Bezpečnostné žalúzie

22. júla 2023

Bezpečnosť. Slovo, ktoré každý rád počuje, hlavne v súvislosti s bývaním. O bezpečnosť sa staráme nielen keď ideme na dovolenku, ale počas celého roka. Niekomu stačí dom či byt pozamykať, a niekto úroveň bezpečnosti dáva na vyššiu úroveň, a chráni sa aj kamerovým systémom. No vedeli ste, že aj taká tieniaca technika môže mať dopad na bezpečnosť vášho domu? Áno, vonkajšie žalúzie či rolety môžu dokonca zabrániť vlámaniu. Hoci sa hovorí, že zatiahnuté žalúzie dlhší čas priam pozývajú zlodejov domov, lebo je to znamením že nikto nie je doma. No garantujeme vám, že cez zatiahnuté bezpečnostné žalúzie sa k vám žiadny zlodej cez okno nevláme. 

Prečo sú bezpečnostné žalúzie také výnimočné? 

Až 70% vlámaní do domov sa deje cez okná. Prečo je to tak? Na to existuje jednoduché vysvetlenie – zatiaľ čo skoro každá domácnosť má bezpečnostné vchodové dvere, ktoré nie je jednoduché odomknúť či vypáčiť, tá istá domácnosť zároveň zabúda na okná. A ak si ešte niekde prečítali, že pri odchode na dovolenku je lepšie nechať žalúzie nezatiahnuté, aby sa navodil dojem že majitelia sú doma – pre zlodejov to je najjednoduchšia cesta za cennosťami. Iste, plne zatiahnuté žalúzie niekoľko dní poukazujú na neprítomnosť majiteľov, zároveň však plne chránia, pretože sa nedajú len tak jednoducho vypáčiť a ak by to aj zlodej skúšal, narobí poriadny hluk.

 • Vonkajšie bezpečnostné žalúzie sú odolné nielen proti slnku, vetru, dažďu či snehu, ale aj pred násilným vniknutím. Samozrejme, musia byť plne spustené a lamely zatvorené.
 • Okrem týchto výnimočných vlastností sú žalúzie stále aj jednotnou v tienení, ktoré si viete regulovať. V zime dokonca zabránia úniku tepla z vnútra (je dokázané, že takzvané teplotné mosty sú najväčšie v oblasti okien), a v lete neprepustia dnu nielen slnko, ale ani horúčavu.
 • Bezpečnostné žalúzie sú taktiež vyrobené z odolného hliníka vo viacerých farebných odtieňoch. Môžete si vybrať niečo, čo plynule splynie s dizajnom domu, alebo naopak kontrastné farby, ktoré nechajú vyniknúť modernej architektúre.
 • Pri bezpečnostných žalúziách je ovládanie spracované vo forme motora, aby sa zaručilo 100% uzatvorenie. Ovládanie si môžete dokonca prepojiť so svojím smartfónom.
 • K bezpečnostným žalúziám si navyše môžete prispôsobiť aj sieťky proti hmyzu, alebo aj exteriérové senzory na žalúzie, ktoré reagujú na slnko a vietor, a podľa potreby sa zatiahnu alebo stiahnu.
 • Najkvalitnejšie na trhu sú lamely v tvare písmena C, ktoré sú vyrobené zo spevneného hliníka, pričom termoregulačný efekt ešte zvyšuje guma vlisovaná po celej dĺžke lamely.
 • Stabilitu žalúzií vo vetre zabezpečujú tiež hliníkové vodiace lišty.
 • Čo sa týka inštalácie bezpečnostných žalúzií, táto je striktne v rukách technického pracovníka. Box na žalúzie si môžete zvoliť priznaný alebo podomietkový.
 • V prípade neštandardných rozmerov okna alebo požiadaviek na farebnosť žalúzií sa  bez problémov môžete obrátiť na výrobcu, ten vám dokáže vyrobiť bezpečnostné 
 • žalúzie na mieru.
 • Bezpečnostné žalúzie sú okrem klasických okien vhodné aj na vysoké francúzske okná či balkónové (terasové) dvere. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:

Bezpečnostné žalúzie – skutočne sa oplatia? 

Pokiaľ si vezmete klasické žalúzie, tie hliníkové začínajú na cenách od 50 euro za štandardné veľkosti (na trhu nájdete aj lacnejšie plastové), a ide vám len o tienenie a termoreguláciu, takmer určite vám budú stačiť aj tieto. Ak však žijete v blízkosti rizikových oblastí alebo často cestujete, určite sa oplatí investovať do bezpečnostných žalúzií (cena býva minimálne o polovicu vyššia ako pri tých klasických). No investované peniaze sa vám vrátia v podobe dlhých rokov, kedy vám budú bezpečnostné žalúzie bezchybne slúžiť.

Prečítajte si tiež

vonkajšie žalúzieAko si vybrať vonkajšie exteriérové žalúzie na váš dom?
Vonkajšie exteriérové žalúzie sú moderným a efektívnym spôsobom, ako si zabezpečiť príjemnú klímu a súkromie vo vašom dome. Tieto žalúzie vám umožnia regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré preniká do interiéru, a zároveň ochrániť vaše okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. V tomto článku vám poradíme, ako si vybrať správne vonkajšie žalúzie podľa vašich potrieb a […]
Aké vonkajšie žalúzie
Vedeli ste, že počas zimnej sezóny môžete na žalúziách poriadne ušetriť? Ak si chcete dať vonkajšie žalúzie na celý dom, tak aj niekoľko stoviek eur. Je teda rozumnejšie kúpiť si žalúzie vopred, a namontovať si ich môžete dať až pred blížiacou sa sezónou. Vychádzame totiž z toho, že v zime až tak tieniť nepotrebujete. No tí, čo už […]
Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
1 2 3 9

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram