Nemáte radi tmu? Presvetlite si interiér-zbavte sa závesov a dajte šancu plisse.

29. novembra 2021

Ak si v interiéry doprajete dostatok svetla pomôže vám to zlepšiť náladu. Budete sa cítiť príjemnejšie a pokojnejšie. Nehovoriac o tom, že prichádza zima, dni sú tmavé a chladné. Väčšina z nás vstáva za tmy a domov sa vracia taktiež za tmy. Mnoho ľudí toto ročné obdobie prezentuje ako chladné, depresívne a nudné. Tak prečo si trošku neoživiť príbytky aby ste sa doma cítili útulnejšie? Doma potrebujete získať svetlo a udržať si ho čo najviac. V našom dnešnom článku nájdete určite pár typov ale aj zaujímavých nápadov.

svetlo
O žltej farbe je už známe, že zmierňuje depresie a tiež zregeneruje vaše vyčerpané nervy. Ak si potrebujete navodiť dobrú náladu, skúste si do interiéru vniesť viac tejto farby. Je to farba prírody a pokoja, javí sa ako teplá farba. Jej oživujúci účinok vám priblíži túžbu po slobode, radosti a nových zážitkoch.

interiérové tienenie

Vhodnými farbami okrem bielej sú napríklad aj jemná šedá, krémová alebo kávová. Všetko sú to farby, ktoré viete perfektne skombinovať aj s dekoráciami a ostatnými kusmi nábytku

Mohlo by sa vám páčiť aj: Minimalistický štýl bývania

Najsvetlejšie plochy vo vašom interiéry:

Ak na vás nedostatok svetla pôsobí nepríjemne a steny vášho interiéru sú tmavšie, tak by možno pomohlo vymaľovať. Určite by tento problém odstránila biela maľovka alebo aj hocijaká iná farba vo svetlejšom odtieni. Zoberte si to tak, že väčšiu svetlú plochu viete potom rozbiť nejakými tmavšími doplnkami ale zase opačne to už nevyzerá tak dobre. V menších priestoroch by ste mali preferovať svetlejšie tóny farieb. Nie lenže opticky zväčšujú priestor ale aj prinášajú viac pokoja do domácnosti.

Skúste dať šancu menším kusom nábytku a minimalizovať aj veľké nástenné dekorácie. Všetko čo vám berie veľa miesta berie aj svetlo. Čím viac miesta budete mať v priestore tým sa vám bude zdať aj viac presvetlený.

svetlo v interiéry

Zbavte sa záclon aj závesov

Ani sa možno nenazdáte a práve závesy vám z interiéru poberajú veľké množstvo svetla. Ak sa vám tento nápad moc nepozdáva a nechcete svoje okná nechať holé či stále si chrániť súkromie - čo tak plisse žalúzie? Tieto vám doprajú súkromie, zároveň pôsobia veľmi moderne a zatienite si len takú časť okná akú potrebujete.

Dnes už je toľko druhov a hlavne farieb, že vyberať si budete asi naozaj dlho, ale prezradíme Vám - STOJÍ TO ZA TO! Tento typ tienenia by ste mohli zakomponovať naozaj všade. Kuchyňa, obývačka, pracovňa ale aj kúpeľňa. Sadnú vám do každého okna. Tak isto ako perfektne doladia interiér tak aj v zasklenom altánku neostanú na ocot.

Prečítajte si aj : Ako zatieniť okno?

Preplnené poličky, parapety a úložné priestory? - to všetko berie svetlo

biela farba ako základ pri hľadaní svetla
v jednoduchosti je krása

Ak si myslíte, že tento bod by ste mohli preskočiť a že to už je naozaj moc, tak sa skúste pozrieť doma na svoje poličky a parapety. Možno sami prídete na to, že máme pravdu a aj tie vaše sú preplnené. Ak tieto miesta slúžia ako odkladací priestor na všetko tak veľmi ľahko si vieme povedať, že aj toto je jedným z blokátorov svetla.

Preplnené poličky, ktoré sú hneď pod oknom alebo vedľa okien opticky zmenšia váš priestor. Zahlteniu priestoru predsa chceme predísť a preto je jasnou voľbou minimalistické zariadenie. Nebudete musieť ani tráviť veľa času jeho upratovaním a ešte vám aj prihodí psychickú pohodu.

TIP: skúste si pretriediť veci a možno polovicu z nich aj povyhadzujete, lebo zistíte že ich jednoducho nepotrebujete. Ak však nevyradíte nič a všetko sú to potrebné veci skúste ich pokladať do boxov, ktoré umiestnite niekam do poličky alebo na vyhradené miesto. Skúste siahnuť po kovových dekoráciách alebo skle. Kovový lesklý povrch ešte aj odráža svetlo a tým sa interiér viac presvetlí.

dekorácie priťahujúce svetlo
Jednoduchý dekor bez zbytočných harabúrd Vám pochváli každá návšteva.

Ako lepšie osvetliť interiér

Porozhliadnite sa po byte a prezrite si aj vaše svietidlá, či nie sú moc tmavé alebo či nepohlcujú svetlo. Viete ich nahradiť napríklad papierovými, prútenými alebo rôznymi vzdušnejšími. Do interiéru môžete pridať napríklad aj stolové alebo samostatné stojace lampy. Nielenže vyzdvihnú vzhľad interiéru ale aj pridajú svetlo do vášho domova.

Dnes veľmi populárne ale aj obľúbené sú LED svetlá či pásiky s rôznymi farebnými nastaveniami. A keď s týmto umelým svetlom máte už dlhodobo problém možno by vaše trápenie ukončili bodové svetlá, ktoré sú malé elegantné a dodajú plno svetla tak kam potrebujete.

Ďalšie možnosti osvetlenia:

  • LED osvetlenie do kuchyne, vitrín v obývačke alebo farebný pás za televíziu či posteľ
  • moderné dizajnové lampáše a svietniky, svietniky so sviečkami na jedálenský stôl
  • bodové svetlá v kuchyni, kúpeľne alebo v predsieni
  • samo stojace lampy ku kreslu na čítanie kníh, do pracovne alebo iba do obývačky ako dekor
  • reťazové osvetlenie, alebo ako zútulnenie príbytku vianočné svetielka

Prečítajte si aj: Záhradné osvetlenie do pergoly alebo na terasu.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 19

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram