Vintage štýl bývania

28. júna 2022

 

Štýl bývania, ktorý je overený už rokmi v kombinácii s moderným zariadením sa môže predstaviť aj ako návrat do minulosti. Vintage štýl dýcha nostalgiou ale aj romantikou v jednom. Častokrát sa tu nájdu staršie kúsky, ktoré naberajú aj na svojej hodnote. Keramické figúrky po vašej babke alebo strýkove staré kukučkové hodiny? Tieto kúsky by mali mať svoje špeciálne miesto vo vašej domácnosti. Pôsobia okúzlujúco a dokážu sa začleniť do rôznych štýlov bývania. 

Vintage štýl bývania

Jednou vecou ktorá je na vintage štýle stále veľmi atraktívnou je práve toto - dáte nový život starým veciam alebo kúskom nábytku. Poďte sa spolu s nami inšpirovať a zistite ako najďalej chcete zájsť s vintage štýlom.

Charakteristické črty Vintage štýl bývania 

Prvky, ktoré si zvolíte v tomto štýle sú známe svojou overenou kvalitou a históriou. V tomto štýle sa spája vždy niečo nové so starším. Veľmi krásne sa tu dá pracovať napríklad so starým bytom alebo domom. V iných očiach to môžu byť nedokonalosti ale práve pri tomto štýle ich viete nádherne zakomponovať do zariadenia. 

Vintage štýl bývania

Starý nábytok z bazáru alebo zdedený po babke a dedkovi. Stačí ich ošetriť dať nový náter a netreba ísť ani na nákupy. Viete sa s ním krásne pohrať aj v modernom zariadeni. Tieto prvky vždyvidíte starnúť len do krásy a keď ju viete oceniť tak Vintage štýl je pre vás ako stvorený. 

Kúsky môžete označovať aj ako za nadčasové, pretože sa so svojou aktuálnosťou dokázali zachovať aj po toľkých rokoch. Nábytok s vintage štýlom nemá presne vymedzený svoj časový úsek ani obdobie, z ktorého môže pochádzať. 

Prečítajte si tiež: Tieniaca plachta na terasu proti slnku

História o vintage štýle ktorá vás zaujme!

Vedeli ste odkiaľ pochádza tento názov? Tento názov generácie spájali najmä s kvalitnými starými ročníkmi vína. Časom nám tento názov pomenoval všetko čo je staré ale hlavne kvalitné. Mnohokrát si ľudia Vintage štýl mýlia s Retro štýlom - na to si treba dať pozor. Majú spoločné niektoré prvky ale vintage je z ďalekej minulosti. Tento štýl je jemnejší a veľmi romantický

Vintage štýl bývania

Interiér s Vintage štýlom

Najideálnejším pozadím pre tento vintage štýl bývania je napríklad maľovka, v  zemitých odtieňoch. Zaboduje podlaha z dreva a ďalej tu nesmú chýbať materiály ako sklo, keramika ale aj kov. 

Vintage štýl bývania

Netreba sa báť ani masívneho dreveného nábytku. Efekt, ktorý vám zaručí vintage štýl je určite patina. Tá sa môže nachádzať aj na dekoráciách alebo nábytku ako takom. Tento efekt dosiahnete presne špeciálnou farbou na drevo, známu aj ako kriedová farba.

Ak tu nájdete popraskaný povrch, glazúru alebo sú odštiepené nejaké kúsky - tak sem s nimi. Tieto kúsky by mali predstavovať vaše rodinné dedičstvo alebo sa tak aspoň môžu tváriť. Interiér by mal vyzerať zaujímavo, jednoducho ale elegantne. Vintage štýl bývania by mal dýchať určitou nostalgiou a dopriať vám pokoj.

Vintage

Keď sme už pri tej jednoduchosti tak svoje okná nezaťažujte závesmi. Aj tak na ne iba sadá prach. Kvalitným tienením pre vás môžu byť vonkajšie žalúzie, ktoré viete ľahko ovládať. Inštalujete si ich zvonka a preto nijako nenarúšajú vnútornú atmosféru iba ju pozdvihnú.

Kto sa nájde v tomto štýle? 

Tento štýl je pre ľudí, ktorí ocenia niečo staré. Pre tých, ktorých uchváti chvíľka nostalgie a majú radi kvalitu. Pre romantických ľudí, ktorí majú radi pokoj a jemnú eleganciu. Tento štýl je založený hlavne na vašom kombinovaní a zľadovaní nábytku a doplnkov. Jeden či dva doplnky z vintage štýlu, k tomu tapeta a kľudne aj moderné kreslo, ktoré elegantne ladí k vintage prvkom vám pridajú na zaujímavosti interiéru. 

Mohlo by sa vám páčiť aj: Ako si zariadiť prvé vlastné bývanie?

Čo nesmie chýbať ak ide o Vintage štýl? 

Základom je výber ústredného motívu. Vyberte si jednu tému, do ktorej bude ladiť celú miestnosť. Ide o kombinovanie prvkov medzi moderným dizajnom a zachovalými časťami. Vy si viete vybrať dekádu do ktorej si želáte zariadiť svoj interiér. Neutrálne farby  nám priniesli práve 30. roky, v 50. rokoch sme sa mohli pozerať na výraznejšie farby alebo pastelové. Dominantne prevládala napríklad zelená alebo ružová, či krémová.  Huňaté koberce poznáte najmä zo 70.rokov a možno vám je známy aj pop art. Ten bol tiež velmi obľúbený. Toto všetko si viete kombinovať do vašej vysnívanej dekády. 

pop art

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 19

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram