Markízy už nie sú len výstrednosťou bohatých

3. júla 2018
markízy na terase

Leto je tu a s ním aj možnosť nekonečných posedení spolu s priateľmi na záhradke, balkóne či terase. Letné obdobie je na to priam stvorené, no keďže sa večerov a západu slnka nie a nie dočkať, musíme si nájsť možnosti, ako bojovať proti pálivým lúčom. Veľmi praktickou voľbou je zadováženie kvalitnej markízy. Tých je v dnešnej dobe na našom trhu veľké množstvo. Treba si však uvedomiť, že ide o dlhodobú investíciu, preto by ste mali uprednostniť kvalitu. Práve naša spoločnosť Bez hmyzu SK vám ponúka overenú kvalitu s dlhoročnou životnosťou. Áno, môžete sa vydať cestou ušetrenia financií, no tým pádom sa pripravte na časté opravy, nedostatočnú ochranu proti nebezpečnému UV žiareniu a pravidelný nákup po pár sezónach. Ak si nie ste istí, aká markíza sa hodí práve pre váš domov, pošlite nám fotografiu priestoru a my vám navrhneme tie najlepšie riešenia.

Neslúži len na vytvorenie tieňa

Ak sa povie slovíčko „markíza“, tak väčšinu z vás napadne okrem známej televíznej stanice aj mechanizmus na vytvorenie tieňa niekde na terase rodinného domu. Áno, aj toto je veľmi dôležitý faktor jej využitia. Treba si však uvedomiť, že rozpálené letné slnko nám neprináša len teplo, ale aj nebezpečné UV žiarenie. Naše markízy sú vyrobené z tých najkvalitnejších látok a dokážu eliminovať toto škodlivé žiarenie v najvyššej možnej miere. Pri ich výrobe využívame akrilové látkoviny potiahnuté impregnačným prostriedkom, ktorý ju chráni pred znečistením či plesňami a hubami.

Mnohé markízy vám síce dokážu vytvoriť tieň, no často sa stáva, že pri posedení pod nimi nevidíte takmer nič. Je dôležité, aby dokázala prepustiť ideálne množstvo svetla, aby ste sa pri relaxovaní mohli venovať napríklad čítaniu kníh či hraniu spoločenských hier.

Markízy na balkón či do záhrady? Vyhovieť sa dnes dá každému

Na výber máte v dnešnej dobe ich veľké množstvo. Premyslite si sami, aký typ potrebujete, prípadne sa nechajte inšpirovať našimi riešeniami. Sklamaní neostanú ani obyvatelia bytov či vyznávači relaxovania na balkóne. Práve pre nich sú ideálne výsuvné markízy na balkón. Tie na rozdiel od ostatných typov nevysúvate do priestoru, keďže je vybavená bočnými nohami, ktoré jej zabezpečujú lepšiu stabilitu a dokážu vytvoriť dokonalé tienenie pre tieto priestory. Ak nechcete pri jej inštalovaní vŕtať do steny, môžete si zadovážiť horúcu novinku s osadením medzi rozpery. Svoju uzdu môžete povoliť aj pri výbere látok a prispôsobiť ju teda vášmu štýlu.

Markízy na terasu

Najžiadanejším tieniacim prvkom v našich končinách sú výsuvné markízy na terasu. Tie sú vhodné pre zákazníkov, ktorí nechcú alebo nemôžu postaviť prístrešok alebo pergolu. Problém nenastáva ani pri zateplených budovách, keďže sa tento typ montuje na stenu alebo strop pomocou chemických kotiev. Tým pádom môžete zabudnúť na nepríjemnosťami s hmoždinkami či rôznymi podomácky vyrobenými uchyteniami. Ak si zvolíte kvalitné riešenie, nemusíte sa báť ani nepríjemného slovenského severáku. Pre našu spoločnosť nie je strateným zákazníkom ani žiadateľ o veľkoplošné riešenia, keďže vám vieme zadovážiť markízy tých najväčších šírok. Samozrejmosťou je v dnešnej dobe vybavenie diaľkovým elektrickým ovládaním alebo smart-home systémom ovládaným mobilným telefónom či tabletom.

markíza
Markíza LUX

Fasádne markízy

Pre odporcov klimatizácie odporúčame fasádne markízy, ktoré môžete umiestniť na okno či pergolu. Práve vďaka nej ochránite domov pred slnečným žiarením a výrazným spôsobom eliminujete používanie škodlivej klimatizácie. Ide o moderné riešenie, ktoré vám prinesie aj zníženie energie v budove.

Samo stojaca markíza

Pre milovníkov trávenia času v domácich záhradách či terasách sú ideálnym riešením samostatne stojace markízy. Momentálne sú veľmi využívané aj v gastro-prevádzkach. Keďže využívajú vlastnú nosnú konštrukciu, môžete zabudnúť na dodatočné kotvenia. Ide o dlhodobú investíciu, keďže spĺňajú všetky náročné kritériá pre časté používanie. Zastrešiť vďaka nim dokážete až priestor o rozmeroch 36 metrov štvorcových.

markízy

Bočná markíza

V prípade „dvojdomov“ či nebodaj horších vzťahov so susedmi ponúkame riešenie vytvorenia vzácneho súkromia pomocou bočných markíz – predelov. Tie sa kotvia o stenu alebo iný predmet a po vytiahnutí sa upevňujú na opačnom konci o dodaný držiak bočnej markízy. Manuálne ovládanie je veľmi jednoduché vďaka madla. Ak ste rodičom a obávate sa o bezpečnosť svojich ratolestí, tieto problémy vyrieši detská poistka. Tá zabráni aj nechcenému zrolovaniu či prípadnému poškodeniu markízy. Pri tomto výbere získate skutočnú kvalitu za veľmi nízku cenu.

Pre väčšie súkromie na záhrade - bočné markízy

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 29

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram