Záhradné osvetlenie do pergoly alebo na terasu.

1. júna 2021

Letné večery bývajú teplé a príjemné. Slnko zapadá neskoro a svetlo sa drží dlho. No tým, že je vonku tak príjemne dnu vás to ani neťahá a keď slnko zájde, je škoda aby ste sa nechali pripraviť o taký príjemný čas s trávený vo vašej pergole alebo na teraske. Záhradné osvetlenie vám dopraje príjemný pobyt vonku a ešte vám navodí aj tú správnu atmosféru. Svetlo do záhrady dostanete bez problémov aj keď nemáte niekde blízko elektriku. Pozrite sa s nami na vaše možnosti:

Záhradné osvetlenie

Moderné osvetlenie

Pergolu si vždy viete prispôsobiť svojim potrebám a všedným požiadavkám. Cez deň sa ochránite pred páliacim slnkom a dokonca aj pred silným vetrom doplnkovou montážou screenových roliet. Keď príde večer nočné osvetlenie vedia poskytnúť aj obľúbené a moderné LED svetlá v pásiku. Ak je pergola situovaná pri stene, tak máte opäť viac možností a o práve s umiestnením nástenných lámp. Dnes už vás isto potešia aj senzorové svetlá, ak napríklad niekam vchádzate s plnými rukami oceníte to hneď namiesto toho aby ste museli hľadať ten správny vypínač.

Ďalej si svetlo viete dopriať aj zo širokého výberu stojacich lámp alebo bodových LED svietidiel. Aj pri tomto zariaďovaní máte na výber zo širokého sortimentu a nemusíte sa uspokojiť len s jedným typom.

Čítajte aj: Technické možnosti screenovej clony na terasu. Aká roleta je pre vás?

Záhradné osvetlenie

Záhradné osvetlenie?

Ak práve nie ste fanúšikom pergoly, nevadí nie je to nutnosť. Je to každého výber vkusu. Ale na terase tak či tak nechcete ostať sedieť po tme. Príjemné dlhé večery vám už sami o sebe navodia pohodovú náladičku. Skúste zvoliť svietniky, lampióny, lucerny alebo len sviečky a príjemné svetlo vám bude robiť spoločnosť až do bieleho rána. Niekedy je aj málo viac.

TIP na pohodový večer: pripravte si spoločne s priateľmi nejaké chutné jedlo alebo si objednajte vašu obľúbenú pizzu. Dajte si za pohár vína, sviečky pichnite všade kde sa zmestia a môžete si spoločne užiť vaše posedenie.

Zvoliť môžete aj reťazové osvetlenie, ktoré viete schovať vždy keď ho nie je treba a zas naopak vtiahnuť keď ho potrebujete.

Lucerna ako romantické osvetlenie

Lucerna sa radí medzi jedno z najromantickejších osvetlení a je pomerne veľmi známa takže ju asi nemusíme nikomu špeciálne prestavovať. Najčastejšie ju vídavať ako nástenné osvetlenie, kľudne aj ako veľká stojacu lampu alebo sa môže zavesiť presne tam kam je treba. Dnes si už do lucerny nemusíte predstavovať iba sviečky. Doba ide dopredu a preto si do nej viete zaviesť aj LED svetlá. Ďalším možným spôsobom je aj lucerna so solýrnym nabíjaním alebo pre väčší efekt aj s odpudzovaním hmyzu môžete použiť odpudzujúce náplne do lampy, ktoré dnes už dostať na každom rohu.

Záhradné osvetlenie

Ako sa zbavíte hmyzu?

Áno hmyz nás otravuje stále a je to neznesiteľné a ešte k tomu umelé svetlo ho priláka hneď. My to veľmi dobre vieme. Kým ste vnútri chránite sa sieťkami, ktoré neprepúšťajú ani tie najmenšie nečistoty do vášho obydlia. Vonku keď a ide do lesa použijete kvalitný repelent no a doma na terase čo? Vieme, že hmyz odpudzuje otvorený oheň - aj to je jedna z možností. Potom môžete vsadiť aj na odpudzovače hmyzu v lampe ako sme spomínali vyššie - to máte hneď dve muchy jednou ranou. Osvetlenie aj pomocníka proti hmyzu.

No a keď sa vám pozdáva idea spojenia užitočného s príjemným tak si môžete povysádzať do záhradky bylinky alebo rastliny, ktorých vôňa je pre hmyz a hlavne komárov veľmi odpudivá. Rastliny, ktoré vám s týmto problém pomôžu sú: bazalka, mäta, levanduľa alebo aj rozmarín.

TIP: domáci odpudzovač hmyzu si vyrobíte za malú chvíľu aj sami doma. Keď roztopíte včelí vosk a použijete do zmesi esenciálne kvapky alebo oleje napríklad s citrónovou vôňou. Táto vôňa je jedna z ďalších, ktorá týmto návštevníkom nie je po chuti. Ak chcete aby to malo ešte silnejší účinok pridajte aj klinčeky(korenie). Do prázdnej nádoby pridáte knôt a zalejete to voskom - a sviečka je na svete!

Záhradné osvetlenie

Bez elektriky? - žiadny problém

Ak idete cestou spolu s pergolov a nemysleli ste dopredu na elektrický vývod, nevešajte hlavu. Stále nie je nič stratené. Nabíjajte si energiu zo slnka počas celého dňa pomocou solárnych panelov a neskôr keď sa zotmie môžete túto energiu použiť na osvetlenie vašej pergoly. Opäť môžete využiť LED svietidlá. zachytiť ich môžete na stenu, stĺpy alebo položiť na zem k bazénu, jazierku alebo svietidlá vo forme kameňov.

Prečítajte si tiež: Moderná záhrada

Prečítajte si tiež

zahon 4Vyvýšený záhon z paliet
Máte svoju vysnívanú predstavu o vašej záhrade ale jej rozmery vám moc nedovoľujú realizovať všetky nápady? Máme tu pre vás alternatívu, s ktorou vaša záhrada bude plne využiteľná, účelová a ešte aj štýlová. Vyvýšený záhon z paliet alebo aj iného materiálu vám pomôže ušetriť veľa priestoru a stále dokáže priniesť čerstvú úrodu.  Ak ste zručný […]
ako spravne kurit v krbePäť tipov ako správne kúriť v krbe
Aj keď sa nepriaznivá ekonomická situácia dosť nepríjemným spôsobom podpísala na cene dreva, nič nenahradí teplo domova, ktoré dodáva praskajúce drevo v krbe. Je to magický okamih, ktorý núti ľudí zastaviť sa a spomaliť. No aj pri kúrení v krbe sa môžu vyskytnúť chyby, ktoré sa často odzrkadlia na technickom stave samotného krbu. Väčšina ľudí, ktorá kúri drevom […]
vypredajNovinky na jeseň a zimu 2021 od Bez hmyzu SK
Tak ako každé leto aj toto nám už po mali končí (bohužiaľ prišlo ochladenie pomerne skoro) a mi musíme začať myslieť na jesennú sezónu. Pozrime sa teda na to, aké práce a produkty nám v tomto období pribúdajú a na čo všetko sa dokážete pripraviť: Siete proti hmyzu Kto by to bol povedal, že sa siete proti hmyzu dajú […]
1 2 3 8

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram