5 VECÍ, KTORÉ BY NEMALI CHÝBAŤ V ZÁHRADE

4. apríla 2022

Príjemné popoludnia na terase pri čerstvom koláči, grilovačky s priateľmi a rodinné nedele v kruhu džavotajúcich detí sa rýchlosťou blesku prepisujú do nezabudnuteľných spomienok. Láskavé stretnutia vo vonkajšom priestore však vyžadujú i pravidelnú starostlivosť o záhradu. Harmonické spojenie oddychu a funkčnosti tak potrebuje premyslenú projekciu. V rámci nej myslite na päť základných veci, ktoré by v žiadnej záhrade nemali chýbať.

Priestor na relax

Záhrada je dokonalým miestom na vytvorenie vašej súkromnej oázy pokoja. Preto pri výbere zariadenia myslite predovšetkým na pohodlie. Či už preferujete vidiecky alebo škandinávsky štýl, nezabudnite do nej zakomponovať kúsky na leňošenie. Môže to byť hojdacie kreslo, lehátko či veľkorysý ratanový gauč. Dôležité je, aby ste aj vďaka tomuto kúsku exteriérového nábytku vždy s radosťou vyšli na dvor.

5 VECÍ, KTORÉ BY NEMALI CHÝBAŤ V ZÁHRADE

Hojdačka a hračky pre deti

Jednou z hlavných motivácii pri stavbe a kúpe domu je vízia rozrastajúcej rodiny. Deti milujú hojdanie už od prvých mesiacov života a neprejde ich to ani v dospievajúcom veku. Preto už pri prvotnom zariaďovaní do nákupného zoznamu zahrňte komfortnú a kvalitnú hojdačku. V prípade, že už deti máte, nezabudnite zaobstarať pieskovisko a pár vedierok, aby si aj oni našli v záhrade svoj obľúbený kútik.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: AKO VYBRAŤ REBRÍK DO ZÁHRADY

Voňavý trávnik a rastliny

Pri delení vonkajšieho priestoru myslite i na plochy, kde bude nielen trávnik, ale aj miesta na sadenie základnej zeleniny a ovocia. Deti zbožňujú jahody, ríbezle, černice či jablká. A ešte viac sa im páči, keď tieto plodiny jedia rukami priamo z kríkov. Vaša návšteva navyše určite ocení drink s domácou mätou a vy bez pochýb nepohrdnete príjemným kvetinovým záhonom plným neopakovateľných vôní. Preto by zelené plochy mali byť dominantou vašej záhrady.

Prístrešok na náradie

O kvetiny, trávnik, hojdačku i záhradný nábytok sa treba starať. Hračky, odrážadlá, bicykle i kosačku zas musíte niekde uskladniť. A tak je na mieste v záhrade vytvoriť priestor na náradie. Vhodnou voľbou je záhradný domček či prístrešok. Ak však nemáte dostatok miesta na tieto varianty, tak investujte do stabilných exteriérových boxov, ktoré dokážete zohnať vo viacerých veľkostiach.

5 VECÍ, KTORÉ BY NEMALI CHÝBAŤ V ZÁHRADE

Voda

Neoddeliteľnou súčasťou každej záhrady by mal byť aj zdroj vody. Tá je potrebná na zavlažovanie, umývanie, ale aj na pitie počas horúcich letných dní. Voda je taktiež element, ktorý môžete využiť v podobe fontánok či jazier. A je i neoceniteľným spoločníkom počas kúpacej sezóny. Myslíte preto na prívod vody do exteriéru už pri stavbe domu.

POZRITE SI AJ: ZDRAVÝ ZELENÝ TRÁVNIK SI VYŽADUJE CELOROČNÚ STAROSTLIVOSŤ

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
ovocioeAko na sušenie ovocia
Ak ste mali tento rok bohatú úrodu ovocia a v pivnici Vám z neho ešte veľa poostávalo, neváhajte a pustite sa do sušenia! Sušené ovocie je perfektným zdrojom živín, vitamínov, minerálov a je ideálnym doplnkom k cereáliám, ovseným vločkám, šalátom alebo si môžete vychutnávať napríklad samotné sušené banány ako sladké čipsy.  Ostáva v nich prirodzený cukor, obsahujú železo, vápnik, vlákninu a množstvo […]
kompostKompostujte a záhrada sa Vám odmení
Kompostovanie je momentálne horúca téma, preto si poďme zhrnúť všetky pozitíva ktoré má. Asi veľká časť záhradkárov by Vám povedala že kompostovanie je naozaj dobré. A prečo? No odpoveď je jednoduchá. Kompostovanie recykluje a opätovne využíva cenné živiny prostredníctvom organickej hmoty vďaka čomu Vaša záhrada prosperuje nielen zlepšením pôdy, ale zároveň získava prírodné a organické hnojivo pre rast […]
1 2 3 10

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram