Aké vonkajšie žalúzie

10. júla 2023

Vedeli ste, že počas zimnej sezóny môžete na žalúziách poriadne ušetriť? Ak si chcete dať vonkajšie žalúzie na celý dom, tak aj niekoľko stoviek eur. Je teda rozumnejšie kúpiť si žalúzie vopred, a namontovať si ich môžete dať až pred blížiacou sa sezónou. Vychádzame totiž z toho, že v zime až tak tieniť nepotrebujete. No tí, čo už majú vonkajšie žalúzie vedia, že aj v zime sa osvedčili ako mechanická ochrana pred únikmi tepla cez tepelné mosty, ktoré sa nachádzajú práve v oblasti okien. Dnes sa pozrieme na to, ako si vybrať tie správne vonkajšie žalúzie.

Heslom je kvalita a inovácie!

Trendy v tienení na rok 2023 sa nesú v znamení kvality a užitočných inovácií. Tie sa týkajú hlavne materiálov a ovládania, no dá sa povedať že kvalitné vonkajšie žalúzie v tmavých matných farbách nikdy nevyjdú z módy. Sú tým najlepším, čo trh ponúka. 

  • Výrobcovia sa čo najviac prispôsobili užívateľom, a tak na trh prišiel len nielen vylepšený – odolnejší hliník v podobe lamiel, ale aj inovačné ovládacie technológie, a možnosť ovládať žalúzie pomocou apky v mobile, či prednastaviť si rôzne režimy, vďaka čomu sa žalúzie budú ovládať plne autonómne. 
  • Iba klasické tienenie už užívateľom nestačí, chcú niečo viac. To „viac“ tieto vonkajšie žalúzie prinášajú v podobe dokonalej termo ochrane, ochrane proti hluku a ochrane proti vlámaniu. Získate tak viacero funkcií v jednom produkte.
  • Tiež sa nemusíte obávať či žalúzie na vaše okno sadnú (najmä ak máte netypickú veľkosť) – dnes vám už výrobcovia vedia vyrobiť žalúzie presne na mieru.
  • Samozrejmosťou je aj výber spôsobu ovládania – manuálne, diaľkovo či motoricky. Takto si každý príde na svoje, a dokáže si vybrať žalúzie presne podľa svojho rozpočtu  a preferencií. 

Ako si vybrať z ponuky vonkajších žalúzií? 

  • V prvom rade si určite, čo od žalúzií očakávate: je to len tienenie, alebo aj hluková a bezpečnostná ochrana? Vaše požiadavky si spíšte na papier.
  • V druhom rade si spočítajte na koľko okien potrebujete alebo chcete vonkajšie žalúzie: Určte je dobré si ich dať aspoň na okná, ktoré smerujú do ulice, alebo tie, kde celý deň svieti slnko. Podľa toho si určte aj finančný rozpočet, ktorý ste ochotný minúť na žalúzie.
  • No a nakoniec sa môžete pustiť do vyberania samotných typov vonkajších žalúzií: ( o ktorých si povieme nižšie), materiálu (najkvalitnejší je hliník), veľkosti lamiel a farebnosti.

Typy vonkajších žalúzií

  1. Priznané vonkajšie žalúzie: tieto sú univerzálne, a dajú sa namontovať takmer na každý typ stavby. Krycí plech je viditeľný. Patria medzi strednú cenovú triedu, a dá sa vybrať aj rôzna šírka lamiel, ako aj rohové zostavy.
  2. Samonosné vonkajšie žalúzie: výkonné a kvalitné žalúzie, vyberať sa dá z dvoch druhov lamiel, priznaný alebo podomietkový variant. Sú trocha drahšie, ale majú vynikajúce vlastnosti a montáž zvládnete aj sami.

Vonkajšie žalúzie s PurBoxom: predstavujú tú najvyššiu triedu žalúzií na našom trhu. Sú pochopiteľne najdrahšie, no majú najlepšie vlastnosti. Purenitový box sa montuje podomietkovo, až potom sa do neho vkladajú žalúzie. Pri tomto type žalúzií je na prípravu dobré myslieť už pri prvotnom projekte, a inštaláciu nechať samozrejme na profesionálov. Žalúzie s PurBoxom sa ovládajú buď pomocou vypínača alebo na diaľkové ovládanie. Okrem 100% tienenia vám zaručia aj úsporu energií (či už v rámci vykurovania alebo klimatizácie), protihlukovú ochranu a bezpečnosť.

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Darčeky nielen na Vianoce blogDarčeky nielen na Vianoce.
Vianoce sa neodmysliteľne blížia a Vy ste presne ten vianočný škriatok, ktorý si nákup darčekov necháva na poslednú chvíľu? Alebo už pár týždňov trávite po večeroch čas tak že skrolujete všetky možné online obchody? Oh áno, myslím že túto situáciu všetci dobre poznáme a nielen na Vianoce! Nelámte si preto viac hlavu, pripravili sme pre Vás originálne […]
vonkajšie žalúzieAko si vybrať vonkajšie exteriérové žalúzie na váš dom?
Vonkajšie exteriérové žalúzie sú moderným a efektívnym spôsobom, ako si zabezpečiť príjemnú klímu a súkromie vo vašom dome. Tieto žalúzie vám umožnia regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré preniká do interiéru, a zároveň ochrániť vaše okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. V tomto článku vám poradíme, ako si vybrať správne vonkajšie žalúzie podľa vašich potrieb a […]
1 2 3 10

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram