požiadavky pre komfort. Jednou z nich je plne využívaný priestor počas najdlhšieho času, čiže počas horúcich dní alebo aj počas chladných dní, kedy nám počasie vonku nepraje.

Tento problém s počasím najefektívnejšie vyriešia kvalitné clony. Kombináciou screenových roliet a pergoly docielite moderný vzhľad a perfektnú atmosféru.

screen

Pergoly v kombinácii so screenovými roletami sme spomínali aj v tomto článku: Pergoly, screen rolety a čo nesmie chýbať v záhrade?

Prečo si vybrať práve screenové rolety?

screenoé rolety
 • Obmedzenie prieniku slnečného žiarenia - screeny absorbujú veľmi veľkú časť slnečnej energie a svetla. Zabraňujú tak nežiaducemu vyhrievaniu vnútorných priestorov. Predstavujú optimálnu ochranu pre udržanie izbovej teploty
 • Ochrana pred zlým počasím - screeny ochránia váš domov pred dažďom, vetrom, krúpami, snehom alebo inými nepriaznivými vplyvmi počasia aj keď máte otvorené okno.
 • Estetický a veľmi moderný vzhľad - screeny sú tiež nádherným dekoračným prvkom. Majú nadčasový vzhľad a vďaka nemu sa dokážu stať aj dokonalým tieniacim prvkom rodinného domu, či technických a administratívnych budov.
 • Veľmi jednoducho si regulujete svetlo - screeny poskytnú výbornú kontrolu nad svetlom. Zamedzujú nepríjemnému rušeniu slnečnými lúčmi ale zároveň ste v kontakte s okolitým svetom.
 • Ochrana proti hmyzu a nepriaznivými vonkajšími vplyvmi - ak sú screeny uzatvorené tak vám dokáže zabezpečiť aj ochranu proti hmyzu a tiež je výhodou že zmierni prienik prachu a alergénom do vnútra.

Sledujte nás aj na našom facebooku a ak máte nejaké otázky, pýtajte sa.

Najčastejšie otázky FAQ screenové rolety a ich odpovede:

Screenové rolety sú moderným a praktickým riešením pre zatienenie vášho domova alebo kancelárie. Tieto rolety sú vyrobené z kvalitnej textílie so skoro neobmedzenou životnosťou, ktorá dokáže účinne zamedziť prudkému slnečnému žiareniu a prieniku tepla, zatiaľ čo stále umožňuje spojenie s vonkajším svetom.

Screenové rolety sú k dispozícii v rôznych typoch, vrátane ZIPP screen rolety, Screen rolety, a Screen rolety vedené lankom. Ovládanie je jednoduché a môže byť pomocou vypínača, diaľkového ovládača alebo mobilnej aplikácie.

Screenové rolety sa hodia na vnútorné alebo vonkajšie použitie a sú najúčinnejšie voči vetru ZIPP screen rolety.

Ceny sa líšia podľa typu, veľkosti a dodávateľa, pričom sa pohybujú medzi 200 až 800 eurami.

V porovnaní s vonkajšími žalúziami, screenové rolety ponúkajú nielen dokonalé tienenie, ale aj úsporu energie a moderný vzhľad, ktorý sa dokáže skvele kombinovať s inými tieniacimi prvkami.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 19

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram