Vonkajšie žalúzie a šikminy?

10. októbra 2020

Ako vyriešiť takýto problém? Vonkajšie žalúzie šikmina, prípadne oblúk, ide to vôbec dokopy? Je to vôbec technicky možné? Aj my sme sa pýtali samých seba, ako vyriešiť nášho zákazníka tak, aby bol spokojný.

Výsledkom nášho niekoľko ročného vývoja sme konečne našli riešenie a prichádzame s úplne novým produktom a tým je Z90-SLNOLAM. Vo svete existuje niekoľko podobných riešení, ale ani jeden nevie využiť u nás najčastejšie používanú lamelu v tvare Z90, Tieto lamely sú najčastejšie nami montovaným tienením a s kvalitnými žalúziami vytvárajú dokonalé prostredie a dizajn.

vonkajšie žalúzie
tvrdá práca za počítačom 🙂

Popis technického riešenia

Experimentovali sme s viacerými dodávateľmi rôznych komponentov ale žiadne riešenie sa nám z dlhodobého hľadiska neosvedčilo a tak sme sa pustili do vlastného vývoja komponentov a nakoniec sme vytvorili riešenie, ktoré esteticky aj funkčne presne vyhovuje požiadavkám na Z90 lamelu.

V prvom rade je potrebné z hliníkových profilov vytvoriť základňu podľa zameranej šikminy, až následne je možné osadiť vertikálne lišty so samotnými držiakmi vonkajšej žalúzie respektíve ich lamelami.

Po osadení vertikálnych líšt nasleduje fáza osadenia jednotlivých držiakov lamiel a ako posledné prichádza na rad osadenie lamiel tvaru Z90.

V tomto úvodnom procese sme skoro na konci, zostáva osadiť fixačnú lištu, ktorá zabezpečí rovnomerné naklopenie všetkých lamiel súčasne. Fixačná lišta sa napevno zafixuje na základe požiadavky zákazníka priamo na mieste. Je potrebné si uvedomiť, že slnolam nie je určený na každodenné naklápanie.

Odporúčame cez zimu si slnolam nechať otvorený a v letných mesiacoch si ho naklopiť aby účinne zachytávalo UV žiarenie a tým pádom sa interiér zbytočne neprehrieval. Ovládanie je možné aj zautomatizovať, číže vieme Slnolam-Z90 vybaviť aj elektrickým ovládaním.

Pridaná hodnota Bez hmyzu SK v atypoch sa nestrácame...

Preto sme sa rozhodli využiť kvalitné Holandské komponenty a spojiť ich s nami vyvinutými komponentami. Počas pandémie sme testovali, vyrábali a skúšali nové druhy a typy, nakoniec sme ich úspešne otestovali a výsledok je už tu... Z90-SLNOLAM.

Máme veľkú radosť a veríme že budú dlho slúžiť. V čom sú výnimočné? Nie je to statický slnolam, ktorý sa nahodí a viac sa s ním nedá pohnúť, ale Z90-SLNOLAM sa dá jednoducho naklápať a navyše je ho možné vyrobiť z rovnakých lamiel ako má väčšina majiteľov namontovaných vonkajších žalúzii. Z našich skúseností zo 100 montáží pripadá 99 montáží práve z lamiel Z90.

Žalúzie SLNOLAM - ATYPY:

V prípade ak vás Z90-SLNOLAM zaujal, neváhajte nás kontaktovať.

Prečítajte si tiež

bambusBambusové žalúzie na terasu
Máte presklenú terasu alebo zimnú záhradu? V tom prípade sa v nej určite zdržujete po celý rok, a užívate pohodové chvíle vo vlastnej oáze relaxu. Pravdepodobne v nej máte francúzske okná, a slniečko vám na terasu svieti takmer celý deň. V tom prípade ste iste riešili aj nejaký druh tienenia, ktorý by mal byť funkčný a mal by ladiť s celkovým dizajnom terasy. […]
20190305 140519Servis vonkajších žalúzii
Ako všetko potrebuje občas nejakú tú starostlivosť, rovnako je to aj s vonkajšími žalúziami a ich servisom a údržbou či už záručnou alebo pozáručnou. Nie všetky žalúzie samozrejme idú servisovať, ale ak máme čas, vyriešime aj takéto problémy so žalúziami. V tomto prípade šlo o nie nami dodávané a montované žalúzie. Odtrhnuté boli na nej  pásky a zároveň bolo potrebné vymeniť aj […]
siet proti hmyzu rolovacia na dvere 4Ako na vodiace lišty pre vonkajšie žalúzie
Nakoľko staviame dom v pasívnom štandarde, chcem sa opýtať, či viete namontovať vodiace lišty pre vonkajšie žalúzie takým spôsobom, ktorý nevytvorí tepeľné mosty?  Kotvenie boxu už máme vyriešené v projekte a urobenú predprípravu, ale detail vodiacich líšt žiaľ nemáme domyslený... Našiel som, že existuje takéto niečo: zateplovacie polystyrény s U profilom:  Neviem, či je to vhodné […]
1 2 3 6

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram