Ako pripraviť trávnik na zimný spánok

25. augusta 2022

Bez ohľadu na to, ako poctivo ste sa starali o váš trávnik počas leta, na jeseň bude vyzerať unaveno a opotrebovane. Je to tak kvôli tomu, že horúce dni mu dali poriadne zabrať. A nemôžu za to len vaše malé ratolesti, ale aj vysoká spotreba živín počas prázdninovej sezóny. Preto je vhodné, aby ste na jeseň trávu ošetrili a pripravili na mrazivý zimný spánok.

Zimná príprava začína v októbri

Nenechávajte si zimnú prípravu na poslednú chvíľu. Váš trávnik by mal absolvovať všetky úkony pred príchodom prvých nočných mrazov. Niektorí odborníci sa však zhodujú, že tráva by mala byť zazimovaná dovtedy, dokým nočná teplota neklesne pod 7 stupňov. Naplánujte si preto všetky činnosti na koniec septembra a prvú polovičku októbra. Vyvarujete sa tak nepríjemným jarným prekvapeniam v podobe unaveného a oslabeného trávnika.

Kosenie trávnika

Čistite a poslednýkrát pokoste

Zimná príprava trávnika by mala začať čistením. Pohrabte lístie a pozbierajte konáre, ktoré počas chladných mesiacov trávu zbytočne vyčerpávajú. Potom naštartujte kosačku a poslednýkrát trávnik pokoste. Výšku kosenia však nastavte na 5 až 6 centimetrov. Inak riskujete, že zima stebla trávy poriadne potrápi. Príchodom jesene zabudnite tiež na prehnané polievanie. Toto ročné obdobie sa zvyčajne vyznačuje dobrou vlhkosťou a prílev vlahy navyše môže do vašej trávy zasiať neželané hubové ochorenia.

Vertikulácia a siatie

Prevzdušnenie je jedným z najdôležitejších krokov pred zazimovaním trávnika. Pedanti môžu napichovať trávu záhradnými vidlami, vy zvyšní pokojne použite vertikulátor. Pokiaľ máte čas a energiu, nasypte do dier piesok alebo iný záhradnícky posyp, aby ste zabránili ich opätovnému zatvoreniu. Následne vyberte vhodné semená pre váš druh trávy. Na dosievanie holých plôch je jeseň ideálnym ročným obdobím. Buďte však dôsledný a seje len tie semená, ktorými disponuje aj pôvodný trávnik. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Zimná záhrada , Bylinková záhrada na balkóne , Záhradné dekorácie

Nepodceňujte hnojenie

Hnojenie patrí k zazimovaniu podobne ako prevzdušnenie. Na jeseň by ste mali trávnik ošetriť draselným hnojovom. Draslík totiž zabraňuje hubovým ochoreniam a stimuluje koreňový systém. Proces hnojenia však zahájte približne mesiac pred posledným kosením, aby mala tráva dostatok času na regeneráciu.

Nechajte trávnik v zime odpočívať

S príchodom prvých mrazov a snehu sa na trávnik pozerajte len z okna. Odpočinok si po letných párty jednoznačne zaslúži, preto od neho držte čo najďalej nielen vaše návštevy, ale aj domáce zvieratá.

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
1 2 3 18

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram