Ako na renováciu záhradného nábytku

2. septembra 2022

Je pravda že záhradný nábytok vydrží dlhé roky, no ani len netušíte akými podmienkami si prechádza každoročnou zmenou počasia. Či už sú to silné letné dažde, ktoré zanechávajú ideálnu vlhkosť pre plesne a huby alebo sú to mrazy pod nulou, či silné letné slnko po ktorom drevo bledne a olupuje sa. Teraz sa určite pozeráte na Vašu oddychovú zónu v záhrade. Rozmýšľate nad kúpou nového nábytku? Nebude treba! Skúste si ho svojpomocne zrenovovať s krokmi a typmi od nás. Ušetríte si peniaze a ešte sa naučíte nové zručnosti spojené s príjemnou prácou na čerstvom vzduchu.

Vytiahnite teda unavený stôl, ošúchané stoličky z terasy a pustite sa do práce! Na konci Vás čaká zaručená odmena.

Ak je treba opravte minimálne škody

Vaším prvým krokom by mala byť precízna kontrola záhradného nábytku a zistiť či nemá aj iné škody ako tie estetické. Môže sa stať že na stoličke sa ulomila ruka alebo je stôl viac labilný ako predtým. Nebojte sa a nevyhadzujte hneď nábytok. Zoberte do rúk potrebné nástroje a čo sa dá opravte sami. 

C:UsersBibianaDesktopdrechsler-g6c51205e2_1920.jpg

Pleseň a huby musíte odstrániť

Vlhkým a teplým počasím sa vytvárajú plesne aj na záhradnom nábytku. Ak je ten Váš už v stave že sa na ňom nachádzajú zelené škvrny plesní, treba ihneď konať. Pleseň totižto nevyzerá moc atraktívne a ešte k tomu sa rýchlo môže rozšíriť ďalej. Na odstránenie neželaných usadenín budete potrebovať:
- prípravok proti plesniam
- kefu s tvrdými štetinami
- vodu
Buďte precízny a opatrný aby ste odstránili všetku pleseň a zároveň nepoškodili materiál nábytku.

Čistenie záhradného nábytku

Ďalším potrebným krokom bude čistenie záhradného nábytku a zbavenia ho všetkých nečistôt nazberaných za posledné roky. Odporúčame najprv mäkkou kefou pozametať špinu a tvrdšou kefou dôkladne vydrhnúť usadeniny. Majte na pozore aký typ materiálu má Váš nábytok, od toho sa odvíja aj jeho starostlivosť a ošetrenie.
- Pri drevenom nábytku začnite brúsením čím odstránite starý náter. Starostlivo vysušte a môžete začať čistiť. Buďte však jemnejší, na drevo používajte prípravky na prírodnej báze a aspoň raz ročne ošetrujte kvalitným olejom. Pozor však na to, aký druh dreva ste si vybrali.
- Kovový materiál je o niečo menej náročný ako drevený. Dôležité je nájsť všetky hrdzavé časti, a ihneď ich odstrániť aby nedošlo ku korózii. Zvoľte aktívny sprej proti korózii prípadne na poškodené miesta nalejte biely ocot, počkajte aspoň hodinu a zotrite handričkou. 
- Plastový nábytok musíte čistiť jemnou špongiou aby ste zbytočne nepoškriabali citlivý materiál. Zoberte horúcu vodu, bielidlo, prípadne mydlo a začnite s čistením.
- Nakoniec nezabudnime na podušky s látkovým materiálom na ktorých sa taktiež usadzuje vonkajšia špina. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Záhradný nábytok z paliet , Záhradné dekorácie , Solárne osvetlenie

Nafarbiť alebo Nalakovať

Ak ste majiteľom nábytku z dreveného materiálu, posledné čo  musíte spraviť je naniesť lak alebo farbu. Tie nielen že dodajú nový zovňajšok, ale hlavne ochránia drevo pred slnkom či poveternostnými vplyvmi. V tomto prípade môžete pustiť uzdu fantázií a premaľovať stôl z tmavo hnedej na bielu alebo si namaľovať napríklad ľudové ornamenty na zadnú časť stoličky. 

C:UsersBibianaDesktopmax-goncharov-E77RZ6HJ0i8-unsplash.jpg

Ak už ste dokončili všetky kroky spojené s renováciou nábytku, nechajte ho ešte pár hodín preschnúť na čerstvom vzduchu. Teraz si už môžete vychutnávať čerstvú kávu alebo chutné raňajky zo staronovej stoličky a popritom môžete obdivovať svoju prácu. My budeme radi ak nám dáte vedieť ako sa Vám renovácia podarila.

Prečítajte si tiež

Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
Krtko v záhrade a ako sa ho zbaviť?
Hoci krtkovia vyzerajú roztomilo, môžu spôsobiť vážne škody na trávniku a terénnych úpravách. V zemi vytvárajú zložité siete tunelov a kopcov a rýchlo ničia alebo poškodzujú rastliny, trávu a stromy. Ak chcete svoj dvor zrekultivovať, jediným riešením je naučiť sa, ako sa krtkov zbaviť. Nebojte sa. Krtkov sa možno jednoducho aj zbaviť humánnym spôsobom. Tím […]
1 2 3 36

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram