Záhradné osvetlenie do pergoly alebo na terasu.

1. júna 2021

Letné večery bývajú teplé a príjemné. Slnko zapadá neskoro a svetlo sa drží dlho. No tým, že je vonku tak príjemne dnu vás to ani neťahá a keď slnko zájde, je škoda aby ste sa nechali pripraviť o taký príjemný čas s trávený vo vašej pergole alebo na teraske. Záhradné osvetlenie vám dopraje príjemný pobyt vonku a ešte vám navodí aj tú správnu atmosféru. Svetlo do záhrady dostanete bez problémov aj keď nemáte niekde blízko elektriku. Pozrite sa s nami na vaše možnosti:

Záhradné osvetlenie

Moderné osvetlenie

Pergolu si vždy viete prispôsobiť svojim potrebám a všedným požiadavkám. Cez deň sa ochránite pred páliacim slnkom a dokonca aj pred silným vetrom doplnkovou montážou screenových roliet. Keď príde večer nočné osvetlenie vedia poskytnúť aj obľúbené a moderné LED svetlá v pásiku. Ak je pergola situovaná pri stene, tak máte opäť viac možností a o práve s umiestnením nástenných lámp. Dnes už vás isto potešia aj senzorové svetlá, ak napríklad niekam vchádzate s plnými rukami oceníte to hneď namiesto toho aby ste museli hľadať ten správny vypínač.

Ďalej si svetlo viete dopriať aj zo širokého výberu stojacich lámp alebo bodových LED svietidiel. Aj pri tomto zariaďovaní máte na výber zo širokého sortimentu a nemusíte sa uspokojiť len s jedným typom.

Čítajte aj: Technické možnosti screenovej clony na terasu. Aká roleta je pre vás?

Záhradné osvetlenie

Záhradné osvetlenie?

Ak práve nie ste fanúšikom pergoly, nevadí nie je to nutnosť. Je to každého výber vkusu. Ale na terase tak či tak nechcete ostať sedieť po tme. Príjemné dlhé večery vám už sami o sebe navodia pohodovú náladičku. Skúste zvoliť svietniky, lampióny, lucerny alebo len sviečky a príjemné svetlo vám bude robiť spoločnosť až do bieleho rána. Niekedy je aj málo viac.

TIP na pohodový večer: pripravte si spoločne s priateľmi nejaké chutné jedlo alebo si objednajte vašu obľúbenú pizzu. Dajte si za pohár vína, sviečky pichnite všade kde sa zmestia a môžete si spoločne užiť vaše posedenie.

Zvoliť môžete aj reťazové osvetlenie, ktoré viete schovať vždy keď ho nie je treba a zas naopak vtiahnuť keď ho potrebujete.

Lucerna ako romantické osvetlenie

Lucerna sa radí medzi jedno z najromantickejších osvetlení a je pomerne veľmi známa takže ju asi nemusíme nikomu špeciálne prestavovať. Najčastejšie ju vídavať ako nástenné osvetlenie, kľudne aj ako veľká stojacu lampu alebo sa môže zavesiť presne tam kam je treba. Dnes si už do lucerny nemusíte predstavovať iba sviečky. Doba ide dopredu a preto si do nej viete zaviesť aj LED svetlá. Ďalším možným spôsobom je aj lucerna so solýrnym nabíjaním alebo pre väčší efekt aj s odpudzovaním hmyzu môžete použiť odpudzujúce náplne do lampy, ktoré dnes už dostať na každom rohu.

Záhradné osvetlenie

Ako sa zbavíte hmyzu?

Áno hmyz nás otravuje stále a je to neznesiteľné a ešte k tomu umelé svetlo ho priláka hneď. My to veľmi dobre vieme. Kým ste vnútri chránite sa sieťkami, ktoré neprepúšťajú ani tie najmenšie nečistoty do vášho obydlia. Vonku keď a ide do lesa použijete kvalitný repelent no a doma na terase čo? Vieme, že hmyz odpudzuje otvorený oheň - aj to je jedna z možností. Potom môžete vsadiť aj na odpudzovače hmyzu v lampe ako sme spomínali vyššie - to máte hneď dve muchy jednou ranou. Osvetlenie aj pomocníka proti hmyzu.

No a keď sa vám pozdáva idea spojenia užitočného s príjemným tak si môžete povysádzať do záhradky bylinky alebo rastliny, ktorých vôňa je pre hmyz a hlavne komárov veľmi odpudivá. Rastliny, ktoré vám s týmto problém pomôžu sú: bazalka, mäta, levanduľa alebo aj rozmarín.

TIP: domáci odpudzovač hmyzu si vyrobíte za malú chvíľu aj sami doma. Keď roztopíte včelí vosk a použijete do zmesi esenciálne kvapky alebo oleje napríklad s citrónovou vôňou. Táto vôňa je jedna z ďalších, ktorá týmto návštevníkom nie je po chuti. Ak chcete aby to malo ešte silnejší účinok pridajte aj klinčeky(korenie). Do prázdnej nádoby pridáte knôt a zalejete to voskom - a sviečka je na svete!

Záhradné osvetlenie

Bez elektriky? - žiadny problém

Ak idete cestou spolu s pergolov a nemysleli ste dopredu na elektrický vývod, nevešajte hlavu. Stále nie je nič stratené. Nabíjajte si energiu zo slnka počas celého dňa pomocou solárnych panelov a neskôr keď sa zotmie môžete túto energiu použiť na osvetlenie vašej pergoly. Opäť môžete využiť LED svietidlá. zachytiť ich môžete na stenu, stĺpy alebo položiť na zem k bazénu, jazierku alebo svietidlá vo forme kameňov.

Prečítajte si tiež: Moderná záhrada

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
1 2 3 24

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram