Podkrovie a jeho pestré využitie

8. apríla 2021

Čo skrývate vo svojom podkroví? Na takúto otázku by ste od väčšiny ľudí dostali odpoveď typu – haraburdy, bordel, sezónne veci alebo mnohí ani nevedia čo všetko by tam našli. Skúste sa pozrieť a možno aj vy zistíte, že tam máte plno nepodstatných vecí, ktoré len zaberajú miesto a chytajú prach. Podkrovie nemusí byť len sklad harabúrd ale pokojne si z neho viete spraviť priestor, ktorý Vám ponúkne pestré využitie. Vypustite na povrch svoju kreatívnu dušu. Pripravili sme si pre Vás pár skvelých nápadov, vďaka ktorým aj vaše podkrovné miestečko dostane nový nádych a plno možností využitia.

podkrovná izba

Pokojné miesto pre prácu

Ak hľadáte to správne miesto pre prácu alebo  len pokojné miestečko pre vaše aktivity tak podkrovie vám ponúka túto možnosť. Podkrovie je oddelené od zvyšnej časti domu a preto práve tu budete menej vyrušovaní. Malá pracovňa pre ľudí ktorý si radi nesú prácu aj domov alebo len tiché miesto pre domáce práce. Z podkrovia si môžete naozaj spraviť čo vám len fantázia dovolí – dielnička pre domáce práce, homeoficce, ktorý by ste v aktuálnej koronovej situácii využili asi najviac alebo miesto pre vzdelávanie sa. Pri hocičom, čo máte v pláne praktizovať v podkrovnej izbe uvítate určite dostatok svetla, ktoré tento priestor ponúka. Výberom vhodných okien a správnej tieniacej techniky si v podkroví vytvoríte príjemné prostredie na všedné aktivity počas celého dňa.

Pohodlný spánok

Predstavte si to, pohodlný matrac príjemná teplota v izbe a výhľad na nočnú oblohu. Aké by to bolo zaspávať presne pod hviezdami? Pohľad na nočnú oblohu vás upokojí a ešte sa Vám bude aj lepšie zaspávať. Bez televízie a iných rušivých zvukov či svetla – len svit mesiaca a hviezdy. Podkrovie predstavuje v prvom rade veľmi útulné miesto,  ktoré nie len stimuluje priebeh vášho spánku ale aj tu docielite pokojný a hlavne kvalitný spánok.

podkrovie a pohodlie pri spánku

Aby Váš spánok bol naozaj kvalitný a nechcete aby Vás ráno prebudili skoré slnečné lúče tak strešné okná viete ochrániť dizajnovými roletami v rôznych farbách alebo praktickými plisse žalúziami na strešné okná. Nenechajte sa rušiť a doprajte si pokojný spánok.

podkrovie
Detská izba v podkroví musí byť sen každého dieťaťa.

Prečítajte si tiež čo nesmie chýbať v detskej izbe, o tom sme písali v minulom článku: Zariaďujeme detskú izbu – aký nábytok farby a rolety nesmú chýbať?

Filmoví fanúšikovia v podkroví.

Filmoví a seriáloví fanúšikovia traste sa. Po tomto si minimálne väčšina z vás vrátane mňa pôjde vypratať podkrovie, vytriedi všetky nepotrebné veci a premení podkrovie na domáce kino. Skvelá zašívareň pre tínedžerov ale aj pre vás dospelých. Stačí spraviť poriadok, zaobstarať pohodlné sedenie – to môžu byť tulivaky, sedačka, kreslá alebo len plno vankúšov a teplá deka. Kúpite premietač, televízor, plátno alebo iba zoberiete obyčajnú starú plachtu od babky zo skrine a domáce kino vo vašom podkroví je na svete. Zorganizujte si kino večer a zabavte sa či už celá rodina alebo len s priateľmi.

Vychutnajte si spolu s priateľmi váš obľúbený film

Ak máte podkrovie bez okien tak tam nie je žiadny problém. Veď filmy treba pozerať v temnej miestnosti, ak však vaše podkrovie má strešné okná treba myslieť na ich zatienenie. V tom prípade musíte zvoliť správnu tieniacu techniku už podľa situovaného okna.

Podkrovie - priestor pre všetko

O tom, že skrine s oblečením zaberajú najviac miesta v každej izbe, kde ich je treba a stále to je málo nemusíme ani spomínať. Podkrovie vie tento problém riešiť veľmi rýchlo a efektívne. Môžete sa zbaviť skríň v samostatných izbách a všetky ich presťahovať na jedno spoločné miesto. Vytvoríte si tak miesto navyše v každej izbe, kde mala byť skriňa a už tam byť nemusí. Všetko oblečenie bude na jednom mieste a nebudete musieť stresovať čo kde máte hľadať. Veľký spoločný šatník isto ocenia všetci členovia rodiny.

Bude Vás zaujímať: Tip na karanténu: Domáce kino aj cez deň!

Kúpeľňa v podkroví?

Zariadiť si kúpeľňu priamo v podkroví predstavuje veľmi praktický spôsob využívania tohto priestoru. Nehovoriac o tom, že podkrovie má veľa miesta a preto nemusíte riešiť problém, čo kam umiestniť a či sa to tam zmestí. Poznáte to aj vy tá večná dilema pri zariaďovaní či vaňa alebo sprchový kút? Hore si môžete zaobstarať oboje bez problémov. Denné svetlo prostredníctvom okien v podkroví opticky zväčší interiér a vy si pri rannej sprche vychutnáte výhľad z vrchu alebo si svetlo budete môcť regulovať pomocou žalúzií.

Podkrovie a kuchyňa? Veď prečo nie?

Možno si poviete – kuchyňa v podkroví? To asi nie. Prečo však áno? Priestory slúžiace na varenie, pečenie alebo spoločné jedenie situované v podkroví sú veľmi dobré rozhodnutie. Je tu hneď niekoľko dôvodov, ktoré vás možno presvedčia o tom, že to je naozaj tak. Ako prvé hneď môžeme spomenúť rýchlu ventiláciu priestoru z kuchynských výparov. Poznáte to napríklad hlave tí, ktorí máte spojené kuchyne s obývačkou. V podkroví stačí otvoriť okná a hneď máte prečistený vzduch. Kuchyňa je potom vyvetraná oveľa rýchlejšie ako niekde na prízemí. Predídete šíreniu sa a usadeniu sa vlhkosti v stenách domu. Okrem tejto výhody nám nejde nespomenúť súkromie, ktoré dosiahnete tým že kuchyňa nebude spojená napr. už so spomínanou obývačkou alebo si počas jedenia každý člen rodiny vychutná príjemný výhľad.

podkrovie
Moderná kuchyňa môže v podkroví vyzerať aj takto.

Voľný čas v posilňovni alebo vlastná gameroom

Ak patríte k nadšencom cvičenia alebo sa vo voľnom čase venujete nejakému športu či navštevujete radi posilňovňu – tak si ju môžete zariadiť aj doma a nemusíte nikam chodiť. Áno a kde? Veľkou výhodou podkrovia je aj široký pôdorys aspoň vo väčšine prípadov a preto by ste si vedeli náčinie rozložiť tak aby všade bolo miesto. Okrem toho určite získate aj veľa miesta na voľný pohyb takže by ste si mohli zacvičiť svoje obľúbené cviky.

Ďalšia výhoda, ktorá bola už mnohokrát spomínaná je súkromie, ktoré oceníte najmä pri cvičení jogy alebo meditácii. Okrem toho tí čo sa hanbia chodiť do posilňovne lebo neznášajú pohľady ostatných si budú môcť pokojne cvičiť sami bez zvedavých očí. Čo viac si priať?

podkrovie
Vysnívaná posilňovňa u vás doma

A nemusí z toho byť len fitness priestor ak hráte na nejaký hudobný nástroj presťahujte sa hore - skúšajte a zdokonaľujte sa. Ďalším variantom môže byť tiež "gameroom" pre tých ktorý nemajú v dome miesto na svoje obľúbené hry alebo s partiou kamarátov nemajú kde tráviť čas, zoberte ich hore a vytvorte si tam miestnosť podľa vlastných predstáv.

voľný čas v podkroví
Miesto na oddych a sľúbené súkromie.

Takže ako ste sa mohli dočítať, podkrovie nepredstavuje miestnosť presne len na jeden účel. Ponúka vám pestrú škálu využitia tohto priestoru. Možno Vás tieto typy inšpirujú pri novostavbe, kedy sa budete len rozhodovať ako a kde si zariadite jednotlivé izby. A ak sa chystáte prerábať či rekonštruovať starší dom, tiež tu nájdete šikovné nápady ako ho efektívne zariadiť a využiť pri tom podkrovie na niečo užitočné. A keď už je zahádzané haraburdami tak ste sa práve dozvedeli, že to môžete veľmi rýchlo zmeniť a vytvoriť si tam miestečko pre seba a pre to čo potrebujete.

Mohlo by vás zaujímať aj: Ako si zariadiť prvé vlastné bývanie?

Prečítajte si tiež

BAMBUSICBambusové rolety
Ak hľadáte skutočne lacné a ekologické riešenie čo sa týka vnútorného tienenia, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Tento prírodný materiál je dostupný, a nemusí sa ani extra upravovať, vďaka čomu je výsledný produkt cenovo veľmi dostupný. Bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu, a do všetkých interiérov, kde si domáci radi potrpia na prírodné doplnky. […]
hhhVintage štýl bývania
  Štýl bývania, ktorý je overený už rokmi v kombinácii s moderným zariadením sa môže predstaviť aj ako návrat do minulosti. Vintage štýl dýcha nostalgiou ale aj romantikou v jednom. Častokrát sa tu nájdu staršie kúsky, ktoré naberajú aj na svojej hodnote. Keramické figúrky po vašej babke alebo strýkove staré kukučkové hodiny? Tieto kúsky by […]
kupelna 04 1Inšpirácie kúpeľne
Chystáte sa ísť bývať do novostavby a potrebujete si zariadiť kúpeľnu? Už je načase zrekonštruovať tú starú?  Kúpeľna  je miesto, ktoré navštevujete hneď ráno po prebudení, počas celého dňa ale aj tesne pred spánkom. Trendy sa menia a doba ide dopredu, preto aj príslušenstvo a všetko zariadenie je dnes už modernejšie. Dnes by sme vám […]
1 2 3 9

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram