Ako zatieniť okno?

16. apríla 2021

Nasťahovali ste sa do nového? Máte už zariadené ale okná v celom príbytku sú nahé? Stojíte pred rozhodovaním čo s tým spraviť. Otázku: ako zatieniť okno Vám vieme šikovne zodpovedať. Mnoho ľudí trápi podobná otázka, čo vyvesiť na okno nech to splní svoj účel a nesie sa to v štýlovejšom dizajne. Žalúzie? Rolety? Možností je mnoho a preto sme sa rozhodli vám priblížiť jednotlivé interiérové kúsky tieniacej techniky, ktorá sa bude perfektne hodiť do vašej izby či obývačky.

ako zatienit okno
zdroj: Luxaflex

Interiérové žalúzie

Ak túžite po niečom jednoduchom, praktickom a overenom tak interiérové žalúzie sú jasná voľba. Tento produkt nie je náročný na výrobu a preto ani jeho výroba a inštalácia netrvá dlho. Aj pri tomto kúsku máte na výber z veľmi širokej škály farebných prevedení. Nemyslite si, že tieto "obyčajné" žalúzie si viete zaobstarať iba v bielej. Áno biela je klasika, elegancia a nikdy s ňou nič nepokazíte ale tak isto sa viete vrhnúť aj na iné farebné prevedenia, ktoré oživia vašu obývačku.

ako zatienit okno

Plisse žalúzie

Skladaná látkovina predstavuje vysoký štandart a eleganciu. Zatieniť ňou môžete ako okná tak aj dvere. S plisse žalúziami dosiahnete súkromie a plusom bude aj moderný vzhľad vášho interiéru. Pri vyberaní látok sa vám možno zatočí hlava, pretože aj pri tomto druhu tienenia si viete vyberať aj hodiny a hodiny a stále sa vám zapáči iná. Látky sú dizajnovo radené medzi veľmi moderné prvky, už je len na vás či si vybrať vzorovanú alebo jemnú jednofarebnú. Tak čo ako zatieniť vaše okno?

ako zatienit okno

Nižšie v galérii sa môžete inšpirovať aspoň pár kombináciami farieb, ktoré by s doplnkami a ostatnými dekoráciami vo vašom interiéry navodili príjemnú atmosféru. Zemitými jemnými farbami nemôžete nič pokaziť a ak sa nebojíte riskovať ani tmavšie odtiene by vás nesklamali.

Mohlo by Vás zaujímať aj: Ako umyť žalúzie

Drevené žalúzie

ako zatienit okno

Žalúzie patria stále medzi veľmi zaujímavé druhy tieniacich prvkov, prežívajú takzvaný druhý život. Dnes už je v móde nie len hliník ale aj drevo. viete si s nimi regulovať svetlo podľa potreby, nálady alebo podmienok vonku za oknom.

Drevo a drevové doplnky patria už dlhodobo medzi obľúbený typ materiálu. Dnes je opäť in kombinovať interiér do dreva. Medzi obľúbené často krát patria tmavé kúsky. S dreveným materiálom sa stretneme aj pri industriálnom štýle zariaďovania. Drevené žalúzie v kombinácii so šedou maľovkou či kovovými kúskami potom vytvoria perfektné kontrasty interiéru. Ak sa vaše bývanie nesie napr. v škandinávskom alebo provensálsom štýle drevené žalúzie rozhodne idú s nimi ruka v ruke.

Vertikálne žalúzie

Ak vašim cieľom je predeliť veľkú izbu, napr. kuchyňu od obývačky alebo jedálne tak vertikálne žalúzie hravo a ľahko zvládnu túto požiadavku. Dnes už si viete vybrať aj typy látky a tak isto tým len krásne zladíte zbytok interiéru. Ďalšie plus tohto tieniaceho produktu je schopnosť zatienenia veľkých plôch, takže ak doma máte okná obrích rozmerov rozhodne vertikálne žalúzie patria ku vám. Pri zariaďovaní kancelárie alebo aj spoločných kancelárskych priestorov sa stali jednotkou spomedzi tieniacich prvkov. Majú naozaj neobmedzené možnosti využitia a sú skoro bez údržbové.

Interiérové rolety

Žalúzie sme si predstavili a teraz Vám priblížime roletky. Interiérové rolety sú vysoko elegantným prvkom, ktorý si viete zaobstarať do svojho príbytku. Podľa štýlu vášho zariaďovania si opäť viete vybrať látky od výmyslu veta. Ak potrebujete úplne zatienenie v ponuke sú aj BLACK-OUT látky. Tie Vám zaručia bezproblémovú pohodu a vyššiu úroveň súkromia.

Rolety deň a noc

Moderné prevedenie roliet typu deň a noc sa dostáva čoraz viac a viac do popredia a získava si vysokú obľubu v mladých moderných domácnostiach. Tienenie vyzerá elegantne a privodzuje novodobú atmosféru. Toto tienenie sa hodí do celého príbytku. Vyniká v detských izbách, v rôznych pestrofarebných prevedeniach alebo je aj praktickým doplnkov do kuchyne. Tento typ nám

ako zatienit okno
Luxaflex

Prečítajte si tiež: Ako si zariadiť prvé vlastné bývanie?

Atypické tvary? naše obľúbené!

A v nižšie v galérii si svoje nájdu aj vlastníci atypických okien, ktorý si možno lámu hlavu, že doma na svoje okná nič nedajú. Nemusíte vešať hlavu, pretože od interiérových žalúzií, cez vertikálne až po plisse si tu nájdete svoje. Výber je široký a vždy sa dá niečo vymyslieť.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 19

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram