Moderná obývačka v byte

23. novembra 2021
obývačka

Obývačka nám v prvom rade slúži ako spoločenská miestnosť. Je to miesto, kde sa zvítate s príbuznými, kde pohostíte návštevu alebo priateľov. Tento priestor by vám mal dopriať oddych, relax ale aj zábavu. Mali by ste si ju zariadiť čo najpohodlnejšie nech sa v nej cítite uvoľnene a útulne.

Ak vám môžeme poradiť vyhnite sa veľkému množstvu dekorácií a váz. V jednoduchosti je krása a preto aj menej je niekedy viac. Ak sa budeme baviť o obývačke v byte predpokladáme menší priestor na zariaďovanie. Ale či už malá alebo veľká obývačka - vždy si treba vedieť povedať kedy tam už máte to správne množstvo dekoru.

Nepreplňte si svoju obývačku stolíkmi a odkladacími priestormi. Lebo tieto kúsky zaberú voľnosť v priestore. Medzi jednotlivým nábytkom, kreslom či sedačkou si nechajte voľný priestor aspoň 70-80 centimetrov inak sa vám bude zdať, že máte nedostatok plochy k voľnému pohybu v miestnosti.

Flexibilný nábytok

Nábytok, ktorý vám ušetrí miesto a ešte k tomu má aj užitočné využitie - presne takýto druh nesie názov flexibilný. Ak potrebujete často premiestňovať jednotlivé kusy nábytku alebo sa vo vašej obývačke chystajú prenocovať hostia skúste sa vrhnúť na:

 • rozkladací gauč, pohovku alebo kreslá
 • police na kolieskach
 • stolíky na kolieskach
 • zasúvateľné stolíky
 • skladacie stolíky
 • alebo nábytok s úložným priestorom
 • dvojlôžka

Prečítajte si aj: Obývačka s krbom

obývačka

Posaďte sa oproti sebe

Nerobte si z vašej obývačky len domáce kino ale myslite aj na to ako budete sedieť, keď si tam usadíte kruh svojich priateľov či rodinu. Dialóg vedení tvárou v tvár - na to vám budú stačiť aj kreslá. Všetok sedací nábytok by bolo najjednoduchšie kombinovať podľa vašej potreby. Čo tak výhľad z okna? Týmto rozmiestnením sa obývačka iba opticky zväčší.

Namiesto masívnych sedačiek skúste použiť kombinácie iných variant. Dvojsedačky, taburetky, masívne stoličky alebo kreslá. Skúste sa vrhnúť na jednotlivé kusy nábytku do obývačky. Poukladajte si ich v interiéry podľa vlastných potrieb a podľa vášho vkusu.

obývačka
Teplé farby si v obývačke môžete doladiť aj drevenými či bambusovými žalúziami, ktoré zútulnia váš priestor.

Farebné prepojenie

Pohrajte sa s farbami a oživte takto spoločenskú miestnosť. Jasná biela farba steny vám obývačku opticky zväčší. Tmavší výber látky pri sedačke vytvorí ten správny kontrast a ostatné už nechajte na dekorácie. Vankúše, deky alebo interiérové tienenie sa môže niesť v rovnakých odtieňoch. Takto dosiahnete vo vašej obývačke nádherné farebné prepojenie, kde sa budete cítiť útulne.

obývačka
Návrh modernej obývačky v podaní jemných farieb a originálneho zariadenia.

Farby a ich kombinácie sú základom moderného zariadenia. Vždy si vyberte hlavnú farbu, ktorá bude prevažovať vo väčšine priestoru, potom s ku nej zvoľte doplnkovú farbu, môže byť tmavšia a tretím výberom je farba doplnkov, dekorácií už na doladenie priestoru. Ak sa ľúbite pohrať s kontrastami môžete si vybrať ešte ďalšiu farbu.

Naše tipy farebných kombinácií do vašej obývačky:

 • biela, šedá, žltá, čierna
 • modrá, šedá, krémová
 • krémová, hnedá, červená alebo bordová
 • čierna, tmavomodrá, šedá
 • biela, šedá, zelená, drevená hnedá

Plisse - niečo nové a moderné

Ak hľadáte niečo nové, moderné alebo jedinečné tak skúste vašim starým klasickým žalúziám a okne dať raz a navždy zbohom! Pozrite sa na nové plisse žalúzie, ktoré si vás dostanú svojim jedinečným vzhľadom. Jednouché na údržbu a dobre vyzerajúce v každom možnom farbenom prevedení. Majte svetlo tam kde ho mať chcete, ovládajte ich zhora aj zdola. Oživia obývačku a plnia aj účel súkromia a ochrany pred ostrým slnkom. Pôsobia elegantne a moderne. Za nás je to jasná voľba!

Tiež by vás mohlo zaujímať: Pripravte si s nami niečo pod zub a užite si piatkový večer.

Prečítajte si tiež

BAMBUSICBambusové rolety
Ak hľadáte skutočne lacné a ekologické riešenie čo sa týka vnútorného tienenia, bambusové rolety sú skvelou voľbou. Tento prírodný materiál je dostupný, a nemusí sa ani extra upravovať, vďaka čomu je výsledný produkt cenovo veľmi dostupný. Bambusové rolety sa hodia do bytov, domov aj na chatu, a do všetkých interiérov, kde si domáci radi potrpia na prírodné doplnky. […]
hhhVintage štýl bývania
  Štýl bývania, ktorý je overený už rokmi v kombinácii s moderným zariadením sa môže predstaviť aj ako návrat do minulosti. Vintage štýl dýcha nostalgiou ale aj romantikou v jednom. Častokrát sa tu nájdu staršie kúsky, ktoré naberajú aj na svojej hodnote. Keramické figúrky po vašej babke alebo strýkove staré kukučkové hodiny? Tieto kúsky by […]
kupelna 04 1Inšpirácie kúpeľne
Chystáte sa ísť bývať do novostavby a potrebujete si zariadiť kúpeľnu? Už je načase zrekonštruovať tú starú?  Kúpeľna  je miesto, ktoré navštevujete hneď ráno po prebudení, počas celého dňa ale aj tesne pred spánkom. Trendy sa menia a doba ide dopredu, preto aj príslušenstvo a všetko zariadenie je dnes už modernejšie. Dnes by sme vám […]
1 2 3 9

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

 • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram