Nerušený spánok - aké tienenie je najlepšie?

22. apríla 2021

Keď sa chystáte spať jediná podmienka je kvalitné zatienenie aby vás ráno neprebudilo ostré slnko. Neprichádzajú do úvahy žiadne kompromisy. Aké tienenie vám zaručí nerušený spánok a pohodu? So tiahnutými roletami docielite úplnú tmu - ideálne prostredie na spanie a plus aj teplota v miestnosti bude regulovaná. S modernými tieniacimi prvkami prichádza mnoho ďalších výhod.

nerušený spánok

Ochrana, súkromie a vonkajšie žalúzie

S vonkajšími žalúziami máte prísun vonkajšieho svetla a tiež prístup k výhľadu von a keď je treba tak vám ponúkajú aj úplné zatemnenie miestnosti. Jednotlivé lamely sa zaklopia do seba a vytvoria scelené plochu. Sú veľmi praktickým tieniacim prvkom, pretože cez deň si regulujete sami svetlo podľa potreby a k večeru si ich jednoducho zatiahnete. Doprajete si s nimi kvalitný spánok a plus ich termoregulačná funkcia je iba výhodou. S týmto tieniacim prvkom dosiahnete vyššiu bezpečnosť a aj vaše okná sú chránené pred vonkajšími vplyvmi počasia.

Toto dôkladné zatemnenie celej miestnosti vám nepredĺži iba ranný spánok, ale tak isto vám dopraje aj poobedného šlofíka. Takže, ak ste zvyknutí pospať si cez deň tak s vonkajšími žalúziami si zaručíte kvalitný spánok. Alebo ak sa snažíte uspať deti a stále sa vám nedarí, lebo ich neláka spánok cez deň - skúste im navodiť noc jednoduchým zatiahnutím a veríme, že návyk na poobedný spánok sa im veľmi rýchlo upraví.

Čítajte aj: Ako umyť žalúzie

Vonkajšie rolety

Rolety sa v prvom rade vyznačujú výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami aj počas leta ale aj cez zimu. Rozhodne šetria vašu peňaženku. Pri použití elektrického ovládania zvyšujete svoju ochranu a tak isto aj okná sú chránené pred inými vplyvmi z vonkajšku.

Kombinujte rolety aj s vnútorným tienením

Vonkajšie rolety vám do izby naozaj prinesú do izby úplné zatemnenie a vy si už môžete vychutnať nerušený spánok, tým že roleta sa nenaklápa ako napríklad vonkajšia žalúzia, slúži iba na zatemnenie okna. Preto ak si počas dňa chcete korigovať prísun denného svetla tak si s exteriérovým tieniacim prvkom môžete nakombinovať s interiérovými tieniacimi technikami. Do vnútra si už podľa vášho štýlu môžete nakombinovať napríklad základné interiérové žalúzie. Tie sú zaručenou dlhoročnou klasikou, ak však túžite po niečom novšom modernejšom - môžete skúsiť drevené alebo bambusové žalúzie. Viac o interiérovom tienení sa dočítate aj v našom staršom článku, v ktorom sme spomínali všetky typy interiérových tienení.

nerušený spánok

Mohlo by vás zaujímať aj: Zariaďujeme detskú izbu – aký nábytok farby a rolety nesmú chýbať?

Screenové rolety

Moderné, nadčasové a veľmi praktické - aj také sú screenové rolety. Pri nich si viete zvoliť podľa vlastného uváženia priestupnosť denného svetla cez látku. Táto látka vám prináša pohľad von ale zároveň vy ste chránení a môžete si plne užívať súkromie. Na výber máte viac z viac svetla priepustných látok až po úplne blackou-tové látky. Ak bývate v oblasti silného vetra - táto tieniaca technika je stvorená pre toto prostredie. Je odolná až voči 130km/h vetru. Dodá vášmu domovu moderný vzhľad

rolety

Problémy so spánkom a ako im predísť?

nerušený spánok

Ak vás trápia prebdené noci alebo sa len často krát budíte, že neviete spať tak niečo nebude v poriadku. Na to aby ste si upravili svoj spánkový režim a aby sa vám darilo zaspať je pár zaručených typov, ktoré pomáhajú k zlepšeniu spánku. Mnohí z vás to už určite viete, že najlepšie sa zaspáva ak je izba pred spaním dobre vyvetraná a vy môžete zaspávať s čerstvým vzduchom. Ďalšou základnou vecou je pohodlný matrac, dnes si už vyberiete od výmyslu sveta ale hlavné je aby ste ráno neboli dolámaní. Zvoľte si pohodlné a voľné pyžamo, nechajte svoje telo dýchať. Tak isto pohodlné obliečky spravia veľa.

Skúste sa cez deň vystavovať viac slnečnému svetlu a trávte viac času vonku, možno vám chýba melatonín, ten váš mozog vylučuje vo väčších množstvách ak ste menej na svetle - to vás robí potom viac unavenými. Cez noc by ste sa zas mali vyhýbať jasným obrazovkám, ktoré vylučujú modré svetlo a to minimálne 1-2 hodiny predtým ako sa chystáte spať.

Skúste si cez deň zacvičiť alebo si odkontrolujte čo konzumujete a pijete. Najlepšie by bolo obmedziť kofeín a nikotín. Aspoň tri až štyri hodiny pred spaním by ste sa mali vyhýbať ťažkým sýtym jedlám a konzumácii alkoholu.

Prečítajte si tiež

Ušetrite peniaze: Návod na výmenu silónu na žalúziách
Tento návod je určený pre šikovných domácich majstrov, ktorí si chcú ušetriť peniaze za služby profesionálov pri výmene silónu na žalúziách. Po prečítaní tohto návodu budete vedieť, ako si sami vymeniť silón na žalúziách od A po Z. AK SI CHCETE OBJEDNAŤ NOVÉ ŽALÚZIE, POZRITE SA NA INTERIÉROVÉ ŽALÚZIE OD BEZHMYZU A NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ […]
Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
1 2 3 32

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram