AKO VYBRAŤ REBRÍK DO ZÁHRADY

12. apríla 2022

Práca v záhrade si z času na čas vyžaduje pomoc rebríka. Pri prerezávaní živých plotov, strihaní stromov, výmene žiaroviek na terase alebo čistení žľabov sa bez tohto šikovného pomocníka nezaobídete. Po otvorení prvého e-shopu vás však môže zaraziť rozsiahla ponuka rôznych druhov rebríkov v širokej škále cenových kategórií. Vybrať ten správny pre vás ale nemusí byť žiadna veda, pokiaľ si ujasníte, čo od neho očakávate.

Záhrada ako hobby

V prvom rade sa zamerajte na intenzitu používania rebríka. Vysokú výdrž a kvalitu ponúkajú kúsky pre profesionálnych majstrov, ktorí ho využívajú pri svojej denno-dennej činnosti. Pokiaľ však potrebujete rebrík len na domáce práce spojené s bežnou údržbou záhrady, stačí vám nejaký druh z ponuky hobby exteriérových rebríkov.

Záhrada ako hobby

Výška rebríka

Pri ich výbere si však dôkladne premyslite maximálnu výšku, do akej sa s ním chcete dostať. Celková dĺžka rebríka totiž nezodpovedá prakticky využiteľnej výške. Tá je oproti celkovej dĺžke o 20 až 30 percent nižšia. Do tejto rovnice však nezabudnite pridať ani opornú výšku. Pri bežnom používaní rebrík opriete o nejakú oporu a pod týmto uhlom taktiež stráca niekoľko centimetrov z využiteľnej výšky. No a v poslednom rade myslite aj na vašu telesnú výšku. Pretože ak sa napríklad potrebujete dostať do výšky šiestich metrov, nebudete potrebovať rovnako dlhý rebrík. Stačí vám približne o meter kratší a k cieľu vám potom dopomôže vaša vlastná dĺžka.

Výška rebríka

Rebrík na čistenie žľabov

Čistenie odkvapových žľabov nie je dvakrát príjemná záležitosť takže by ste si na túto činnosť mali zaobstarať rebrík, ktorý vám poskytne nielen požadované zázemie, ale aj pohodlie. Klasický rebrík je v tomto prípade vhodnou voľbou pri jednopodlažných bungalovoch. Ak má váš dom dve a viac poschodí, určite oceníte vysúvací rebrík. Jednoduchý vysúvací rebrík však musíte o niečo oprieť, čo zvyšuje riziko úrazu. Preto je vhodnejšou voľbou trojdielny výsuvný rebrík, ktorý budete obľubovať aj pri iných záhradných činnostiach.

Strihanie stromov a kríkov

Strihanie stromov a kríkov ako aj oberanie ovocia si niekedy taktiež vyžaduje špecifické druhy rebríkov. Okrem trojnôžkových by sa vám mohli hodiť plošinové rebríky alebo rebríky s vysokými schodíkmi. Takýto druh rebríkov môžete skôr objaviť medzi profesionálnymi verziami, no vo vysokej miere vám dokážu uľahčiť sezónu prácu vo vašej záhrade.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Ak už ste si ujasnili, aký typ rebríka bude najvhodnejší pre vaše potreby, tak potom sa zamerajte na bezpečnosť. Pri výškových prácach nie je opatrnosti nikdy dosť. Pracujte preto vždy v správnej obuvi a s rebríkom manipulujte podľa inštrukcii výrobcu. Dávajte si tiež pozor na to, aby ste rebrík za každých okolností umiestnili na stabilný podklad.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Prečítajte si tiež

Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďomBioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom
Bioklimatická pergola je modernejšou a funkčnejšou alternatívou klasických záhradných pergol, ktorá dokáže zvýšiť komfort a pohodlie v exteriéri vášho domova. Jej lamelový strop poskytuje nielen ochranu pred slnkom, ale aj pred dažďom. V tomto článku sa pozrieme na vodotesnosť lamelového stropu bioklimatickej pergoly a na to, čo je potrebné zvážiť pri výbere nábytku a podlahy […]
5 ďalších tipov na efektívnu jarnú údržbu a sadenie v záhrade:5 ďalších tipov na efektívnu jarnú údržbu a sadenie v záhrade:
Dajte záhrade nový život pomocou jednoduchých a užitočných nápadov Počas príchodu jari sa mnoho z nás teší na prebudenie svojej záhrady. Aby sme vám ešte viac pomohli, prinášame ďalších 5 tipov, ktoré vám uľahčia prácu a pomôžu vašej záhrade naplno rozkvitnúť. FAQ - najčastejšie otázky, záhradné vychytávky: Na záver, úspešná a krásna záhrada nevyžaduje veľké […]
Ako si udržať trávnik zdravý a krásnyPrečo by ste nemali podceňovať výšku kosenia trávy
Prečo by ste nemali podceňovať výšku kosenia trávy Výška kosenia trávy môže mať veľký vplyv na zdravie a vzhľad vášho trávnika. Správna výška kosenia je dôležitá pre dosiahnutie zdravého a krásneho trávnika. V tomto článku sa dozviete, ako určiť správnu výšku kosenia pre váš trávnik, dôvody, prečo je správna výška kosenia dôležitá, čo sa stane, […]
1 2 3 15

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram