Bambusové rolety

15. decembra 2022

Ak hľadáte skutočne lacné a ekologické riešenie čo sa týka vnútorného tienenia, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Tento prírodný materiál je dostupný, a nemusí sa ani extra upravovať, vďaka čomu je výsledný produkt cenovo veľmi dostupný. Bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu, a do všetkých interiérov, kde si domáci radi potrpia na prírodné doplnky. Poďme sa spolu pozrieť na ich plusy, ale aj malé negatíva.

Bambusové rolety Bratislava
Bambusové rolety Bratislava

Bambusové rolety a ich výhody

  • Jedná sa o vysoko ekologický materiál, ktorý nepotrebuje zložité dodatočné spracovanie (samozrejme, bambusové drevo je ošetrené a impregnované).
  • Najčastejšie nájdete bambusové rolety ako manuálne ovládané zhrňovacie typy roliet v rôznych prírodných odtieňoch (teak, piesková, krémová biela, klasická hnedá a podobne).
  • Okrem tienenia poskytujú aj dostatočnú ochranu súkromia.
  • Ich montáž je možná na strop, ale aj na stenu, pričom túto jednoduchú montáž zvládnete aj sami.
  • Bambusové rolety môžete namontovať do každej miestnosti, môžete si vybrať zo štandardných aj nadštandardných veľkostí.
  • Ich skutočnou prednosťou je ich nízka cena. Bambusové rolety nájdete na trhu doslova za pár eur. Funkčnosť a ekonomickosť v jednom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Moderná obývačka v byte , Žalúzie do kúpeľne, Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova, Bambusové žalúzie na terasu

A čo nevýhody? 

  • Ako každý produkt, aj bambusové rolety majú určité nevýhody. Medzi hlavné mínusy patrí ich nedostatočné tienenie. Samozrejme, zatienia vám interiér, no nie je to na 100% ako pri klasických hliníkových roletách. Je to z toho dôvodu, že sa jedná o prírodný materiál.

Bambusové žalúzie nemusia byť vhodné do miestností kde je vysoká vlhkosť a para (kúpeľňa a kuchyňa), napriek tomu, že sú naimpregnované. Pri dlhšom vystavení vlhkosti sa môžu začať krútiť.

Bambusové rolety na okne
Aké sú výhody bambusových roliet?

Bambusové rolety sú vysoko ekologickým materiálom, dostupným a cenovo dostupným. Poskytujú adecvatné tienenie a ochranu súkromia. Montáž je jednoduchá a môžu sa použiť v rôznych miestnostiach.

Aké druhy bambusových roliet sú najčastejšie dostupné?

Najčastejšie nájdete bambusové rolety ako manuálne ovládané zhrňovacie typy roliet v rôznych prírodných odtieňoch, ako napríklad teak, piesková, krémová biela, klasická hnedá a podobne.

Kam je možné namontovať bambusové rolety?

Bambusové rolety je možné namontovať na strop alebo na stenu. Montáž je jednoduchá a môžete ju zvládnuť aj sami.

Aká je výhoda bambusových roliet v porovnaní s inými typmi?

Ich skutočnou prednosťou je ich nízka cena. Bambusové rolety sú cenovo veľmi dostupné a zároveň funkčné a ekonomické riešenie.

Aké sú nevýhody bambusových roliet?

Jednou z nevýhod je nedostatočné tienenie v porovnaní s klasickými hliníkovými roletami, pretože sa jedná o prírodný materiál. Navyše, nie sú vhodné do miestností s vysokou vlhkosťou, ako je kúpeľňa a kuchyňa, pretože sa môžu krútiť pri dlhšom vystavení vlhkosti.

Sú bambusové rolety vhodné do bytov aj domov?

Áno, bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu. Môžu byť použité v rôznych interiéroch, kde sa preferujú prírodné doplnky.

Aký je ekologický charakter bambusových roliet?

Bambusové rolety sú vysoko ekologickým materiálom, pretože bambusové drevo nepotrebuje zložité dodatočné spracovanie. Je impregnované a ošetrené, čo prispieva k ich trvanlivosti.

Aké sú možné veľkosti bambusových roliet?

Bambusové rolety sú dostupné v štandardných aj nadštandardných veľkostiach. Môžete si vybrať veľkosť, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Ako je možné ovládať bambusové rolety?

Bambusové rolety sa najčastejšie ovládajú manuálne, tzn. zhrňovaním ručným ovládaním.

Záver:

Bambusové rolety predstavujú skutočne lacné a ekologické riešenie pre vnútorné tienenie. Ich prírodný charakter a dostupnosť robia z nich skvelý doplnok do akéhokoľvek interiéru, kde si vážite prírodných materiálov. Okrem estetických výhod poskytujú aj adekvátne tienenie a ochranu súkromia. Ich jednoduchá montáž umožňuje ich inštaláciu na strop alebo na stenu bez potreby profesionálnej pomoci.

Hoci majú bambusové rolety niekoľko nevýhod, ako je nedostatočné tienenie v porovnaní s klasickými hliníkovými roletami a obmedzenia pri použití v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, ich výhody a cenová dostupnosť značne vyvažujú tieto negatíva. Bambusové rolety sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ekologické a štýlové riešenie pre svoje domovy.

Ak si želáte pridať do svojho interiéru prírodný prvok a zároveň ušetriť, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Ich nízka cena, jednoduchá montáž a široká ponuka prírodných odtieňov vám umožnia vytvoriť príjemnú a štýlovú atmosféru vo vašej miestnosti. Pri výbere roliet však treba zvážiť aj ich obmedzenia a zvážiť vhodnosť pre konkrétne miestnosti. V konečnom dôsledku však bambusové rolety poskytujú vynikajúce riešenie pre tých, ktorí túžia po ekologickom a prírodnom doplnku do svojho domova.

Prečítajte si tiež

Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
Bambusová roleta
Bambusová roleta je lacný a štýlový spôsob vnútorného tienenia v byte alebo dome. Lacný preto, že jednu bambusovú roletu štandardnej veľkosti nedáte viac ako 15 eur, a štýlový preto, že bambus sa skutočne hodí takmer do každého interiéru. V dnešnom článku si povieme ako zladiť bambusové rolety v jednotlivých miestnostiach, a ako si vybrať. Ako ladiť bambusovú roletu s ostatnými doplnkami v interiéri?  […]
1 2 3 24

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram