Ako bojovať proti neznesiteľnému teplu na terase?

23. septembra 2018
markízy

Predstava krásneho slnečného dňa stráveného na terase či balkóne je ozajstnou idylkou. Čo však môžete robiť vtedy, ak na vás začne pražiť slnko a z oddychu je skôr opaľovanie sa vo vlastnom pote? Práve pre tieto prípady vám ponúkame vysokokvalitné markízy od spoločnosti Bez hmyzu SK.

Zaručený oddych

Kvalitná markíza by mala prepúšťať dostatok svetla, na druhej strane pohlcovať nebezpečné UV žiarenie. Nie všetky totiž dokážu dostatočne zabrániť prieniku slnečných lúčov alebo naopak je pod nimi také šero, že si neviete prečítať ani vašu obľúbenú knihu. Užiť si príjemné letné dni dokážete len vtedy, ak si zvolíte kvalitu pred ušetrením.

Markízy vytvárajú príjemné miesto na oddych či spoločenské aktivity s rodinou alebo priateľmi aj v horúcom počasí. Využitie nájdu aj pri chvíľach, keď sa potrebujete skryť pred dažďom, stačí si vybrať tú správnu tieniacu techniku. Všetky naše produkty dodávame s kvalitnými látkami od popredných svetových výrobcov a potiahnutými impregnačným prostriedkom. Ten ich chráni pred znečistením či poškodením hubami alebo plesňou.

markízy

Markízy na terasu

Najznámejším typom sú výsuvné markízy na terasu. Tie sa stali v poslednej dobe najžiadanejším tieniacim prvkom v exteriéri rodinných domov. Je vhodná najmä pre zákazníkov, ktorí si nemôžu z rôznych príčin postaviť prístrešok či pergolu. Problém nenastáva ani pri zateplení, keďže na jej zachytenie nepotrebujete hmoždinky či rôzny podomácky vyrobené pomôcky. Správne uchytená markíza znesie aj občasný vietor. Obávať sa nemusia ani majitelia väčších terás, pre ktorých sme pripravili veľkoplošné prevedenia až do šírky 12 metrov. Na svoje si prídu aj majitelia dizajnovo náročnejších obydlí vďaka luxusným typom od svetoznámych dodávateľov.

markízy na terasu

Balkónová markíza

Ak potrebujete ochrániť od slnečných lúčov váš balkón, máme pre vás pripravené aj výsuvné markízy vhodné presne pre tento bytový priestor. Komfortom sa vyrovná markíze na terasu, avšak táto je opatrená bočnými nohami a nevysúva sa do priestoru. Navyše môžete zabudnúť na vŕtanie, keďže vám vieme poskytnúť aj markízy osadené medzi rozpery, ktoré ju následne fixujú. Vybrať si môžete z množstva farebných variácií hodiacich sa do vášho príbytku.

balkónové markízy

Markízy na fasádu

Pre majiteľov bytových jednotiek sú zaujímavé aj fasádne markízy na okno či pergolu. Tie ponúkajú dokonalú ochranu pred slnečným žiarením a výrazným spôsobom eliminujú používanie škodlivej klimatizácie. Samozrejmosťou je možnosť svetelného prestupu svetla do miestnosti. Fasádne markízy vám pomáhajú znižovať energiu v budove, preto sú vhodné aj pre kancelárske priestory či nízkoenergetické bývania.

markíza

Samo stojace markízy

Pre majiteľov gastroprevádzok sa hodia samostatne stojace markízy. Tie sa s obľubou používajú aj na terasách či v záhradách. Využívajú totiž vlastnú nosnú konštrukciu a nevyžadujú si žiadne dodatočné kotvenie. Technicky spĺňajú všetky náročné kritériá pre časté používanie, čiže ide o dokonalú dlhodobú investíciu bez následných problémov.

Bočné markízy

Bočné markízy sú naopak ideálne pre domy, pri ktorých sa musíte vyrovnať s priamym kontaktom so susedmi. Sú vhodné pri situáciách, ak hľadáte súkromie pred dotieravými pohľadmi na terase či balkóne, alebo vyžadujete ochranu pred zapadajúcim slnkom. Bez hmyzu SK vám ponúka niekoľko ich typov, samozrejme v rôznom dizajnovom prevedení. Ide o veľmi populárne riešenie vonkajšieho tieniaceho systému, pri ktorom získate vysokú kvalitu za priaznivú cenu.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 16

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram