Automatické vonkajšie tienenie, oplatí sa vám ich kúpa?

28. júla 2023

Určite všetci poznáte klasické typy tienenia ako sú žalúzie a rolety. Tie sa delia a vonkajšie a vnútorné, pričom každý jeden druh má svoje špecifiká, plusy ale aj negatíva. Nedá sa povedať, ktorý typ je najlepší, pretože veľa záleží aj od toho či bývate v dome, byte alebo sa jedná o tienenie do pracovných budov. Čo ale vieme povedať je, že automatické žalúzie aj rolety sú o triedu vyššie ako tie klasické. My si dnes povieme niečo práve o automatických vonkajších žalúziách.

V čom sa líšia od klasických žalúzií? 

V jednoduchosti ovládania:

skúste si spomenúť koľkokrát denne meníte v polohu žalúzií? V lete keď svieti silné slnko to bude aj 5 krát. Pokiaľ máte vonkajšie tienenie, nastavovanie polohy žalúzií manuálne môže byť otravné a namáhavé. Pri pohone motorovom pohone vonkajších žalúzií je to jednoduchšie, no aj tak ich musíte ovládať zvnútra. Pri automatických žalúziách vám už nehrozí žiadne striehnutie na slnko a namáhavé točenie kľukou či stáčanie gombíkov. Tieto žalúzie sa ovládajú sami vďaka prednastaveným senzorom.

V sofistikovanej estetike:

už žiadne nevzhľadné kľuky, plno gombíkov či visiace šnúrky. S automatickými vonkajšími žalúziami vám odpadnú aj tieto starosti. Plynulý prechod zatvárania a otvárania vám poskytne komfort a luxus, o akom sa vám ani nesnívalo. Vďaka atraktívnemu vzhľadu sú tieto žalúzie vyhľadávané ľuďmi, ktorí chcú bývať funkčne, moderne a dizajnovo.

Vo funkčnosti:

ako sme si povedali, automatické žalúzie sú prednastavené, majú rôzne senzory a vďaka nim sú 100% funkčné. Zohľadňujú vonkajšie vplyvy, slnečné svetlo a mnoho iného. Zistíte, že doma máte zrazu ideálnu klímu, dostatok denného svetla, a to všetko bez toho, aby ste o tom museli premýšľať.

Na akom princípe automatické vonkajšie žalúzie fungujú? 

  • Na inteligentom automatickom princípe, ktorý reguluje tienenie miestnosti zvonku. Na základe geografických súradníc budovy pozná systém presnú polohu slnka, ako aj čas východu i západu. 
  • Automatické ovládanie žalúzií je plne automatické, vy nemusíte riešiť nič. Do úvahy sa pritom berú aj poveternostné podmienky ako vietor, búrka, dážď, sneh a iné.
  • Okrem toho, automatické vonkajšie žalúzie majú aj bezpečnostnú funkciu, plne zatiahnuté fungujú ako mechanická ochrana proti vlámaniu, a dokážete ich dokonca prepojiť aj s alarmom.
  • Okrem toho si ich viete nastaviť na simulovanie vašej prítomnosti keď ste napríklad na dovolenke, a to tak, že s budú zaťahovať a vyťahovať tak, ako keby v dome niekto bol. 
  • Podobne fungujú aj v prípade, ak je pred budovou napríklad strom, tieto inteligentné žalúzie dokážu zobrať aj toto do úvahy a nezatiahnu sa.
  • V zime keď svieti slnko sa automatické žalúzie zase naklonia, aby ste mohli využiť slnečné svetlo a teplo.
  • Vedeli ste, že inteligentné žalúzie vedia dokonca merať aj teplotu v miestnosti (pomocou senzorov umiestnených vo vnútri bytu)? Lamely sa nastavia tak, aby dovnútra preniklo minimum tepla, no zároveň maximum svetla. 
  • Vonkajšie rolety sa môžu niekedy pod silným mrazom poškodiť, to však pri automatických žalúziách nehrozí. Lamely sú nielen odolné, no v prípade mrazu sa dokážu automaticky zatiahnuť tak, aby sa zabránilo poškodeniu.
  • Tieto vonkajšie žalúzie si samozrejme môžete kontrolovať, prípadne meniť nastavenia priamo v smartfóne cez aplikáciu. Jedná sa teda o skutočne moderný systém.
  • Ako v prípade štandardných žalúzií, aj tieto automatické vonkajšie žalúzie nájdete v ponuke v rôznych farebných variáciách a veľkostiach.

Automatické vonkajšie sú samozrejme minimálne o polovicu drahšie ako klasické, no jedná sa skutočne o sofistikovanú a modernú techniku. Sú ideálne do moderných plne automatizovaných interiérov, a všade tam, kde sa nachádzajú vysoké francúzske okná, a veľké miestnosti prepojené s terasou.  

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 19

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram