Tienenie pre chaty a chalupy: vonkajšie žalúzie, pergoly.

17. februára 2021

Niektoré druhy roliet alebo žalúzií majú funkciu, že dokážu udržať príjemnú teplotu ale zároveň pomáhajú ochrániť Váš príbytok pred vykradnutím. Keď sa vyberiete na chatu alebo chalupu, väčšinovou ste tam bez klimatizácie. Preto mnoho z vás uvíta spôsoby ako sa chrániť pred letným horúčavami alebo pred mrazmi  v zime. Dočítate sa aký druh tienenia je na vašu chatku vhodná voľba. Každý si nájde to čo hľadá - od vonkajšieho tienenia cez markízy až po pergoly.

Vonkajšie žalúzie alebo rolety

Či už si vyberiete vonkajšie žalúzie alebo rolety, tak pri oboch je najväčšou výhodou to, že vaše priestory dokážu úplne zatemniť a predstavujú prekážku pre zlodejov. Takže ste viac v bezpečí ako sa vám môže zdať. Vôbec sa nemusíte báť skorých letných rán, kedy slnko vychádza veľmi skoro. Jednoducho si necháte zatiahnuté a môžete vyspávať a oddychovať do kedy sa Vám len zachce.

Vonkajšie tienenie taktiež zvyšuje tepelný komfort. V lete sa odrážajú svetelné lúče od povrchu materiálu, máte svoje súkromie a v zime zase neuniká teplo von z príbytku. Ak chcete docieliť aby výhľad z miestnosti bol obmedzený tak iba stiahnite predokenné rolety.

Vonkajšie žalúzie zas nebránia prístupu denného svetla, takže tie Vám umožnia výhľad von. V dnešnej dobe sú vonkajšie žalúzie TOP-ka, ale to je na Vás ktorý produkt si vyberiete. (Vonkajšie žalúzie)

Vonkajšie žalúzie
Markíza a Vonkajšie žalúzie

Tienenie v podkroví: to pravé pre strešné okno

Zatienenie strešných okien patrí medzi dosť špecifický typ tienenia ale to pre nás nie je predsa žiadny problém. Ak na chate alebo vašej chalupe máte obytné podkrovie tak určite strešné okná slúžia ako prívod čerstvého vzduchu alebo prívod svetla. Na strešné okná sa ľahko dajú nainštalovať látkové rolety na strešné okná. Ak ste však fanúšikom žalúzií, tak plisse žalúzie pre strešné okná sú jasná voľba. Riešení je hneď niekoľko.

Plisse pre strešné okno
Plisse pre strešné okno

Tienenie pre vonkajšie sedenie: markízy a pergoly

Povedzme si pravdu. Keď už sa vyberieme na chalupu alebo niekam do hôr na chatu tak väčšinu času trávime vonku. Áno samozrejme podľa počasia ale v lete sa tešíme teplu a tak radšej vysedávame na terase pred chalupou alebo si nájdeme nejaké zábavné aktivity.

Ak však chcete mať neprerušenú pohodu a vyriešiť problém večne svietiaceho slnka, tak jedným z výhodných riešení sú markízy. Či už máte v pláne len niečo predeliť alebo ich namontovať na terasy.

Markízy sa perfektne hodia presne na sedenie hneď pri chalupe. Ak hľadáte súkromie pred dotieravými pohľadmi na vašej terase, prípade ochranu pred zapadajúcim slnkom - bočné markízy sú určené presne pre vás. Markíza sa kotví o stenu alebo iný pevný predmet. Pri vytiahnutí sa upevňuje na opačnom konci o dodaný držiak bočnej markízy.

Čítajte aj: Chcete mať väčšie súkromie doma a na záhrade?

Markízy na terasu sa montujú prevažne na stenu alebo strop. Správne uchytená markíza znesie aj občasný vietor, nemusíte sa báť, že sa vám niečo stane s markízou, prípade s terasou pod ňou. Všetky detaily je však potrebné prejsť a odsúhlasiť dopredu, aby sme predišli zbytočným prekvapeniam.

Ak túžite po väčšom súkromí tak ďalším návrhom, ktorým docielite súkromie sú pergoly. Pohľad zvonku bude pôsobiť luxusneštýlovo. Týmto výberom rozhodne nič nepokazíte.

Ak sa chcete vonku chrániť proti vetru a čo najdlhšie si užívať pobyt v pergole, tak si ju viete zatieniť najlepšie screenovými roletami. Tie sú odolné voči vetru, ste v kontakte s okolím a tiež ste chránení pred slnečným žiarením. Pergoly ďalej viete využívať aj v záhrade len pri pestovaní nejakej zeleniny. Tie už ale nebudú určené na pohodu a relax.

V budúcich článkoch sa dočítate ako najlepšie zatieniť balkón alebo čo je in v novom bývaní. Verím, že tieto blogy Vám aspoň dávajú inšpiráciu alebo pomôžu pri rozhodovaní. Nezabudnite nás sledovať aj na našej facebookovej stránke aby Vám nič neuniklo.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 21

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram