Obývačka s krbom

12. novembra 2021
obývačka s krbom

Dnes už by v žiadnej novostavbe nemal chýbať krb v obývačke. Ak si myslíte, že je to starodávne a dnes už máte množstvo iných spôsobov vykurovania ako dokladať drievka do krbu, tak ste na omyle. Mnohé domácnosti vďaka krbom dali zbohom prívodu plynu. Ide samozrejme aj o otázku vkusu, krb vám neslúži len na prísun tepla ale tak isto dotvára estetickosť v priestore. To asi ani netreba spomínať, že je dominantným kúskom vo vašom interiéry. Hodí sa priam do každého zariadia, či už ste fanúšikom minimalistického, severského, vidieckeho či iného štýlu bývania.

Tradičnosť v obývačke

Krb najviac vynikne vo veľkých a priestranných izbách, avšak nemusíte sa držať len tejto teórie pretože aj v menších priestoroch dokáže privodiť príjemnú atmosféru. Jediné čo si musíte vybrať je správne miesto. Ak sa chcete držať tradičnosti tak charakteristickými známkami sú klasické kamenné obklady, či už okolo krbu alebo jeho rímsy. Ak rozmýšľate nad niečím modernejším obľúbené sú krémové jemné odtiene alebo biela farba.

Dekorácie na obohatenie interiéru si môžete poukladať na samotný krb alebo na poličku nad krbom. Dnes už je mnoho variácií ako si tento prvok zakomponovať do zariadenia interiéru.

krb v interiéry
Jednoduchá kombinácia svetlých a bielych odtieňov vám privodí pocit elegancie a pohodlia.

Moderná obývačka s krbom

Krby zvyknú mať rovné a jednoduché línie. Do popredia obľúbenosti sa dostali akurát nízke a široké krby. O perfektný dizajn, ktorý vás nadchne sa postará krb, v ktorom budete z boku vidieť plamene. Väčšinou sú obložené bridlicovými kameňmi či obkladmi imitujúce drevo. Ak sa chcete držať jednoduchosti postačia aj holé steny s upravenou povrchovou omietkou.

Mohlo by sa Vám páčiť aj: Škandinávsky štýl – obývačka snov

Spôsoby zariadenia interiéru s dominanciou krbu

  • Rozdeľovací prvok v miestnosti? Prečo nie? Podľa mňa je to super nápad ako si spestriť interiér. Takéto riešenie zaujme nie len Vás ale aj každú návštevu vo vašej domácnosti. Môžete si to doladiť vkusnou knižnicou z dreva a vaše večery sa môžu premeniť na pokojný oddych s knihou v ruke pri rozhorúčenom krbe. Tehlový obklad dodá štýl i nežnú romantiku a vy sa môžete tešiť z pokojnej atmosféry, ktorá bude symbolizovať pravé teplo domova. Tak čo vy na to?
  • Nežná elegancia s krbom umiestneným blízko pri oknách ohromne vytvára efekt dokonalosti v domácnosti. Ak si interiér zladíte v jemných odtieňoch sivej farby, tak antracitový náter na krbe je už naozaj len čerešničkou na torte. Veľmi jednoduchý, nenáročný nápad a pritom si vizuálne získa drvivú väčšinu.
  • Stredobod pozornosti - v presnom strede obývačky. Tam kde trávite najviac svojho voľného času, s knižkou v ruke, pri celovečernom filme, leňošení na gauči alebo posedenie pri kávičke s návštevou. Kde je teplo tak tam je aj láska. Krb v tomto zariadení predstavuje dominantnosť v celom interiér a vytvára veľmi efektný dojem.

Zariadenie interiéru bez zbytočností.

Keď už rozmýšľate nad celkovým zariadením vašej domácnosti, tak si skúste vybrať z vašich obľúbených farieb a do nich zladiť aj dekorácie. Pri výbere farebných kombinácii nezabúdajte napríklad aj a správny výber roletky, alebo farbou sedačky. K tehlovému obkladu by ste mohli zvážiť drevo alebo tmavý kov a zaklincovať to dekormi zo skla. Ak sa však držíte svetla a jasných tónov určite ostaňte pri jemných stierkach a vneste si do interiéru viac zelene.

izba

Rozmýšľate ešte čo doladiť do interiéru a vytvoriť tak naozaj dokonalý vizuálny zážitok z priestoru? Tak skúste dať šancu tomuto zaujímavému druhu tienenia okien. Látkové plissé žalúzie dodajú vášmu príbytku neobyčajný vzhľad. Na výber máte z toľkých farieb, že nebude problém s kombináciou dekorácií alebo ďalšími masívnejšími kusmi nábytku.

Prečítajte si tiež: Ako zatieniť okno? alebo Ušetrite na kúrení a chladení, zaobstarajte si vonkajšie rolety.

Krbové kachle v obývačke

Dizajn starších kachieľ dnes svedčí aj v modernej obývačke. Boli síce jeden z mála spôsobov vykurovania v minulých storočiach ale opäť sa dostávajú do popredia a nás to veľmi teší. Nemusíte sa vôbec obávať, že by vám zničili moderný vzhľad vašej obývačky. Viete si ich aj zavesiť a môžu len tak voľne visieť zo stropu. Nedotýkajú sa zeme a ako ďalšie plus je, že pasujú ku drevu alebo jeho imitácii. Rôzne spôsoby ich ukotvenia sa ponímajú ako dizajnový prvok.

kachle

Vianoce a spoločné chvíle

Dokonalú uvoľnenú vianočnú atmosféru v kruhu rodiny si vychutnajte v príjemnom teple šíriaceho z krbu. Ten umocní autentický okamih už nič viac nebudete musieť riešiť. V čase vianočnom všetka výzdoba a vôňa vianočných koláčikov privodí pocit ako z rozprávky. Tak si už len užívajte svoju pohodu a nenechajte sa zastrašiť chladnými dňami.

Prečítajte si tiež

BAMBUSICBambusové rolety
Ak hľadáte skutočne lacné a ekologické riešenie čo sa týka vnútorného tienenia, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Tento prírodný materiál je dostupný, a nemusí sa ani extra upravovať, vďaka čomu je výsledný produkt cenovo veľmi dostupný. Bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu, a do všetkých interiérov, kde si domáci radi potrpia na prírodné doplnky. […]
hhhVintage štýl bývania
  Štýl bývania, ktorý je overený už rokmi v kombinácii s moderným zariadením sa môže predstaviť aj ako návrat do minulosti. Vintage štýl dýcha nostalgiou ale aj romantikou v jednom. Častokrát sa tu nájdu staršie kúsky, ktoré naberajú aj na svojej hodnote. Keramické figúrky po vašej babke alebo strýkove staré kukučkové hodiny? Tieto kúsky by […]
kupelna 04 1Inšpirácie kúpeľne
Chystáte sa ísť bývať do novostavby a potrebujete si zariadiť kúpeľnu? Už je načase zrekonštruovať tú starú?  Kúpeľna  je miesto, ktoré navštevujete hneď ráno po prebudení, počas celého dňa ale aj tesne pred spánkom. Trendy sa menia a doba ide dopredu, preto aj príslušenstvo a všetko zariadenie je dnes už modernejšie. Dnes by sme vám […]
1 2 3 9

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram