Pracovný kútik a viac kľudu

19. mája 2021

Možno ste pri prvom zariaďovaní nemysleli na všetko dopredu a časom ste zistili, že vám v dome chýba miesto pre prácu. Pri zariaďovaní väčšinou beriete ohľad na celú rodinu a snažíte sa si príbytok zariadiť tak aby každá izba bola plne využiteľná a hlavne praktická. Časom možno prídete na to, že aj doma potrebujete mať miesto, kde budete môcť pracovať.

pracovný kútik

Ak vo vašom zamestnaní pribudla nová možnosť práce z domu, možno máte viac zamestnaní alebo ste mamička na materskej a snažíte si privyrobiť. Tak v takýchto prípadoch určite privítate doma pracovný kútik, do ktorého sa zavriete a budete mať kľud na výkon svojich povinností. Okrem toho za posledný rok sa z "homeofficu" stal nový životný štýl aj práve kvôli vírusovej korona kríze.

Ako si doma zariadiť takýto pracovný kútik? Bez toho aby ste museli pristavovať novú izbu alebo robiť nejaké vážnejšie zásahy? V dnešnom článku nájdete pár typov alebo nápadov ako na to.

Mohlo by vás zaujímať aj: Telocvičňa, kino alebo rande? – Ako si nahradíte tieto služby doma?

Predeľ miestnosti

Miesto na prácu môžete mať v dome naozaj všade - v izbe, v obývačke alebo aj v kuchyni. Pracovný stôl so stoličkou napracete naozaj všade ale čo zbytok rušivých elementov v miestnosti? Ako napríklad televízia, rádio, deti alebo domáci maznáčikovia. V takomto prípade môžete porozmýšľať nad predelením miestnosti. Na takýto predel v miestnosti sa môžete porozhliadnuť napríklad po japonských stenách alebo ešte väčšiu obľubu si získali vertikále žalúzie. Tie sa perfektne hodia do väčších priestorov, sú moderné a vyzerajú elegantne. Okrem toho väčšina kancelárskych priestorov obľubuje presne tento typ interiérového tienenia a možno vám navoda pocit, že nie ste doma ale v práci.

TIP od nás: Pri zariaďovaní vášho kancelárskeho kútika nezabudnite ani na kvalitnú pracovnú stoličku. Aj keď si možno myslíte, že vám úplne bude stačiť stolička z kuchyne, mýlite sa. Základom je správne sedenie a držanie tela. Chrbát sa Vám za to neskôr poďakuje. Tak ako v kancelárii tak tak aj pri homeoffice!

Pracovný kútik
Tak isto ako je dôležitá poloha sedenia dbajte aj na pravidelný oddych, natiahnutie sa alebo si spravte pár krokov po dome a potom pokračujte ďalej v práci.

Najlepšie miesto pre svoj pracovný kútik?

Izba? Obývačka? Ktoré izby v dome nám ponúknu vhodný priestor na homeoffice? U každého by malo platiť pravidlo práca do postele nepatrí a preto by ste sa mali snažiť vyhnúť sa tomu aby ste ležali v posteli a tak pracovali. Práca z domu prináša svoje výhody ale do spálne si ju nezaťahujte.

Ak to inak nejde a žiadna miestnosť v dome vám neposkytuje podmienky na vytvorenie si svojho kútika, tak v spálni na predel miestnosti vyberte takú látku, ktorá čo najmenej prepustí svetlo. Spravte si režim kedy pracovať začnete a naopak kedy skončíte.

Avšak najlepším riešením by bolo zabývať sa v obývačke alebo niekde úplne mimo obytnej zóny vášho domu. Ak máte v dome viac izieb, ktoré sa nevyužívajú alebo sú z nich len skladovane prebytočných vecí - vrhnite sa do upratovania, vypracte si ich a nasťahujte si tam pracovňu.

Kútik na prácu sa zmestí všade, aj do chodby, pod schody alebo do podkrovia ak to podmienky dovoľujú.

Prečítajte si aj: Podkrovie a jeho pestré využitie

Rozdeľte si úlohy a zbytočne sa nestresujte

Pracovný kútik - typy a rady:

Ak pracujete doma, je veľmi dôležité aby ste si v interiéri vytvorili také podmienky na prácu, ktoré vás budú motivovať. Veľmi dôležité je dodržiavať pravidelný režim aby ste časom nezleniveli alebo si neodvykli od práce mimo domu. Vstaňte zavčasu a nevyspávajte do obeda. Pripravte si chutné raňajky a v pohodlí sa pustite do práce.

Práca z domu vám prináša pocit pohodlia a určite väčšina z vás si užíva to, že môže celý deň byť v teplákoch a mikine. Ak Vás však čaká online hovor alebo niečo podobné nezabudnite sa upraviť, slušne obliecť aby sme spravili dobrý dojem.

Na písacom stole si udržujte poriadok a nemiešajte si ostatné veci so svojimi pracovnými - majte vo veciach prehľad. Pracovný kútik je najlepšie situovať k oknu aby ste mali prísun denného svetla, avšak regulujte si svetlo pomocou žalúzií alebo interiérových roletiek, aby vás jasné svetlo nevyrušovalo.

Bambusové žalúzie

Ak pracujete večer, zvoľte si aj správne osvetlenie, či už stolnú lampu alebo kvalitné osvetlenie v celom interiéri. Neničte si oči a ak vaša práca vyžaduje časté trávenie času za počítačom alebo mobilom, nezabúdajte na prestávky.

Pravidelne si vetrajte miestnosť aby ste mali prísun čerstvého vzduchu, ak sa vyčasí a konečne oteplí, zoberte si zo sebou niekedy prácu na balkón či terasu. Zmena prostredia často pôsobí na nás pozitívne a môžeme ľahko prísť na nové nápady alebo vylepšenia.

Prečítajte si tiež

Ušetrite peniaze: Návod na výmenu silónu na žalúziách
Tento návod je určený pre šikovných domácich majstrov, ktorí si chcú ušetriť peniaze za služby profesionálov pri výmene silónu na žalúziách. Po prečítaní tohto návodu budete vedieť, ako si sami vymeniť silón na žalúziách od A po Z. AK SI CHCETE OBJEDNAŤ NOVÉ ŽALÚZIE, POZRITE SA NA INTERIÉROVÉ ŽALÚZIE OD BEZHMYZU A NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 30

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram