Ušetrite na kúrení a chladení, zaobstarajte si vonkajšie rolety.

11. októbra 2021

Nevyhadzujte peniaze oknom... Najlepšia tepelná izolácia na okná? Určite, vonkajšie rolety! Až 40% tepelných strát uniká cez okná a dvere rodinného domu či bytu. Samozrejme doba postupuje ďalej, ale stále si vývojári lámu hlavu nad tým, ako najefektívnejšie odizolovať veľké presklené plochy. Samozrejme najnovšie technológie postupujú míľovými krokmi, ale okná a dvere stále produkujú najväčšiu tepelnú stratu.

Kvalitné vonkajšie rolety majú kvalitné izolačné vlastnosti, červená plocha nad oknom je tepelný most z prekladu...
vonkajšie rolety
Pri termo snímke celého domu je zrejmé, že najlepšie izolujú vonkajšie rolety a najmenej vchodové dvere spolu s garážovou bránou.

Kvalitné vonkajšie rolety sú pri takýchto prípadoch dokonalým riešením nielen pri minimalizovaní tepelných strát, ale rovnako tak aj počas letných horúcich dní. Kvalitné lamely sú vyplnené PUR penou a samotnú hrúbku lamiel je takisto možné si vybrať z viacerých možností. Všetko závisí od vašich potrieb a požiadaviek. Ako jediné tienenie predstavujú aj kvalitnú bezpečnostnú zábranu, tu je potrebné však zvoliť správnu montáž a správne technické riešenie, preto sa radšej poraďte s vybraným dodávateľom a hlavne si overte ich doterajšie skúsenosti s takýmto typom výroby a následnej montáže.

Rolety na novostavbu čiže podomietkové!

Roletový box schovaný pod omietkou a namontovaný nad oknom pripravený na zaomietnutie predstavuje ideálne riešenie pre novostavby a rekonštrukcie s plánovaným zateplením. Pri servise takejto rolety je prístup do boxu zabezpečený revíznou klapkou zo spodnej strany boxu.

Rolety pre dodatočnú montáž, čiže pred okenné vonkajšie rolety.

Predokenné rolety sú určené pre dodatočnú montáž do už dokončeného domu či bytu, respektíve sa využívajú všade tam, kde sa na rolety v rámci výstavy alebo rekonštrukcie pozabudlo. Výhoda je ich široká variabilnosť a dajú sa namontovať skoro na každý typ okna či dverí, v prípade ak je dom po zateplení, väčšinou je potrebné siahnuť po elektrickom prevedení.

V prípade ak potrebujete poradiť s riešením priamo u vás, nie je to žiaden problém.

Takáto odborná služba je u nás platená sumou 50€ za konzultáciu, ale v prípade ak si vyberiete navrhované riešenie, bude vám tento poplatok odrátaný z konečnej sumy zo zákazky, takže túto službu máte od nás ZDARMA.

A čo tak rolety s nádychom luxusu?

Luxusne prevedenie vonkajších roliet s_onro®.

Také sú nami dodávané vonkajšie rolety LUX s patentovým prevedením lamiel s_onro®. Lamely je možné otvoriť tak, aby prepúšťali do miestnosti až 21% slnečného svitu.

Vonkajšie rolety s-onro
vonkajšie rolety
Vonkajšie rolety s-onro

V prípade záujmu o cenovú ponuku pre tieto rolety s_onro nás prosím kontaktujte.

Vonkajšie rolety a siete proti hmyzu?

Samozrejme že to ide! Máte na výber z niekoľkých možností, ak to vychádza, je možné použiť klasickú pevnú sieť proti hmyzu, prípadne použiť rolovaciu sieť proti hmyzu, prípadne je možné osadiť roletu priamo s rolovacou sieťkou. Na výbere a vzhľade záleží, preto je fajn poradiť sa so skutočným odborníkom, ktorý vám nielenže poradí, ale aj navrhne riešenie presne pre váš konkrétny projekt či vašu malú rekonštrukciu.

Ovládanie a manipulácia.

Už je asi zvykom že motorické ovládanie berieme ako samozrejmosť, výnimkou nie sú ani vonkajšie rolety. Ovládať je ich možné ako klasickým manuálnym ovládaním šnúrou a automatom, ale aj motorickým vládaním až po inteligentné riešenie mobilom či tabletom z práce či mimo domova. Zároveň si viete skontrolovať z dovolenky, či ste naozaj stiahli rolety a či je všetko u vás v poriadku s nimi.

Na záver zhrnutie výhod tohto exteriérového tienenia

  • Pocit súkromia a bezpečnosti vo vlastnom domove.
  • Úspora energie.
  • Bezpečnostná funkcia roliet.
  • Ochrana pred škodlivým UV žiarením okien a samotným prehrievaním priestorov.
  • Kvalitná zvuková izolácia.
  • Použitie so sieťami proti hmyzu podľa vášho výberu.
  • Dlhá životnosť.
  • Pohodlné elektro-ovládanie a možnosť inteligentnej ochrany.
vonkajšie rolety
Vonkajšie rolety Bez hmyzu

Nech sa páči, vyberte si našu odbornú konzultáciu celohliníkových roliet TU.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 23

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram