Markízy už nie sú len výstrednosťou bohatých

3. júla 2018
markízy na terase

Leto je tu a s ním aj možnosť nekonečných posedení spolu s priateľmi na záhradke, balkóne či terase. Letné obdobie je na to priam stvorené, no keďže sa večerov a západu slnka nie a nie dočkať, musíme si nájsť možnosti, ako bojovať proti pálivým lúčom. Veľmi praktickou voľbou je zadováženie kvalitnej markízy. Tých je v dnešnej dobe na našom trhu veľké množstvo. Treba si však uvedomiť, že ide o dlhodobú investíciu, preto by ste mali uprednostniť kvalitu. Práve naša spoločnosť Bez hmyzu SK vám ponúka overenú kvalitu s dlhoročnou životnosťou. Áno, môžete sa vydať cestou ušetrenia financií, no tým pádom sa pripravte na časté opravy, nedostatočnú ochranu proti nebezpečnému UV žiareniu a pravidelný nákup po pár sezónach. Ak si nie ste istí, aká markíza sa hodí práve pre váš domov, pošlite nám fotografiu priestoru a my vám navrhneme tie najlepšie riešenia.

Neslúži len na vytvorenie tieňa

Ak sa povie slovíčko „markíza“, tak väčšinu z vás napadne okrem známej televíznej stanice aj mechanizmus na vytvorenie tieňa niekde na terase rodinného domu. Áno, aj toto je veľmi dôležitý faktor jej využitia. Treba si však uvedomiť, že rozpálené letné slnko nám neprináša len teplo, ale aj nebezpečné UV žiarenie. Naše markízy sú vyrobené z tých najkvalitnejších látok a dokážu eliminovať toto škodlivé žiarenie v najvyššej možnej miere. Pri ich výrobe využívame akrilové látkoviny potiahnuté impregnačným prostriedkom, ktorý ju chráni pred znečistením či plesňami a hubami.

Mnohé markízy vám síce dokážu vytvoriť tieň, no často sa stáva, že pri posedení pod nimi nevidíte takmer nič. Je dôležité, aby dokázala prepustiť ideálne množstvo svetla, aby ste sa pri relaxovaní mohli venovať napríklad čítaniu kníh či hraniu spoločenských hier.

Markízy na balkón či do záhrady? Vyhovieť sa dnes dá každému

Na výber máte v dnešnej dobe ich veľké množstvo. Premyslite si sami, aký typ potrebujete, prípadne sa nechajte inšpirovať našimi riešeniami. Sklamaní neostanú ani obyvatelia bytov či vyznávači relaxovania na balkóne. Práve pre nich sú ideálne výsuvné markízy na balkón. Tie na rozdiel od ostatných typov nevysúvate do priestoru, keďže je vybavená bočnými nohami, ktoré jej zabezpečujú lepšiu stabilitu a dokážu vytvoriť dokonalé tienenie pre tieto priestory. Ak nechcete pri jej inštalovaní vŕtať do steny, môžete si zadovážiť horúcu novinku s osadením medzi rozpery. Svoju uzdu môžete povoliť aj pri výbere látok a prispôsobiť ju teda vášmu štýlu.

Markízy na terasu

Najžiadanejším tieniacim prvkom v našich končinách sú výsuvné markízy na terasu. Tie sú vhodné pre zákazníkov, ktorí nechcú alebo nemôžu postaviť prístrešok alebo pergolu. Problém nenastáva ani pri zateplených budovách, keďže sa tento typ montuje na stenu alebo strop pomocou chemických kotiev. Tým pádom môžete zabudnúť na nepríjemnosťami s hmoždinkami či rôznymi podomácky vyrobenými uchyteniami. Ak si zvolíte kvalitné riešenie, nemusíte sa báť ani nepríjemného slovenského severáku. Pre našu spoločnosť nie je strateným zákazníkom ani žiadateľ o veľkoplošné riešenia, keďže vám vieme zadovážiť markízy tých najväčších šírok. Samozrejmosťou je v dnešnej dobe vybavenie diaľkovým elektrickým ovládaním alebo smart-home systémom ovládaným mobilným telefónom či tabletom.

markíza
Markíza LUX

Fasádne markízy

Pre odporcov klimatizácie odporúčame fasádne markízy, ktoré môžete umiestniť na okno či pergolu. Práve vďaka nej ochránite domov pred slnečným žiarením a výrazným spôsobom eliminujete používanie škodlivej klimatizácie. Ide o moderné riešenie, ktoré vám prinesie aj zníženie energie v budove.

Samo stojaca markíza

Pre milovníkov trávenia času v domácich záhradách či terasách sú ideálnym riešením samostatne stojace markízy. Momentálne sú veľmi využívané aj v gastro-prevádzkach. Keďže využívajú vlastnú nosnú konštrukciu, môžete zabudnúť na dodatočné kotvenia. Ide o dlhodobú investíciu, keďže spĺňajú všetky náročné kritériá pre časté používanie. Zastrešiť vďaka nim dokážete až priestor o rozmeroch 36 metrov štvorcových.

markízy

Bočná markíza

V prípade „dvojdomov“ či nebodaj horších vzťahov so susedmi ponúkame riešenie vytvorenia vzácneho súkromia pomocou bočných markíz – predelov. Tie sa kotvia o stenu alebo iný predmet a po vytiahnutí sa upevňujú na opačnom konci o dodaný držiak bočnej markízy. Manuálne ovládanie je veľmi jednoduché vďaka madla. Ak ste rodičom a obávate sa o bezpečnosť svojich ratolestí, tieto problémy vyrieši detská poistka. Tá zabráni aj nechcenému zrolovaniu či prípadnému poškodeniu markízy. Pri tomto výbere získate skutočnú kvalitu za veľmi nízku cenu.

Pre väčšie súkromie na záhrade - bočné markízy

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 21

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram