Balkónová markíza či balkónová sieťka proti hmyzu?

17. mája 2021

Otravuje vás silné slnko alebo sa vám do bytu nasťahoval na nervy idúci hmyz? Veľmi dobre to poznáme, začína sa leto a spolu sním sa konečne vyčasilo. Komáre, muchy, včely to všetko sa prebudilo a hľadajú kam sa môžu nasťahovať. V dnešnom článku sa dočítate ako sa ešte pred sezónou ak už teraz nie je neskoro, viete ochrániť. Možno ste to ani nevedeli ale čo taká markíza na balkón pomôže? No a potom keď sa chcete rýchlo zbaviť komárov či múch tak balkónová sieťka už mala byť dávno namontovaná na dverách.

balkonova sietka proti hmyzu

Dnes už sa do popredia dostávajú stále modernejšie a modernejšie prevedenia či už v tieniacej technike alebo pri ochrane pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Ľudia hľadajú stále niečo luxusnejšie ale zároveň aj praktické. Keď máte záhradu s veľkou priestrannou terasou, je nám jasné že tam v lete trávite veľa svojho voľného času. Preto by mala mať vybavenie, ktoré vám dopraje chvíľu kľudu a nerušený pobyt vonku. A čo obyvatelia bytov alebo panelákov. Záhrada nikde a balkón je vaším jediným únikom. A viete čo ja napríklad bývam v dome a často krát keď idem domov okolo vynovenej bytovky v meste, tak si len zasnívam. Čo keby som tak teraz prišla domov a vychutnala si večeru alebo kávu v kľude na balkóne.

Nie raz sme už písali o tom že balkón by mal predstavovať oázu kľudu a nie len takzvané zabudnuté "bordel-miesto". O tom ako si zariadiť svoj balkón, na čo nezabudnúť a čo tam určite milo privítate sa dočítate v článkoch pod odsekom. V dnešnom článku Vám priblížime viac našich produktov, ktoré si môžete zaobstarať.

Balkónové sedenie

Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu

Ochrana proti slnku - balkónová markíza

Balkónové markízy sa vyrovnajú aj tým na terasách. Takže nemusíte ľutovať toho, že žiadnu nemáte. Tieň na balkóne vám zabezpečia a aj tieto typy tienenia. Markíza tohto prevedenia sa vysúva do priestoru. Na spodku sú oporné nohy, ktoré zabezpečia lepšiu stabilitu Ľahko dosiahnete požadovaný komfort.

Tento druh bol navrhovaný priamo na balkón, ale ak ste fanúšikom výsuvnej "terasovej" markízy tak to nepredstavuje žiadny problém. Aj takú markízu si viete osadiť na svoj balkón, len treba zvážiť rozmery a priestor a tiež premyslieť technické riešenie. Markízy si môžete regulovať manuálne s pomocnou kľukou alebo dnes už aj s elektronickým ovládačom. To už je na vašej osobnej preferencii.

balkonova markiza
Výsuvná terasová markíza

Prečítajte si aj tento článok: Markíza na balkón bez vŕtania, nie je to len sen.

Už žiadny hmyz v interiéry

Balkónová plisse sieťka proti hmyzu

Sieť s ktorou viete veľmi ľahko manipulovať, je skoro bez údržbová a zastaví sa kde chcete. Plisse prevedenie sietí sa dostáva čoraz častejšie do popredia. Získava si veľkú obľubu a to nie len vďaka svojej praktickosti ale aj svojmu modernému vzhľadu. Vyzerá veľmi luxusne a moderne. Väčšie rozmery nie sú žiadnym problémom.

Máte vonkajšie tienenie a povedali vám, že pod neho už sieťky nedostanete? Tak my vám zase chceme povedať, že sa to dá! Dá sa vyrobiť tenší typ presne tejto plisse siete a úplne v poriadku si ho viete umiestniť aj pod tienenie. Tento typ bol vyrobený presne pre túto problematiku.

balkonova sietka proti hmyzu

Rolovačka na balkón

Najideálnejší typ sieťky po zatepľovaní balkóna alebo ak máte dvere, ktoré sa neotvárajú do priestoru je rolovacia sieť. Väčšinou tento typ je vždy riešením pri problematických dverách. Používate je len vtedy kedy ju potrebujete. Sieťovina je potom chránená v boxe a vytiahnete ju opäť až bude treba. Jej ďalšou výhodou je, že sa zmestí aj pod vonkajšie rolety.

Pevná balkónová sieťka proti hmyzu

A v neposlednom rade tu máme pevnú sieť na dvere i okná. Zaobídu sa bez vŕtania do okna a dnes už ju viete inštalovať na všetky druhy okien. Pri tomto type sieťky si viete vybrať aj typ sieťoviny podľa vašich potrieb. Či už túžite po klasickej, ochrannej, anti-alergickej alebo novinkou pre Vás môže byť NANO-membrána, ktorá predstavuje dôležitú ochranu či už pre vás alebo celú rodinu. Veľkú obľubu si získala u alergikov alebo ľudí so zdravotnými problémami.

Pevné siete sú tiež favoritom aj väčšiny zákazníkov po celom Slovensku. Nerobia problémy ani väčšie rozmery a taktiež ak máte psíka alebo iné domáce zvieratko, priechod pre nich je zabudovaný rovno v sieťke. Tieto typy sieťok si viete inštalovať či už sami alebo Vám ich s radosťou prídu namontovať naši šikovní montéri.

balkonova sietka proti hmyzu
zdroj: luxaflex

A aby Vám nič neuniklo pozrite sa aj na toto: HNEĎ - SIEŤ!

Prečítajte si tiež

sieť proti hmyzu rolovacia na dverePrečo si zaobstarať siete proti hmyzu?
✔ Všetky výhody na jednom mieste. Leto na Slovensku prináša nielen príjemné teplé dni plné slnka, ale aj zvýšenú aktivitu hmyzu, ktorý môže byť nielen otravný, ale predstavuje aj zdravotné riziko pre nás a našich blízkych. Riešením, ako si užívať letné dni bez nevítaných návštevníkov, existuje niekoľko, no tým najrozšírenejším je osadiť doma či v práci siete […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Darčeky nielen na Vianoce blogDarčeky nielen na Vianoce.
Vianoce sa neodmysliteľne blížia a Vy ste presne ten vianočný škriatok, ktorý si nákup darčekov necháva na poslednú chvíľu? Alebo už pár týždňov trávite po večeroch čas tak že skrolujete všetky možné online obchody? Oh áno, myslím že túto situáciu všetci dobre poznáme a nielen na Vianoce! Nelámte si preto viac hlavu, pripravili sme pre Vás originálne […]
1 2 3 14

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram