Ako na renováciu záhradného nábytku

2. septembra 2022

Je pravda že záhradný nábytok vydrží dlhé roky, no ani len netušíte akými podmienkami si prechádza každoročnou zmenou počasia. Či už sú to silné letné dažde, ktoré zanechávajú ideálnu vlhkosť pre plesne a huby alebo sú to mrazy pod nulou, či silné letné slnko po ktorom drevo bledne a olupuje sa. Teraz sa určite pozeráte na Vašu oddychovú zónu v záhrade. Rozmýšľate nad kúpou nového nábytku? Nebude treba! Skúste si ho svojpomocne zrenovovať s krokmi a typmi od nás. Ušetríte si peniaze a ešte sa naučíte nové zručnosti spojené s príjemnou prácou na čerstvom vzduchu.

Vytiahnite teda unavený stôl, ošúchané stoličky z terasy a pustite sa do práce! Na konci Vás čaká zaručená odmena.

Ak je treba opravte minimálne škody

Vaším prvým krokom by mala byť precízna kontrola záhradného nábytku a zistiť či nemá aj iné škody ako tie estetické. Môže sa stať že na stoličke sa ulomila ruka alebo je stôl viac labilný ako predtým. Nebojte sa a nevyhadzujte hneď nábytok. Zoberte do rúk potrebné nástroje a čo sa dá opravte sami. 

C:UsersBibianaDesktopdrechsler-g6c51205e2_1920.jpg

Pleseň a huby musíte odstrániť

Vlhkým a teplým počasím sa vytvárajú plesne aj na záhradnom nábytku. Ak je ten Váš už v stave že sa na ňom nachádzajú zelené škvrny plesní, treba ihneď konať. Pleseň totižto nevyzerá moc atraktívne a ešte k tomu sa rýchlo môže rozšíriť ďalej. Na odstránenie neželaných usadenín budete potrebovať:
- prípravok proti plesniam
- kefu s tvrdými štetinami
- vodu
Buďte precízny a opatrný aby ste odstránili všetku pleseň a zároveň nepoškodili materiál nábytku.

Čistenie záhradného nábytku

Ďalším potrebným krokom bude čistenie záhradného nábytku a zbavenia ho všetkých nečistôt nazberaných za posledné roky. Odporúčame najprv mäkkou kefou pozametať špinu a tvrdšou kefou dôkladne vydrhnúť usadeniny. Majte na pozore aký typ materiálu má Váš nábytok, od toho sa odvíja aj jeho starostlivosť a ošetrenie.
- Pri drevenom nábytku začnite brúsením čím odstránite starý náter. Starostlivo vysušte a môžete začať čistiť. Buďte však jemnejší, na drevo používajte prípravky na prírodnej báze a aspoň raz ročne ošetrujte kvalitným olejom. Pozor však na to, aký druh dreva ste si vybrali.
- Kovový materiál je o niečo menej náročný ako drevený. Dôležité je nájsť všetky hrdzavé časti, a ihneď ich odstrániť aby nedošlo ku korózii. Zvoľte aktívny sprej proti korózii prípadne na poškodené miesta nalejte biely ocot, počkajte aspoň hodinu a zotrite handričkou. 
- Plastový nábytok musíte čistiť jemnou špongiou aby ste zbytočne nepoškriabali citlivý materiál. Zoberte horúcu vodu, bielidlo, prípadne mydlo a začnite s čistením.
- Nakoniec nezabudnime na podušky s látkovým materiálom na ktorých sa taktiež usadzuje vonkajšia špina. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Záhradný nábytok z paliet , Záhradné dekorácie , Solárne osvetlenie

Nafarbiť alebo Nalakovať

Ak ste majiteľom nábytku z dreveného materiálu, posledné čo  musíte spraviť je naniesť lak alebo farbu. Tie nielen že dodajú nový zovňajšok, ale hlavne ochránia drevo pred slnkom či poveternostnými vplyvmi. V tomto prípade môžete pustiť uzdu fantázií a premaľovať stôl z tmavo hnedej na bielu alebo si namaľovať napríklad ľudové ornamenty na zadnú časť stoličky. 

C:UsersBibianaDesktopmax-goncharov-E77RZ6HJ0i8-unsplash.jpg

Ak už ste dokončili všetky kroky spojené s renováciou nábytku, nechajte ho ešte pár hodín preschnúť na čerstvom vzduchu. Teraz si už môžete vychutnávať čerstvú kávu alebo chutné raňajky zo staronovej stoličky a popritom môžete obdivovať svoju prácu. My budeme radi ak nám dáte vedieť ako sa Vám renovácia podarila.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 16

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram