5 VECÍ, KTORÉ BY NEMALI CHÝBAŤ V ZÁHRADE

4. apríla 2022

Príjemné popoludnia na terase pri čerstvom koláči, grilovačky s priateľmi a rodinné nedele v kruhu džavotajúcich detí sa rýchlosťou blesku prepisujú do nezabudnuteľných spomienok. Láskavé stretnutia vo vonkajšom priestore však vyžadujú i pravidelnú starostlivosť o záhradu. Harmonické spojenie oddychu a funkčnosti tak potrebuje premyslenú projekciu. V rámci nej myslite na päť základných veci, ktoré by v žiadnej záhrade nemali chýbať.

Priestor na relax

Záhrada je dokonalým miestom na vytvorenie vašej súkromnej oázy pokoja. Preto pri výbere zariadenia myslite predovšetkým na pohodlie. Či už preferujete vidiecky alebo škandinávsky štýl, nezabudnite do nej zakomponovať kúsky na leňošenie. Môže to byť hojdacie kreslo, lehátko či veľkorysý ratanový gauč. Dôležité je, aby ste aj vďaka tomuto kúsku exteriérového nábytku vždy s radosťou vyšli na dvor.

5 VECÍ, KTORÉ BY NEMALI CHÝBAŤ V ZÁHRADE

Hojdačka a hračky pre deti

Jednou z hlavných motivácii pri stavbe a kúpe domu je vízia rozrastajúcej rodiny. Deti milujú hojdanie už od prvých mesiacov života a neprejde ich to ani v dospievajúcom veku. Preto už pri prvotnom zariaďovaní do nákupného zoznamu zahrňte komfortnú a kvalitnú hojdačku. V prípade, že už deti máte, nezabudnite zaobstarať pieskovisko a pár vedierok, aby si aj oni našli v záhrade svoj obľúbený kútik.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: AKO VYBRAŤ REBRÍK DO ZÁHRADY

Voňavý trávnik a rastliny

Pri delení vonkajšieho priestoru myslite i na plochy, kde bude nielen trávnik, ale aj miesta na sadenie základnej zeleniny a ovocia. Deti zbožňujú jahody, ríbezle, černice či jablká. A ešte viac sa im páči, keď tieto plodiny jedia rukami priamo z kríkov. Vaša návšteva navyše určite ocení drink s domácou mätou a vy bez pochýb nepohrdnete príjemným kvetinovým záhonom plným neopakovateľných vôní. Preto by zelené plochy mali byť dominantou vašej záhrady.

Prístrešok na náradie

O kvetiny, trávnik, hojdačku i záhradný nábytok sa treba starať. Hračky, odrážadlá, bicykle i kosačku zas musíte niekde uskladniť. A tak je na mieste v záhrade vytvoriť priestor na náradie. Vhodnou voľbou je záhradný domček či prístrešok. Ak však nemáte dostatok miesta na tieto varianty, tak investujte do stabilných exteriérových boxov, ktoré dokážete zohnať vo viacerých veľkostiach.

5 VECÍ, KTORÉ BY NEMALI CHÝBAŤ V ZÁHRADE

Voda

Neoddeliteľnou súčasťou každej záhrady by mal byť aj zdroj vody. Tá je potrebná na zavlažovanie, umývanie, ale aj na pitie počas horúcich letných dní. Voda je taktiež element, ktorý môžete využiť v podobe fontánok či jazier. A je i neoceniteľným spoločníkom počas kúpacej sezóny. Myslíte preto na prívod vody do exteriéru už pri stavbe domu.

POZRITE SI AJ: ZDRAVÝ ZELENÝ TRÁVNIK SI VYŽADUJE CELOROČNÚ STAROSTLIVOSŤ

Prečítajte si tiež

Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
Krtko v záhrade a ako sa ho zbaviť?
Hoci krtkovia vyzerajú roztomilo, môžu spôsobiť vážne škody na trávniku a terénnych úpravách. V zemi vytvárajú zložité siete tunelov a kopcov a rýchlo ničia alebo poškodzujú rastliny, trávu a stromy. Ak chcete svoj dvor zrekultivovať, jediným riešením je naučiť sa, ako sa krtkov zbaviť. Nebojte sa. Krtkov sa možno jednoducho aj zbaviť humánnym spôsobom. Tím […]
Screenové rolety na drevenej pergolePríbeh rodiny, ktorá si vylepšila život na terase pomocou screenových roliet
Bolo krásne letné popoludnie a v jednom dome bolo počuť veselý smiech detí hrajúcich sa na dvore. Rodinka zo severnej časti Rakúska, sa usadili na terase, aby si vychutnali pokojný deň plný slnka. Avšak ich teplý moment bol prerušený silným náporom vetra. Aj napriek kráse ich drevenej pergoly, veterné podmienky a extrémne teploty často bránili rodinke v […]
1 2 3 17

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram