AKO VYBRAŤ REBRÍK DO ZÁHRADY

12. apríla 2022

Práca v záhrade si z času na čas vyžaduje pomoc rebríka. Pri prerezávaní živých plotov, strihaní stromov, výmene žiaroviek na terase alebo čistení žľabov sa bez tohto šikovného pomocníka nezaobídete. Po otvorení prvého e-shopu vás však môže zaraziť rozsiahla ponuka rôznych druhov rebríkov v širokej škále cenových kategórií. Vybrať ten správny pre vás ale nemusí byť žiadna veda, pokiaľ si ujasníte, čo od neho očakávate.

Záhrada ako hobby

V prvom rade sa zamerajte na intenzitu používania rebríka. Vysokú výdrž a kvalitu ponúkajú kúsky pre profesionálnych majstrov, ktorí ho využívajú pri svojej denno-dennej činnosti. Pokiaľ však potrebujete rebrík len na domáce práce spojené s bežnou údržbou záhrady, stačí vám nejaký druh z ponuky hobby exteriérových rebríkov.

Záhrada ako hobby

Výška rebríka

Pri ich výbere si však dôkladne premyslite maximálnu výšku, do akej sa s ním chcete dostať. Celková dĺžka rebríka totiž nezodpovedá prakticky využiteľnej výške. Tá je oproti celkovej dĺžke o 20 až 30 percent nižšia. Do tejto rovnice však nezabudnite pridať ani opornú výšku. Pri bežnom používaní rebrík opriete o nejakú oporu a pod týmto uhlom taktiež stráca niekoľko centimetrov z využiteľnej výšky. No a v poslednom rade myslite aj na vašu telesnú výšku. Pretože ak sa napríklad potrebujete dostať do výšky šiestich metrov, nebudete potrebovať rovnako dlhý rebrík. Stačí vám približne o meter kratší a k cieľu vám potom dopomôže vaša vlastná dĺžka.

Výška rebríka

Rebrík na čistenie žľabov

Čistenie odkvapových žľabov nie je dvakrát príjemná záležitosť takže by ste si na túto činnosť mali zaobstarať rebrík, ktorý vám poskytne nielen požadované zázemie, ale aj pohodlie. Klasický rebrík je v tomto prípade vhodnou voľbou pri jednopodlažných bungalovoch. Ak má váš dom dve a viac poschodí, určite oceníte vysúvací rebrík. Jednoduchý vysúvací rebrík však musíte o niečo oprieť, čo zvyšuje riziko úrazu. Preto je vhodnejšou voľbou trojdielny výsuvný rebrík, ktorý budete obľubovať aj pri iných záhradných činnostiach.

Strihanie stromov a kríkov

Strihanie stromov a kríkov ako aj oberanie ovocia si niekedy taktiež vyžaduje špecifické druhy rebríkov. Okrem trojnôžkových by sa vám mohli hodiť plošinové rebríky alebo rebríky s vysokými schodíkmi. Takýto druh rebríkov môžete skôr objaviť medzi profesionálnymi verziami, no vo vysokej miere vám dokážu uľahčiť sezónu prácu vo vašej záhrade.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Ak už ste si ujasnili, aký typ rebríka bude najvhodnejší pre vaše potreby, tak potom sa zamerajte na bezpečnosť. Pri výškových prácach nie je opatrnosti nikdy dosť. Pracujte preto vždy v správnej obuvi a s rebríkom manipulujte podľa inštrukcii výrobcu. Dávajte si tiež pozor na to, aby ste rebrík za každých okolností umiestnili na stabilný podklad.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
1 2 3 18

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram