Tienenie pre chaty a chalupy: vonkajšie žalúzie, pergoly.

17. februára 2021

Niektoré druhy roliet alebo žalúzií majú funkciu, že dokážu udržať príjemnú teplotu ale zároveň pomáhajú ochrániť Váš príbytok pred vykradnutím. Keď sa vyberiete na chatu alebo chalupu, väčšinovou ste tam bez klimatizácie. Preto mnoho z vás uvíta spôsoby ako sa chrániť pred letným horúčavami alebo pred mrazmi  v zime. Dočítate sa aký druh tienenia je na vašu chatku vhodná voľba. Každý si nájde to čo hľadá - od vonkajšieho tienenia cez markízy až po pergoly.

Vonkajšie žalúzie alebo rolety

Či už si vyberiete vonkajšie žalúzie alebo rolety, tak pri oboch je najväčšou výhodou to, že vaše priestory dokážu úplne zatemniť a predstavujú prekážku pre zlodejov. Takže ste viac v bezpečí ako sa vám môže zdať. Vôbec sa nemusíte báť skorých letných rán, kedy slnko vychádza veľmi skoro. Jednoducho si necháte zatiahnuté a môžete vyspávať a oddychovať do kedy sa Vám len zachce.

Vonkajšie tienenie taktiež zvyšuje tepelný komfort. V lete sa odrážajú svetelné lúče od povrchu materiálu, máte svoje súkromie a v zime zase neuniká teplo von z príbytku. Ak chcete docieliť aby výhľad z miestnosti bol obmedzený tak iba stiahnite predokenné rolety.

Vonkajšie žalúzie zas nebránia prístupu denného svetla, takže tie Vám umožnia výhľad von. V dnešnej dobe sú vonkajšie žalúzie TOP-ka, ale to je na Vás ktorý produkt si vyberiete. (Vonkajšie žalúzie)

Vonkajšie žalúzie
Markíza a Vonkajšie žalúzie

Tienenie v podkroví: to pravé pre strešné okno

Zatienenie strešných okien patrí medzi dosť špecifický typ tienenia ale to pre nás nie je predsa žiadny problém. Ak na chate alebo vašej chalupe máte obytné podkrovie tak určite strešné okná slúžia ako prívod čerstvého vzduchu alebo prívod svetla. Na strešné okná sa ľahko dajú nainštalovať látkové rolety na strešné okná. Ak ste však fanúšikom žalúzií, tak plisse žalúzie pre strešné okná sú jasná voľba. Riešení je hneď niekoľko.

Plisse pre strešné okno
Plisse pre strešné okno

Tienenie pre vonkajšie sedenie: markízy a pergoly

Povedzme si pravdu. Keď už sa vyberieme na chalupu alebo niekam do hôr na chatu tak väčšinu času trávime vonku. Áno samozrejme podľa počasia ale v lete sa tešíme teplu a tak radšej vysedávame na terase pred chalupou alebo si nájdeme nejaké zábavné aktivity.

Ak však chcete mať neprerušenú pohodu a vyriešiť problém večne svietiaceho slnka, tak jedným z výhodných riešení sú markízy. Či už máte v pláne len niečo predeliť alebo ich namontovať na terasy.

Markízy sa perfektne hodia presne na sedenie hneď pri chalupe. Ak hľadáte súkromie pred dotieravými pohľadmi na vašej terase, prípade ochranu pred zapadajúcim slnkom - bočné markízy sú určené presne pre vás. Markíza sa kotví o stenu alebo iný pevný predmet. Pri vytiahnutí sa upevňuje na opačnom konci o dodaný držiak bočnej markízy.

Čítajte aj: Chcete mať väčšie súkromie doma a na záhrade?

Markízy na terasu sa montujú prevažne na stenu alebo strop. Správne uchytená markíza znesie aj občasný vietor, nemusíte sa báť, že sa vám niečo stane s markízou, prípade s terasou pod ňou. Všetky detaily je však potrebné prejsť a odsúhlasiť dopredu, aby sme predišli zbytočným prekvapeniam.

Ak túžite po väčšom súkromí tak ďalším návrhom, ktorým docielite súkromie sú pergoly. Pohľad zvonku bude pôsobiť luxusneštýlovo. Týmto výberom rozhodne nič nepokazíte.

Ak sa chcete vonku chrániť proti vetru a čo najdlhšie si užívať pobyt v pergole, tak si ju viete zatieniť najlepšie screenovými roletami. Tie sú odolné voči vetru, ste v kontakte s okolím a tiež ste chránení pred slnečným žiarením. Pergoly ďalej viete využívať aj v záhrade len pri pestovaní nejakej zeleniny. Tie už ale nebudú určené na pohodu a relax.

V budúcich článkoch sa dočítate ako najlepšie zatieniť balkón alebo čo je in v novom bývaní. Verím, že tieto blogy Vám aspoň dávajú inšpiráciu alebo pomôžu pri rozhodovaní. Nezabudnite nás sledovať aj na našej facebookovej stránke aby Vám nič neuniklo.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 29

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram