Štyri tipy pre vzdelávanie v malom priestore

12. októbra 2022

V časoch pandémie stále viac záleží na priestore, v ktorom trávia čas vaše deti, a to hlavne preto, že tam trávia väčšinu dňa. Týka sa to najmä školských „kútikov“, pretože vzdelávanie stále vo veľkej miere prebieha doma, aj keď v nepravidelných intervaloch. Možno aj táto situácia vyvolala v mnohých rodičoch otázku, ako správne zariadiť školské priestory pre deti. Táto otázka je obzvlášť na mieste, pokiaľ rodičia nemajú k dispozícii dostatočne veľké priestory. Prinášame preto niekoľko tipov, ako k tejto problematike pristupovať. 

Sú rodiny, ktoré vzdelávajú svoje deti z karavanu počas cesty po Amerike alebo z malého bytu prenajatého cez AirBnb počas cesty po Európe. Musia sa preto prispôsobiť oveľa náročnejším podmienka, čo sa vzdelávania týka. No pre rodiny, ktoré nie sú na súčasnú situáciu zvyknuté môže byť ťažké riešiť ju. 

Malý priestor znamená malý nábytok 

S malým nábytkom je to jednoduchšie, keď sú deti ešte malé. Keď však vyrastú, budete sa musieť vynájsť. Je ideálne nahradiť veľký písací stôl jeho menšou príručnou verziou. Stôl by nemal byť príliš veľký a je jednoduché ho premiestniť do inej miestnosti, aby vyhovoval rôznym aktivitám

Vzdelávanie

Venujte pozornosť osvetleniu 

Prirodzené svetlo je v detskej izbe veľmi dôležité. Izba by nemala pôsobiť temne a pochmúrne. Vďaka dostatku svetla môže izba pôsobiť väčšie a vzdušnejšie než naozaj je. Ak máte svetla v izbe menej, kompenzujte ho sviečkami a jemným svetlom lámp umiestnených v menších kútoch. Vďaka sviečka bude priestor dokonca pôsobiť útulnejšie. 

Využívajte steny 

Použite police umiestnené na stenách, čím nezaberiete priveľa miesta na podlahe, ale zároveň vytvoríte úložný priestor pre knihy či iné drobnosti. Ak vám police nevyhovujú, pretože potrebujete schovať predmety, ktoré nechcete, aby boli na očiach, využite košíky, ktoré môžete umiestniť na police. Pomôžu vám zorganizovať predmety.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Ako žiť ekologicky, Ako postupovať pri výbere paplóna a vankúša, Ako zariadiť malý balkón

Myslite ako kurátor 

Pri organizácii si udržiavajte myšlienku organizácia ako kurátor. Pri zariaďovaní priestorov a obzvlášť tým malých, nejde o to, aby sa všetko zmestilo do políc a pekných krabičiek so štítkami. Ide o to ponechať si to, čo prináša radosť a vdýchne domovu krásu. A zároveň pri detských izbách sa v miestnosti musí cítiť dieťa čo najlepšie a musí sa tam cítiť pri učení príjemne.

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
Sieť s predsadeným rámomDverové siete: Kedy je potrebný montážny predsadený rám?
V niektorých prípadoch technici pri zameraní zistia, že štandardná pántová sieť nie je vhodná pre váš typ dverí a odporúčajú použitie dverovej siete s montážnym rámom. Tento spôsob montáže je drahší, avšak niekedy nevyhnutný. Dverová sieť bez pomocného montážneho rámu je možné namontovať na dvere s rámom širokým minimálne 3,5 cm. Dôvodom je nutnosť upevniť […]
Rozdiel medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou: Ako si vybrať tú pravú?Rozdiel medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou: Ako si vybrať tú pravú?
Sporák je neoddeliteľnou súčasťou kuchynskej linky, a moderná doba prináša dilemu pri výbere toho správneho typu. Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou, predstavujeme výhody a nevýhody každého typu. 1: Plynová varná doska Plynová varná doska je klasickou voľbou a v mnohých domácnostiach stále obľúbená. Moderné plynové sporáky ponúkajú […]
1 2 3 23

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram