Moderná záhrada

28. apríla 2021

Záhrady dnes už sú autentické a pomáhajú odrážať osobnosť ich majiteľov. V záhrade prídete k zážitkom aké vám neponúkne interiér. Často krát sa hovorí aj o tom, že bez domov bez záhrady ani nie je domovom. Ak máte záhradu iba narýchlo vybudovanú, tak to je ešte horšie ako keby ste žiadnu nemali. Záhrada by mala predstavovať súlad štýlu domu a exteriéru. Na výber máte z viacerých možností buď klasický vidiek alebo populárnu modernú záhradu. Moderná záhrada vám ponúka viac miesta, novodobý dizajn a príjemné miesto na relax.

moderna zahrada

Ak sa chystáte zariaďovať si záhradu, je dobré si všetko premyslieť a vopred si to navrhnúť, aby konečný výsledok nepôsobil chaoticky a mali by ste tam mnoho rozličných dizajnových prvkov.

Moderná záhrada a kombinovanie dizajnových prvkov.

Základom je kvalitný trávnik na pokrytie celej plochy vašej záhrady. Spolu s trávnikom prichádza aj jeho pravidelná údržba, kosenie a úprava. Záhrada je miesto, kde by ste sa mali cítiť príjemne, uvoľnene a tiež útulne. S týmto vám veľmi ľahko pomôžu prírodné materiály a trvalo udržateľný systém zatrávňovacej dlažby . Nepoužívajte žiadne napodobeniny - prírodu! Veľmi jednoducho si nakombinujte drevo, kameň a vodné prvky.

moderna zahrada

Drevo je jednak, praktické a okrem toho aj veľmi dizajnové. Okrasné dreviny pomedzi vysadené stromy, nábytok z dreva a mnoho iného. Drevo je naozaj vhodným materiálom či už do interiéru alebo exteriéru a to práve preto, lebo k nemu viete nakombinovať veľké množstvo iných materiálov. Či už dlažba na terase, záhradné dekorácie alebo perfekte upravený trávnik.

moderna zahrada

K drevu kameň - obklad na dome, okrasné skalky do vyvýšenej záhradky alebo kamene do záhonu. Jeden z ďalších prírodných materiálov, ktoré by v záhrade nemali chýbať.

moderna zahrada

Vodné prvky si na záhradu viete zaobstarať vo forme bazénu, okrasného jazierka, fontány alebo aj vonkajšej sprchy. Voda vás osvieži a vytvára príjemné efekty. K zeleni, drevu a iným prírodným materiálom sa perfektne hodí. V modernej záhrade si už vodu nahromadíte do nádrží rôzneho tvaru, odtiaľ preteká - originálne riešenia sú aj napríklad vodné steny alebo kaskády. Takéto miesto pre vás môže predstavovať relaxačnú a pokojnú zónu. Toto doceníte po dlhom namáhavom dni a určite to budú obdivovať všetci priatelia či susedia.

Prečítajte si tiež: Pergoly, screen rolety a čo nesmie chýbať v záhrade?

Bazén žiadna novinka

Bazén už nie je žiadnou novinkou. S týmto trendom každoročne rastie záujem vlastniť bazén. Čoraz častejšie sa stávajú obľúbené bazény do zeme. Tie už dnes vďaka modernej technológii predstavujú aj z dizajnového hľadiska veľmi zaujímavé prírodné dielo. Sviežejšiu vodu docielite aj s premyslenou skladbou organizmov alebo rastliniek, ktoré napomáhajú aj k čisteniu vody. Kúpanie v takejto vode je úplne iné na aké ste boli zvyknutí. Okrem sviežosti vody docielite aj úbytok chémie a voda bude voňavá a živšia.

moderná zahrada s bazenom

Záhrada pre deti i dospelých

Ak ste zvyknutí tráviť veľa času vonku, tak vaša záhrada by nemala predstavovať iba priestor plný zelene. Potrebujete správny záhradný nábytok aby ste sa mali kde zrelaxovať. Tak isto môžete porozmýšľať aj nad tým čo do záhrady ak máte malé deti. Možno niečo čo by ich motivovalo k častejšiemu tráveniu času vonku. V záhrade si veľmi ľahko vytvoríte priestor na cvičenie, hranie hier alebo už niekoľkokrát spomínanú relaxáciu. Skúsiť môžete trampolíny, rôzne preliezky.

K väčšej pohode húpacie siete, lehátka alebo hojdačky. Tu máte možností strašne veľa. Ak napríklad túžite aj po väčšom súkromí je dobré myslieť na to ako sa ochrániť. Dnes vám v tomto prípade môžu pomôcť živé ploty, dlhé záhony, okrasné vystrihané stromy alebo ak na terase nemáte súkromie pomôžete si zaobstaraním screenových roliet alebo bočnými markízami.

Zaujme vás aj: Príbeh jednej terasy v Senci.

moderna zahrada s bazenom
Aj takto môže vyzerať okolie moderného domu.

Nedeľný obed na záhrade

Zmena prostredia veľmi pozitívne vplýva na náš organizmus a preto aj, čas strávený vonku v príjemnom prostredí nie je na škodu. Čo tak letné opekačky alebo grilovačky. Vašu záhradu môžete aspoň pár krát do mesiaca premeniť na miesto, kde sa stretnete s celou rodinou a spoločne si niečo upečiete alebo ugrilujete. Jedlá, ktoré si takto pripravíte vonku chutia výborne. Čo taká špekačka alebo dobrá ryba na grile? Okrem nedeľného obedu s rodinou si na záhrade môžete užiť stretnutia aj s priateľmi a presedieť s nimi teple letné večery na vašej záhrade. Takto zažijete mnoho príjemných chvíľ.

Zelenina a ovocie

Rozmýšľali ste už nad tým čo vás v záhrade baví robiť najviac? Buď voľnočasové aktivity, koníčky alebo vás baví starať sa o záhradku. Okrem pekného trávnika, extravagantných kvetov či kríkov a moderného sedenia s tienením na terase mnoho z nás ale i vás si chce vyprodukovať vlastnú úrodu. Domáca zelenina, ovocie alebo voňavé bylinky, ktoré využijete aj pri varení, pečení alebo aj liečení. Určite tu máme medzi čitateľmi náruživých záhradkárov, ktorý sa môžu pýšiť so svojimi sadeničkami a vypestovanými plodinami.

záhrada

Mohlo by sa vám páčiť: Ako začať s kompostovaním?

záhrada

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 34

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram