Markíza na balkón bez vŕtania, nie je to len sen.

22. apríla 2021

Je možné osadiť markízu bez vŕtania? Či už je dôvod technický, alebo praktický, takouto otázkou sa zaoberáme často. Dlho sme hľadali nejaké riešenie, ako by sme vedeli osadiť markízu bez jediného zavŕtania či už do steny, stropu alebo trámu.

Kedy treba zvážiť montáž takejto markízy?

Markíza na balkón bez vŕtania a kedy nie je možné vrtat do polystyrénu a nad ním nie je dostatok betónovej vrstvy pre pevné ukotvenie.

1, V prípade ak nemôžete, alebo nechcete vŕtať do steny.

Či už bývate v podnájme, alebo vám správca neumožní žiadne kotvenie do fasády, je takéto riešenie pravdepodobne jediným možným riešením.

Markiza na balkon bez vrtania
A ako teda vyzerá markíza nahodená na balkóne bez vŕtania?

2, V prípade ak po obhliadke na mieste, prípadne z dostupných informácii technik zváži že vŕtanie môže byť vážnym problémom pri stabilite namontovanej markízy.

Takýto stav môže spôsobiť buď veľká hĺbka zateplenia, neidentifikovateľný stavebný podklad, rôzne mäkké stavebné materiály, prípadne neidentifikovateľný, ale hlavne už na prvý pohľad tenký betón, či priečka. Kvalitnú markízu vždy zverte do rúk odborníkom, nikdy nepodceňujte toto najväčšie riziko zlyhania.

Markíza na pergole
A takto može vyzerať osadenie markízy na vašej pergole...

3, Ak sa nachádza nejaký kamenný obklad, ktorý rôzne trčí do priestoru a v takomto prípade zvážime všetky kotviace možnosti priamo na mieste, prípadne pre prvotné posúdenie je vhodné poslať podklady priamo k dopytu

Markiza na balkon bez vrtania
pár technických detailov

Väčšinou čím viac technických informácii nám zašlete pre posúdenie osadenia markízy na balkón či terasu alebo pergolu, tým lepšie vieme posúdiť a vyriešiť váš problém s osadením markízy.

V prípade ak s kotvením nie je žiadny technický problém, skúste sa pozrieť na článok z nášho blogu: Markíza nad terasu

Prečítajte si tiež

zahon 4Vyvýšený záhon z paliet
Máte svoju vysnívanú predstavu o vašej záhrade ale jej rozmery vám moc nedovoľujú realizovať všetky nápady? Máme tu pre vás alternatívu, s ktorou vaša záhrada bude plne využiteľná, účelová a ešte aj štýlová. Vyvýšený záhon z paliet alebo aj iného materiálu vám pomôže ušetriť veľa priestoru a stále dokáže priniesť čerstvú úrodu.  Ak ste zručný […]
ako spravne kurit v krbePäť tipov ako správne kúriť v krbe
Aj keď sa nepriaznivá ekonomická situácia dosť nepríjemným spôsobom podpísala na cene dreva, nič nenahradí teplo domova, ktoré dodáva praskajúce drevo v krbe. Je to magický okamih, ktorý núti ľudí zastaviť sa a spomaliť. No aj pri kúrení v krbe sa môžu vyskytnúť chyby, ktoré sa často odzrkadlia na technickom stave samotného krbu. Väčšina ľudí, ktorá kúri drevom […]
vypredajNovinky na jeseň a zimu 2021 od Bez hmyzu SK
Tak ako každé leto aj toto nám už po mali končí (bohužiaľ prišlo ochladenie pomerne skoro) a mi musíme začať myslieť na jesennú sezónu. Pozrime sa teda na to, aké práce a produkty nám v tomto období pribúdajú a na čo všetko sa dokážete pripraviť: Siete proti hmyzu Kto by to bol povedal, že sa siete proti hmyzu dajú […]
1 2 3 8

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram