Balkónová markíza či balkónová sieťka proti hmyzu?

17. mája 2021

Otravuje vás silné slnko alebo sa vám do bytu nasťahoval na nervy idúci hmyz? Veľmi dobre to poznáme, začína sa leto a spolu sním sa konečne vyčasilo. Komáre, muchy, včely to všetko sa prebudilo a hľadajú kam sa môžu nasťahovať. V dnešnom článku sa dočítate ako sa ešte pred sezónou ak už teraz nie je neskoro, viete ochrániť. Možno ste to ani nevedeli ale čo taká markíza na balkón pomôže? No a potom keď sa chcete rýchlo zbaviť komárov či múch tak balkónová sieťka už mala byť dávno namontovaná na dverách.

balkonova sietka proti hmyzu

Dnes už sa do popredia dostávajú stále modernejšie a modernejšie prevedenia či už v tieniacej technike alebo pri ochrane pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Ľudia hľadajú stále niečo luxusnejšie ale zároveň aj praktické. Keď máte záhradu s veľkou priestrannou terasou, je nám jasné že tam v lete trávite veľa svojho voľného času. Preto by mala mať vybavenie, ktoré vám dopraje chvíľu kľudu a nerušený pobyt vonku. A čo obyvatelia bytov alebo panelákov. Záhrada nikde a balkón je vaším jediným únikom. A viete čo ja napríklad bývam v dome a často krát keď idem domov okolo vynovenej bytovky v meste, tak si len zasnívam. Čo keby som tak teraz prišla domov a vychutnala si večeru alebo kávu v kľude na balkóne.

Nie raz sme už písali o tom že balkón by mal predstavovať oázu kľudu a nie len takzvané zabudnuté "bordel-miesto". O tom ako si zariadiť svoj balkón, na čo nezabudnúť a čo tam určite milo privítate sa dočítate v článkoch pod odsekom. V dnešnom článku Vám priblížime viac našich produktov, ktoré si môžete zaobstarať.

Balkónové sedenie

Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu

Ochrana proti slnku - balkónová markíza

Balkónové markízy sa vyrovnajú aj tým na terasách. Takže nemusíte ľutovať toho, že žiadnu nemáte. Tieň na balkóne vám zabezpečia a aj tieto typy tienenia. Markíza tohto prevedenia sa vysúva do priestoru. Na spodku sú oporné nohy, ktoré zabezpečia lepšiu stabilitu Ľahko dosiahnete požadovaný komfort.

Tento druh bol navrhovaný priamo na balkón, ale ak ste fanúšikom výsuvnej "terasovej" markízy tak to nepredstavuje žiadny problém. Aj takú markízu si viete osadiť na svoj balkón, len treba zvážiť rozmery a priestor a tiež premyslieť technické riešenie. Markízy si môžete regulovať manuálne s pomocnou kľukou alebo dnes už aj s elektronickým ovládačom. To už je na vašej osobnej preferencii.

balkonova markiza
Výsuvná terasová markíza

Prečítajte si aj tento článok: Markíza na balkón bez vŕtania, nie je to len sen.

Už žiadny hmyz v interiéry

Balkónová plisse sieťka proti hmyzu

Sieť s ktorou viete veľmi ľahko manipulovať, je skoro bez údržbová a zastaví sa kde chcete. Plisse prevedenie sietí sa dostáva čoraz častejšie do popredia. Získava si veľkú obľubu a to nie len vďaka svojej praktickosti ale aj svojmu modernému vzhľadu. Vyzerá veľmi luxusne a moderne. Väčšie rozmery nie sú žiadnym problémom.

Máte vonkajšie tienenie a povedali vám, že pod neho už sieťky nedostanete? Tak my vám zase chceme povedať, že sa to dá! Dá sa vyrobiť tenší typ presne tejto plisse siete a úplne v poriadku si ho viete umiestniť aj pod tienenie. Tento typ bol vyrobený presne pre túto problematiku.

balkonova sietka proti hmyzu

Rolovačka na balkón

Najideálnejší typ sieťky po zatepľovaní balkóna alebo ak máte dvere, ktoré sa neotvárajú do priestoru je rolovacia sieť. Väčšinou tento typ je vždy riešením pri problematických dverách. Používate je len vtedy kedy ju potrebujete. Sieťovina je potom chránená v boxe a vytiahnete ju opäť až bude treba. Jej ďalšou výhodou je, že sa zmestí aj pod vonkajšie rolety.

Pevná balkónová sieťka proti hmyzu

A v neposlednom rade tu máme pevnú sieť na dvere i okná. Zaobídu sa bez vŕtania do okna a dnes už ju viete inštalovať na všetky druhy okien. Pri tomto type sieťky si viete vybrať aj typ sieťoviny podľa vašich potrieb. Či už túžite po klasickej, ochrannej, anti-alergickej alebo novinkou pre Vás môže byť NANO-membrána, ktorá predstavuje dôležitú ochranu či už pre vás alebo celú rodinu. Veľkú obľubu si získala u alergikov alebo ľudí so zdravotnými problémami.

Pevné siete sú tiež favoritom aj väčšiny zákazníkov po celom Slovensku. Nerobia problémy ani väčšie rozmery a taktiež ak máte psíka alebo iné domáce zvieratko, priechod pre nich je zabudovaný rovno v sieťke. Tieto typy sieťok si viete inštalovať či už sami alebo Vám ich s radosťou prídu namontovať naši šikovní montéri.

balkonova sietka proti hmyzu
zdroj: luxaflex

A aby Vám nič neuniklo pozrite sa aj na toto: HNEĎ - SIEŤ!

Prečítajte si tiež

ako na hmyz v zahradeAntialergické sieťky na okná
O sieťkach na okná už počul každý, a zrejme si predstaví najskôr klasickú sieťku, ktorá slúži ako mechanická ochrana proti hmyzu. No okrem hmyzu sa nám cez otvorené okno do domu môže dostať prach, špina alebo rôzne veľké peľové častice. Ako to riešiť? Neotvárať okná vôbec? To zrejme nie je riešenie. Okno otvorené na vetračku má svoj […]
balcony 1Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu
Malé balkóny sú mnoho krát podceňované a nevyužité. Nemusíte sa však báť aj na malý balkón sa hocičo vojde. Zariaďte si balkón podľa svojich predstáv a so správnym výberom tieniacej techniky sa nenechajte odradiť ani otravným slnkom, ktoré znepríjemňuje pobyt na vašom balkóne. Ako ho najlepšie zatienite, aby ste si mohli vychutnať svoje balkónové posedenie počas celého dňa? […]
pergola 2Zimná záhrada a posedenie pod pergolou
Prečo je zimná záhrada doslova výhrou? Zimná záhrada alebo zasklená terasa poskytujú svojim majiteľom veľmi nevšedný priestor a potešenie v každom počasí. Môžeme si ju užívať v lete ale aj zime. Okrem toho ju môžete využiť aj na domácu kanceláriu či jednoducho na relax. Niektorí ľudia si do zimnej záhrady doprajú aj gril, a tak majú aj pridanú jedálenskú […]
1 2 3 10

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram