Minimalistický štýl bývania

7. mája 2021

Tento štýl sa čoraz častejšie a častejšie dostáva do popredia a obľuby ľudí. Svoju popularitu si minimalistický štýl bývania získal uponáhľaným, zaneprázdneným a hektickým životom. Avšak k tomuto štýlu patrí udržiavanie poriadku a hlavne čistoty v celom príbytku. Veľa ľudí má z tohto štýlu pocit, že je nudný a chladný. Priestory zariadené minimalisticky však dýchajú viac, pretože sa v interiéry nenachádzajú žiadne zbytočnosti.

minimalistický štýl bývania

Tento štýl sa riadi heslom menej je vždy viac. Vyznačuje sa hlavne svojou jednoduchosťou a tiež usporiadanosťou v interiéri. Využiť sa v ňom dajú kvalitné materiály a s pestrými farbami moc nepochodíte pretože tu prevažuje striedmejšia farebnosť. Prázdne steny a poličky sú základom, ak sa chcete držať toho, že nebudete zhromažďovať zbytočnosti. V interiéry zariadenom minimalisticky nenájdete chladničku plnú magnetiek z dovoleniek, plno diek a dekoratívnych vankúšov na každom kúsku.

minimalistický štýl bývania
Minimalizmus v interiéry predstavuje menej stresujúce prostredie. Skoro vôbec neprichádzate do kontaktu s neporiadkom. Tým sa eliminuje vznik vášho stresu a tento štýl vám dopraje upokojujúcu atmosféru.

Minimum nábytku

Minimalistický štýl bývania s kvalitným nábytkom.

Skúste sa zamerať na minimum nábytku v interiéri. Volte kvalitné materiály aby sa váš nábytok neopotreboval v čo najkratšom čase. Úplne postačujúci je jeden kus masívnejšieho nábytku, ktorý zaberá viac miesta. Alebo väčšinu steny. Nepotrebujete, žiadne preplnené poličky ani zbytočné dekorácie. Prázdnu stenu stačí doladiť napríklad kozubom, dvomi-tromi poduškami na sedačke a priestoru nebude chýbať nič viac iba vaša spoločnosť.

Priestor pre nábytok

Aby každý kus nábytku vynikal, skúste mu prenechať veľa priestoru. Prázdne plochy a viac miesta vám budú prakticky slúžiť a interiér dostane nový nádych. Vyberte si iba zaujímavé či príťažlivé svetlo ku stene - tento doplnok bohate postačí.

minimalistický štýl bývania

Základné farebné prevedenie

Najdôležitejšie je svetlo. Veľa veľa svetla a priestranný interiér. Svetlo v interiéri si jednoducho viete regulovať či už interiérovým tienením alebo vonkajšími žalúziami, vďaka ktorým vaše okno zvnútra ostane prázdne a môžete si vybrať buď závesy alebo neriešiť vôbec zbytočnosti.

Skoro vždy zvolenou farbou pri minimalistickom štýle je biela. Biela je proste klasika. Táto farba je považovaná za farbu zastupujúcu čistotu. So správnou kombináciou farebnosti nábytku alebo dekoru pôsobí veľmi elegantne. Vďaka bielej farbe majú šancu viac vyniknúť ostatné kusy nábytku. Ak je pre vás biela nudná môžete skúsiť samozrejme aj iné varianty a to sú krémová, kávová, teplo biela alebo maslovo-biela. Občas sa viete pohnúť aj pri veľmi jemných pastelových farbách ako sú svetlomodrá, lososová alebo broskyňová. Táto jedna zvolená farba by však mala prevažovať vo väčšine interiéru. Skúste kombinovať so sivou, tmavšou aj svetlejšou to už je len na vás.

Najčastejšie používané materiály v tomto štýle sú koža, chróm, linoleum ale taktiež lakované drevo či sklo. Mnohí sa preto rozhodujú pre drevený nábytok z masívu.

Asymetria a geometrické tvary minimalistického štýlu

Do popredia sa dostáva minimalistický štýl v prevedení čistých línií, nenápadného alebo skrytého nábytku v priestore. Jednoduché tvary potlačujú eleganciu, prehľadnosť a v neposlednom rade svoju jednoduchosť. Geometrické tvary a asymetria dodávajú čoraz viac dôraz tomuto štýlu.

minimalistický štýl bývania
Tento štýl vyzdvihuje konštrukciu, hygienu, pravdivosť, je tiež bez ozdobný, prevláda v ňom asymetria a geometrické tvary.
minimalistický štýl bývania

minimalistický štýl bývania

Nemusíte sa báť, že by ste niečo pokazili lesklým povrchom. Klaďte dôraz aj na podlahu, ktorá aby dodržala známky minimalistického štýlu, by mala byť z prírodných materiálov ako je drevo alebo po prípade dlažba je tiež vhodným kandidátom .

Mohlo by vás zaujímať: Škandinávsky štýl – obývačka snov

Zistite aké výhody vám prináša minimalistický štýl bývania:

Tým, že sa snažíte nezapratať si interiér samými zbytočnosťami získavate aj viac času na oddych. Čím menej vecí tým kratšie upratovanie. Veď predsa oveľa ľahšie sa bude upratovať interiér, v ktorom máte naozaj len minimum potrebného nábytku.

Volte kvalitné materiály aby sa váš nábytok neopotreboval v čo najkratšom čase - ideálne masívny nábytokÚplne postačujúci je jeden kus masívnejšieho nábytku, ktorý zaberá viac miesta.

Byty alebo domy, zariadené v štýle minimalizmu sú viac príťažlivejšie a aj populárnejšie. Vôbec neprekáža fakt, že je v nich menej nábytku ako nájdeme u iných štýlov. Čoraz viac a viac ľuďom to len vyhovuje. V dnešnej dobre hektického života - stačí mať po ruke len to čo potrebujete.

Odbúrava stres a ani o tom netušíte. Zvolením príjemných svetlých farieb, si navodzujete do príbytku pohodlie a čistotu.

FOTO pre inšpiráciu:

minimalistický štýl bývania
Priestranný, jemne elegantný priestor minimalistického štýlu môže vyzerať aj nejako takto

Prečítajte si tiež

BAMBUSICBambusové rolety
Ak hľadáte skutočne lacné a ekologické riešenie čo sa týka vnútorného tienenia, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Tento prírodný materiál je dostupný, a nemusí sa ani extra upravovať, vďaka čomu je výsledný produkt cenovo veľmi dostupný. Bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu, a do všetkých interiérov, kde si domáci radi potrpia na prírodné doplnky. […]
hhhVintage štýl bývania
  Štýl bývania, ktorý je overený už rokmi v kombinácii s moderným zariadením sa môže predstaviť aj ako návrat do minulosti. Vintage štýl dýcha nostalgiou ale aj romantikou v jednom. Častokrát sa tu nájdu staršie kúsky, ktoré naberajú aj na svojej hodnote. Keramické figúrky po vašej babke alebo strýkove staré kukučkové hodiny? Tieto kúsky by […]
kupelna 04 1Inšpirácie kúpeľne
Chystáte sa ísť bývať do novostavby a potrebujete si zariadiť kúpeľnu? Už je načase zrekonštruovať tú starú?  Kúpeľna  je miesto, ktoré navštevujete hneď ráno po prebudení, počas celého dňa ale aj tesne pred spánkom. Trendy sa menia a doba ide dopredu, preto aj príslušenstvo a všetko zariadenie je dnes už modernejšie. Dnes by sme vám […]
1 2 3 9

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram