Moderná záhrada

28. apríla 2021

Záhrady dnes už sú autentické a pomáhajú odrážať osobnosť ich majiteľov. V záhrade prídete k zážitkom aké vám neponúkne interiér. Často krát sa hovorí aj o tom, že bez domov bez záhrady ani nie je domovom. Ak máte záhradu iba narýchlo vybudovanú, tak to je ešte horšie ako keby ste žiadnu nemali. Záhrada by mala predstavovať súlad štýlu domu a exteriéru. Na výber máte z viacerých možností buď klasický vidiek alebo populárnu modernú záhradu. Moderná záhrada vám ponúka viac miesta, novodobý dizajn a príjemné miesto na relax.

moderna zahrada

Ak sa chystáte zariaďovať si záhradu, je dobré si všetko premyslieť a vopred si to navrhnúť, aby konečný výsledok nepôsobil chaoticky a mali by ste tam mnoho rozličných dizajnových prvkov.

Moderná záhrada a kombinovanie dizajnových prvkov.

Základom je kvalitný trávnik na pokrytie celej plochy vašej záhrady. Spolu s trávnikom prichádza aj jeho pravidelná údržba, kosenie a úprava. Záhrada je miesto, kde by ste sa mali cítiť príjemne, uvoľnene a tiež útulne. S týmto vám veľmi ľahko pomôžu prírodné materiály a trvalo udržateľný systém zatrávňovacej dlažby . Nepoužívajte žiadne napodobeniny - prírodu! Veľmi jednoducho si nakombinujte drevo, kameň a vodné prvky.

moderna zahrada

Drevo je jednak, praktické a okrem toho aj veľmi dizajnové. Okrasné dreviny pomedzi vysadené stromy, nábytok z dreva a mnoho iného. Drevo je naozaj vhodným materiálom či už do interiéru alebo exteriéru a to práve preto, lebo k nemu viete nakombinovať veľké množstvo iných materiálov. Či už dlažba na terase, záhradné dekorácie alebo perfekte upravený trávnik.

moderna zahrada

K drevu kameň - obklad na dome, okrasné skalky do vyvýšenej záhradky alebo kamene do záhonu. Jeden z ďalších prírodných materiálov, ktoré by v záhrade nemali chýbať.

moderna zahrada

Vodné prvky si na záhradu viete zaobstarať vo forme bazénu, okrasného jazierka, fontány alebo aj vonkajšej sprchy. Voda vás osvieži a vytvára príjemné efekty. K zeleni, drevu a iným prírodným materiálom sa perfektne hodí. V modernej záhrade si už vodu nahromadíte do nádrží rôzneho tvaru, odtiaľ preteká - originálne riešenia sú aj napríklad vodné steny alebo kaskády. Takéto miesto pre vás môže predstavovať relaxačnú a pokojnú zónu. Toto doceníte po dlhom namáhavom dni a určite to budú obdivovať všetci priatelia či susedia.

Prečítajte si tiež: Pergoly, screen rolety a čo nesmie chýbať v záhrade?

Bazén žiadna novinka

Bazén už nie je žiadnou novinkou. S týmto trendom každoročne rastie záujem vlastniť bazén. Čoraz častejšie sa stávajú obľúbené bazény do zeme. Tie už dnes vďaka modernej technológii predstavujú aj z dizajnového hľadiska veľmi zaujímavé prírodné dielo. Sviežejšiu vodu docielite aj s premyslenou skladbou organizmov alebo rastliniek, ktoré napomáhajú aj k čisteniu vody. Kúpanie v takejto vode je úplne iné na aké ste boli zvyknutí. Okrem sviežosti vody docielite aj úbytok chémie a voda bude voňavá a živšia.

moderná zahrada s bazenom

Záhrada pre deti i dospelých

Ak ste zvyknutí tráviť veľa času vonku, tak vaša záhrada by nemala predstavovať iba priestor plný zelene. Potrebujete správny záhradný nábytok aby ste sa mali kde zrelaxovať. Tak isto môžete porozmýšľať aj nad tým čo do záhrady ak máte malé deti. Možno niečo čo by ich motivovalo k častejšiemu tráveniu času vonku. V záhrade si veľmi ľahko vytvoríte priestor na cvičenie, hranie hier alebo už niekoľkokrát spomínanú relaxáciu. Skúsiť môžete trampolíny, rôzne preliezky.

K väčšej pohode húpacie siete, lehátka alebo hojdačky. Tu máte možností strašne veľa. Ak napríklad túžite aj po väčšom súkromí je dobré myslieť na to ako sa ochrániť. Dnes vám v tomto prípade môžu pomôcť živé ploty, dlhé záhony, okrasné vystrihané stromy alebo ak na terase nemáte súkromie pomôžete si zaobstaraním screenových roliet alebo bočnými markízami.

Zaujme vás aj: Príbeh jednej terasy v Senci.

moderna zahrada s bazenom
Aj takto môže vyzerať okolie moderného domu.

Nedeľný obed na záhrade

Zmena prostredia veľmi pozitívne vplýva na náš organizmus a preto aj, čas strávený vonku v príjemnom prostredí nie je na škodu. Čo tak letné opekačky alebo grilovačky. Vašu záhradu môžete aspoň pár krát do mesiaca premeniť na miesto, kde sa stretnete s celou rodinou a spoločne si niečo upečiete alebo ugrilujete. Jedlá, ktoré si takto pripravíte vonku chutia výborne. Čo taká špekačka alebo dobrá ryba na grile? Okrem nedeľného obedu s rodinou si na záhrade môžete užiť stretnutia aj s priateľmi a presedieť s nimi teple letné večery na vašej záhrade. Takto zažijete mnoho príjemných chvíľ.

Zelenina a ovocie

Rozmýšľali ste už nad tým čo vás v záhrade baví robiť najviac? Buď voľnočasové aktivity, koníčky alebo vás baví starať sa o záhradku. Okrem pekného trávnika, extravagantných kvetov či kríkov a moderného sedenia s tienením na terase mnoho z nás ale i vás si chce vyprodukovať vlastnú úrodu. Domáca zelenina, ovocie alebo voňavé bylinky, ktoré využijete aj pri varení, pečení alebo aj liečení. Určite tu máme medzi čitateľmi náruživých záhradkárov, ktorý sa môžu pýšiť so svojimi sadeničkami a vypestovanými plodinami.

záhrada

Mohlo by sa vám páčiť: Ako začať s kompostovaním?

záhrada

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
balcony 1Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu
Malé balkóny sú mnoho krát podceňované a nevyužité. Nemusíte sa však báť aj na malý balkón sa hocičo vojde. Zariaďte si balkón podľa svojich predstáv a so správnym výberom tieniacej techniky sa nenechajte odradiť ani otravným slnkom, ktoré znepríjemňuje pobyt na vašom balkóne. Ako ho najlepšie zatienite, aby ste si mohli vychutnať svoje balkónové posedenie počas celého dňa? […]
1 2 3 14

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram