ZDRAVÝ ZELENÝ TRÁVNIK SI VYŽADUJE CELOROČNÚ STAROSTLIVOSŤ

21. apríla 2022

Uhladený voňavý trávnik upevňuje pocit domova. Ak však máte pocit, že krásna zelená tráva spolu s okrasnými kvetmi a stromami zdobí okolie domu vašich susedov, len pred vašim príbytkom akoby vyhasol život, nezúfajte! Živý trávnik dokáže dopestovať každý. Chce to len správne odhodlanie a celoročné nasadenie.

Trávniková sezóna začína v apríli

Vaše sny o krásnom trávniku musíte začať realizovať v správnom čase. Preto by ste sa nemali unáhliť a základovú dosku v podobe semena položiť do teplej pôdy. Ideálnym obdobím na vdýchnutie nového života tráve je apríl. Vtedy sa už minimalizuje riziko mrazov a denná teplota začína naberať na sile. Pred siatím však zistite, aká pôda dominuje vašej záhrade, aby ste vedeli odhadnúť jej vlhkosť. V prípade, že je ílovitá, bude vhodné zhotoviť odvlhčovací drenážny systém. Ak je zas pôda príliš suchá až piesočnatá, nešetrite na humuse. Následne váš pôvodný trávnik očistite od skál a plôch s machom. Potom si pripravte prípravky na likvidáciu burín a hnojenie. No a takto ošetrenú pôdu nechajte pokojne i tri týždne stáť úhorom.

Trávniková sezóna začína v apríli

Polievať, polievať, polievať

Po tejto prípravnej fáze opätovne odstráňte zo zeminy burinu a môžete začať siať. Čerstvo zasiaty trávnik následne pohnojte a pravidelne polievajte niekoľkokrát za deň. Keď tráva porastie, zosilnie, takže intenzitu polievania môžete znížiť. V tejto fáze, kedy už slnko naberá na sile a pomaly ale isto prichádza leto, sa okrem vody dostáva do popredia i kosačka. Okrasné trávniky by sa mali kosiť na výšku približne dvoch centimetrov. V období dlhodobého sucha však zvýšte výšku kosenia, aby ste predišli spáleniu spodnej časti trávnika. A opäť nezabudnite na zavlažovanie. Ideálne je túto činnosť naplánovať na skoré ráno a neskoré večery. Zabránite tak strate vodných zásob spôsobených odparovaním. Leto je tiež ideálnym obdobím na druhotný chemický postrek v prípade, že jarný nestačil  a váš svieži trávnik naďalej ničí  burina či machy.

ZDRAVÝ ZELENÝ TRÁVNIK SI VYŽADUJE CELOROČNÚ STAROSTLIVOSŤ

Nepodceňte jesennú predprípravu na zimu

Ani po ukončení prázdninových party netreba na voňavú zelenú trávu zabúdať. Jeseň je obdobím, kedy sa trávnik chystá na zimný odpočinok. Vy mu k ideálnej regenerácii môžete v tomto čase pomôcť hneď niekoľkokrát. V prvom rade ho zbavte nánosov lístia a konárov. Následne ho prevzdušnite. Hĺbková aerifikácia trávnika je blahodarný proces, ktorý mu dodá život na ďalšie obdobie. Taktiež nezabudnite na opätovný burinový postrek a trávu v tomto období koste do výšky troch centimetrov.

O trávu sa treba starať aj v zime

Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, váš trávnik môžete potrápiť i v chladnom mrazivom počasí. Vyhýbajte sa preto počas zimných mesiacov chodeniu po zasneženom dvore. Môžete tak pomliaždiť stebielka trávy, ktoré sa vplyvom nemilosrdného počasia dokážu pripáliť. Tento jav vám potom dokáže skomplikovať situáciu na jar, kedy sa začne skutočná trávniková sezóna. Zimu preto radšej využite na kontrolu všetkého záhradného náradia, jeho prípadnú opravu alebo kúpu nového, aby vás neskôr nič neprekvapilo. Okrem toho urobte aj údržbu kosačky, pretože tá dostane počas teplejších mesiacov znovu poriadne zabrať.

O trávu sa treba starať aj v zime

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
1 2 3 18

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram