Ako udržovať gril a starať sa oň?

11. augusta 2022

Gril si vyžaduje veľa údržby – od dymu a mastnoty počas sezóny až po sneh a ľad mimo nej. A hoci si vyberiete výkonný gril s perfektným hodnotením, to platí len pokiaľ je nový. Je potrebné však myslieť na starostlivosť a údržbu, aby ste zabezpečili, že bude dobre fungovať po zvyšok leta a grilovacích sezón. 

Starostlivosť pred každou sezónou 

Ak nie ste celoročným gril majstrom, je pravdepodobné, že váš gril bude potrebovať poriadne vyčistiť, kým ho rozpálite na prvú grilovačku. Preskúmajte vnútro a odstráňte všetky pavučiny, ktoré môžu spôsobiť vážnejšie vzplanutie. Ak sa jedná o plynový gril, pripojte propánovú nádrž, otvorte ventil a vystriekajte flexibilné plynové potrubie zmesou vody a saponátu. Hľadajte akékoľvek bublinky, ktoré by mohli naznačovať možný únik. Ak na také narazíte, je nutné potrubie vymeniť. 

Gril

Pred každým grilovaním 

Weber, najväčší výrobca grilov v USA, odporúča očistiť rošty po 15-minútovom predhriatí, pretože sa zohriate zvyšky jedla premenia na popol a budú sa dať ľahšie vykefovať. Je potrebné tiež vyprázdniť odkvapkávaciu misku, v ktorej sa zhromažďuje tuk, aby ste predišli neporiadku v prípade pretečenia a znížili riziko vznietenia mastnoty. Akékoľvek vrstvy, ktoré sa tvoria na vnútornej strane veka, môžu vyzerať ako farba, ale v skutočnosti sú to usadeniny mastnoty a dymu. Pomocou nerezovej kefy ich zoškrabete, aby neskončili vo vašom jedle. 

Počas sezóny 

Vnútro grilu vrátane krytov horákov na plynových griloch z času na čas vydrhnite mydlovou vodou a drôtenkou. Ako často, to závisí od toho, ako často a aký druh jedla grilujete. Ak ide o tučné mäso, budete ho musieť čistiť častejšie, aby ste predišli vzplanutiu. 

Chráňte svoj gril vždy, keď sa nepoužíva, pomocou krytu vyrobeného z nepremokavého a priedušného materiálu, ako je napríklad odolný polyester. Kryty väčšiny značiek sú navrhnuté tak, aby vyhovovali konkrétnemu modelu. Ak však žijete v obzvlášť vlhkej oblasti, nechajte gril nezakrytý, s výnimkou dlhých období nepriaznivého počasia, aby ste predišli zachyteniu slaného alebo vlhkého vzduchu, ktorý spôsobí hrdzavenie grilu. Ľudia v týchto regiónoch by tiež mali raz týždenne utrieť grily, aby odstránili usadeniny soli a nahromadenú vlhkosť. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Grilujeme na záhrade , Grilovanie bez dymu , Výhody vonkajšieho solárneho osvetlenia

Po sezóne 

Na konci sezóny vydrhnite gril zvonku aj zvnútra. V ohnisku a na roštoch použite mydlovú vodu a na exteriér použite viacúčelový čistič. Gril skladujte zakrytý, s odpojenou propánovou nádržou. Mimo sezóny teda nehrozí, že by sa neúmyselne zapol horák. Samostatne stojaca garáž alebo prístrešok je dobrým miestom na uskladnenie propánových nádrží. Nikdy ich nenoste do domu.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram